Czy i jak można uniknąć katastrofy dotyczącej zasobów naturalnych ?!

Prawa Rdzennego Ludu Polskiego są niezbywalne i nie mogą być przedmiotem głosowania!10 października (2022 r.- P.Z.), to szalenie ważna w życiu każdego Polaka data. Po cichu dokonuje się przejęcie naszych największych bogactw narodowych czyli zasobów naturalnych, które skrywa nasza ziemia. Jak dokładnie się to odbędzie, a także co możemy w tej sprawie zrobić, wyjaśniamy w odcinku z inżynierem Krzysztofem Tytko – wieloletnim działaczem na rzecz ochrony polskich zasobów naturalnych. Tak zapowiadany jest film z wywiadu z inż. Krzysztofem Tytko.

Film „ 22 dni do katastrofy...” umieszczony na you tube przez Pawła Svinarskiego, autora kanału „ Dla pieniędzy”, osiągnął już niemal 900.000 oglądalności. Wcześniejszy o kilka dni film tego samego autora, z tym samym ekspertem, inż. Krzysztofem Tytko, dotyczący polskich zasobów, pt. „ Dlaczego jeszcze nie jesteśmy bogaci ?!”, zyskał oglądalność ponad 1,1 mln widzów. Temat jest zatem istotny i koncentrujący uwagę oraz emocje Polaków.

Paweł Svinarski, zgodnie z zasadami you tubowej strategii umieszcza materiały opatrzone szokującymi tytułami. Filmiki jego autorstwa dotyczą całego wachlarza „ sensacji”. Od „ zbliżającej się nieuchronnie wojny z Białorusią” i „ całkowitego blamażu wojsk rosyjskich już w pierwszym dniu inwazji na Ukrainę”, po „ zwierzenia aktorki branży porno, wykorzystującej tzw. pornhaby, jako fajną zabawę i sposób na życie”.

Sam temat słusznie jest podnoszony przez Krzysztofa Tytko, i wiele innych środowisk, i słusznym działaniem jest alarmowanie opinii publicznej o tej sprawie, o antypolskiej działalności obecnych władz w Polsce. Nie możemy jednak dezinformować Polaków, że ich aktywność „ referendalna” przełoży się na spodziewany skutek prawny i faktyczny – właścicielski.

Przypominam Krzysztofowi Tytko, Pawłowi Svinarskiemu i Polakom Art. 125. (Referendum ogólnokrajowe) obecnej Konstytucji RP

1. W sprawach o szczególnym znaczeniu dla państwa może być przeprowadzone referendum ogólnokrajowe.
Referendum ogólnokrajowe ma prawo zarządzić Sejm bezwzględną większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów lub Prezydent Rzeczypospolitej za zgodą Senatu wyrażoną bezwzględną większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby senatorów.

A zatem, ten warunek o 500.000 zebranych głosów nie jest wystarczający żeby się referendum odbyło, bo o tym decyduje Sejm lub Prezydent za zgodą Senatu, a te gremia są antypolskie, więc niech pan Tytko zejdzie na ziemię, bo już pora i niech „nie bije piany” i nie podnosi poziomu emocji……..Krzysztofie Tytko, a w zasadzie Krzysztofie – bo znamy się osobiście, czemu kolega udaje, że nie zna obowiązującej Konstytucji RP?! Wniosek jest taki: w ramach obecnej konstytucji nie da się przeprowadzić wiążącego referendum, które nie odpowiada systemowi, czyli grupie marionetek w Sejmie , Senacie i na urzędzie prezydenta. A kto nimi zarządza, to proszę spytać w NY i London…można też dzwonić do Telaviv i umawiać się przez sekretarkę :))))

Podstawę do władania i dysponowania naszymi, narodowymi, polskimi zasobami dają nam nasze – Nabyte Historycznie i Prawnie Usankcjonowane Prawa Ludności Rdzennej zamieszkującej nasz obszar geograficzny, kulturowy, gospodarczy i polityczny.

To co napisałem wyżej nie jest pisane przeciwko Krzysztofowi Tytko, którego znam osobiści i cenię sobie dorobek Jego i jego środowiska z OKOPZN. Nie jest też pisane przeciwko Pawłowi Svinarskiemu, młodemu, inteligentnemu i odważnemu dziennikarzowi, który jednak jak wynika z jego wypowiedzi – jest ofiarą pookragłostołowej, sorosowskiej edukacji. Piszę to po to, aby stać twardo na ziemi, nie rozbudzać nadziei na wyrost, żeby uwzględniać wszystkie czynniki technologiczne i ekonomiczne, a także żeby formułować i przedstawiać Polakom odpowiedzialne rozwiązania prawno-właścicielskie. Nie wolno rozdawać beztrosko pieniędzy źle policzonych i źle zabezpieczonych pod względem praw właścicielskich.

Zasoby naturalne są zasobami ogólnonarodowymi i muszą być własnością i w zarządzie suwerennego państwa. Nie mogą być prywatyzowane w żadnym wypadku w postaci dokumentów wykreowanych przez spółki prawa handlowego. Aktywa tych spółek „w świetle prawa” mogą być przejęte ( co już w wielu wypadkach się stało, i co wymaga rewindykacji ze względu na paserski sposób „sprzedaży”) przez drapieżny, lichwiarski kapitał rzekomo ponadnarodowy, a tak naprawdę żydowsko-anglosaski.

Krzysztof Tytko i jego środowisko, jak i kilka innych osób i środowisk, w tym WPS, od wielu lat walczy o uświadomienie Polaków, że są właścicielami bogatych zasobów mogących być podstawą polskiej suwerenności i dobrobytu społecznego. Nie możemy jednak akceptować metody takich działań, które tworzą złudne nadzieje, że obecne władze w Polsce oraz obecne środowiska „opozycyjne”-wszystkie o złodziejskim lub paserskim rodowodzie pookrągłostołowym, – mogą być adresatami oraz sojusznikami w odbudowie suwerenności Polski. Pora pozbyć się złudzeń.

ŻADNEGO REFERENDUM !!! PRAWA RDZENNEGO LUDU POLSKIEGO SĄ NIEZBYWALNE I NIE MOGĄ BYĆ PRZEDMIOTEM GŁOSOWANIA!!!

NIE MOŻNA W DRODZE MANIPULOWANEGO REFERENDUM ( A TAKIM ONO BEDZIE !!!) POZBYWAĆ SIĘ PODSTAW SUWERENNOŚCI I DOBROBYTU !!!">

">


więcej: https://wiernipolsce1.wordpress.com/2022/09/22/czy-i-jak-mozna-uniknac-katastrofy-dotyczacej-zasobow-naturalnych/

 

stanislav

stanislav - narodowiec, realista, wielopokoleniowy łodzianin, demaskator antypolskiej obłudy

Podobał Ci się post? Wystaw ocenę!

4.27

liczba ocen: 11

 • Przecież

  Pierwszymi ludźmi na tym terenie byli......Poliniacy....tak jest w Muzeum Poliniaków Polskich. Jak tu przybyli, to latały ptaszki, biegały sarenki i żubry. I stwierdzili: tu odpoczniesz.....
  A teraz to na reszcie świata chcą odpocząć.....

 • Kupno akcji

  Dziękuję za zwrócenie uwagi.
  Posłuchałem trochę. Panu Tytko chodzi aktualnie o kupno akcji PGNiG!
  https://www.bankier.pl/inwestowanie/profile/quote.html?symbol=PGNIG
  Jest tylko jeszcze 1 dzień czasu do 23 września!
  Odnośnie dyskusji o referendum to komentarze pod artykułem Pana Zagozdy wyjaśniają więcej
  https://zagozda.neon24.info/post/153898,wydluzmy-krok-czyli-zagozda-odpowiada-tytce

 • "Czy i jak można uniknąć katastrofy dotyczącej zasobów naturalnych ?!"

  ------------------------------
  Dopóki Polska jest atrapą Polski pod czarcim zarządem - nie tylko zasoby naturalne są zagrożone ale i dalsza egzystencja sierot po Polsce w atrapie Polski - jest zagrożona.
  Wniosek?
  Czy ktoś tym artykułem sobie jaja robi z sierot po Polsce w atrapie Polski?
  Na koniec - szalalala-la-la - nasycanie atrapy Polski banderssyństwem trwa! Potem przyjdzie czas na konsekwencje tego - także w temacie zasobów naturalnych. Czy ktoś uwierzył, że Polakom postawiono szlaban prawem Kaduka na ich węgiel - tylko dlatego, że czarciemu pomiotowi zależy na świeżym powietrzu dla Polaków w atrapie Polski?

 • Zasoby naturalne Polski

  Owszem, są one pewnym potencjalnym zasobem finansowym. Pożytek z ich istnienia jest żaden, o ile nie są włączone do eksploatacji i tworzenia nowych dóbr.
  Postawa psa ogrodnika nie jest godna pochwały.
  Skoro obawiamy się ich zawłaszczenia, różnych machlojek właścicielskich i niejako rabowania właścicieli z ich należnych własności, to wystarczy wprowadzić w życie odpowiednie prawo zabezpieczające przed negatywnymi skutkami tych obaw.
  To nie jest specjalnie skomplikowane.

 • @demonkracja

  Konstytucja i Ordynacja Wyborcza w PL są tak skonstruowane, że mimo rzekomych praw w nich zagwarantowanych zwykły Obywatel de facto nie ma już żadnych praw.
  Jego wolność i własność w każdej chwili może być naruszona zwykłym rozporządzeniem jakiegoś dupka, a możliwość wyboru swoich kandydatów czy nawet zgłoszenie siebie samego jako kandydata jest praktycznie niemożliwe, gdyż wszelkie wybory polegają na "wyborze" spośród już przez kogoś "namaszczonych kandydatów".
  Sprawy Polski i Polaków od dawna , a właściwie zawsze, szły w złym kierunku, ale ostatnio od początku plandemii gwałtownie przyspieszyły bieg w kierunku wprost katastrofalnym !
  I dlatego nie dziwię się, że nasz jasnowidz Jackowski odnajduje w Przestrzeni Zdarzeń te , które faktycznie mają szansę się zmaterializować. Jego niepokój wzrasta praktycznie z każdą audycją, a wnioski jakie wysnuwa są przerażające.
  Po prostu Polska i Polacy zostaną przez obecne "przez nich wybrane władze" zrobieni tak koncertowo w jajco jak nigdy dotąd w historii. Ostatnio głosi, że widzi dosłownie DEMONTAŻ państwa polskiego, jakie by ono jeszcze atrapą państwa nie było.
  Obecne władze dokonają takich "aktów dokonanych", że nam Polakom dosłownie świat się zawali i będziemy już chyba definitywnie "Palestyńczykami" we własnym kraju, a właściwie w cudzym, bo nie tylko państwa, ale nawet swojego kraju mieć już nie będziemy.
  Palacy jak zawsze śpią snem pijaczka, który ma na wszystko i na wszystkich wy...ne, aż po przebudzeniu w "izbie wytrzeźwień" jeszcze kwit do zapłaty dostaje bardzo przy tym ździwiony za co ma płacić skoro sobie tylko spał ? ...
  Z drugiej strony nie ma co się Polakom dziwić, że już nikomu nawet sobie nie ufają, bo był i jest nadal przecież taki śmieć, który śpiewał "jak ja was k...a nienawidzę", dzięki temu wlazł do sejmu by następnie samemu tak się sk...wić, by przed lustem już sam do siebie to śpiewać.
  Najbliższe 6 mcy od października poczynając będzie czasem decydującym dla "być albo nie być" Polski i Polaków. Obawiam się, że ten czas naród polski spędzi na jęczeniu na brak "wyngla" oraz wzajemnym wyśmiewaniu się z tych, którzy okazali się być "mniej zaradni" w sytuacji "gospodarki rynkowej", która nawet nie dorosła do warunków "gospodarki socjalistycznej w PRL".
  A ponieważ kapitał społeczny czyli umiejętność samoorganizacji społeczeństwa i umiejętności bycia faktycznie SUWERENEM jest w PL praktycznie ZEROWY, no to nie łudźmy się, że unikniemy KATASTROFY jaka jest nam szykowana przy naszej absolutnie biernej postawie i milczącej akceptacji.
  Nieliczne gły rozsądku na NE24 są jak głos wołającego na puszczy o opamietanie.
  A ponieważ państwowy i samorządowy aparat ucisku i przemocy jest w stanie wykonać każde zbrodnicze polecenie władz, co udowodnił podczas minionej plandemii, no to Polak wykończy Polaka, bo nikt tego lepiej zrobić nie potrafi.
  :( ....
  KST

 • wujek Antoni

  Gdyby szejk Dubaju nie dał zachodnim korporacjom robić odwiertów i sprzedawać ropy, to araby tam mieszkające do dziś doiły by by kozy i mieszkali w namiotach.
  W Polsce i tak niedobrze i tak źle.
  Dać zasoby kopalniane i polskie skarby korporacjom anglo- amerykańskim, źle.
  Dać miejscowym spółkom skarbu państwa, to w zarządach powsadzają swoich prezesów i też będą kraść, a roboli eksploatować do granic możliwości, same zaś zyski lokować z zachodnich bankach.
  Wujek Antoni twierdzi, że najlepiej jak zachodnie korpo wyłoży kasę na budowę i eksploatację zasobów, dobrze opłaci pracowników tych z produkcji, bo tych w zarządzie to ma u siebie i w Polsce ich dublować nie muszą, państwu będą płacić podatki, a państwo te podatki ustawi na tyle wysoko, by się to Polsce opłaciło.
  Cały szkopuł w tym, by to państwo polskie, było Polską.

  • wujek Antoni#Oświat

   Szanowny @Oswiat daje przykłady całkowitego niezrozumienia problemu, a nawet zdziecinnienia. Prezentuje sposób myślenia współczesnego " zbiorowego Putina"- którego z innej strony słusznie krytykuje. To myślenie w skrócie przedstawia się następująco: wpuśćmy obcy kapitał i pozwólmy się mu rządzić naszymi zasobami, a on w zamian za to " przyniesie" technologię, " da" naszym ludziom pracę, a budżetowi " zapewni dochody z podatków". W rzeczywistości ten obcy kapitał zahamuje rozwój badań naukowych i rozwój rodzimej myśli inżynierskiej i technologii, " da" robotę ludziom, ale nie zapewni płac na zadowalającym poziomie, posługując się różnymi sztuczkami księgowymi i tzw. spółkami córkami wywiezie znaczna część dochodów za granice, a w postaci podatków zapłaci ochłapy. Skutkiem takiego sposobu myślenia będzie bieda , niedorozwój technologiczny i kolonialny status państwa -gospodarza.

   W myśl rozumowania @Oświata niemożliwym byłoby uruchomienie kopalń, hut, koksowni, przemysłu chemicznego, stoczniowego, elektrotechnicznego itd., po II wojnie światowej, bo nie było " zagranicznych właścicieli" zasobów surowcowych i przetsiębiorstw eksploatacyjno-przetwórczych. ?!

   Bój się Boga @Oświat !!!!

   Polecam do refleksji:

   http://ibrbs.pl/mediawiki/index.php/Industrializacja_G%C3%B3rnego_%C5%9Al%C4%85ska_w_latach_1922-1939

   https://depot.ceon.pl/bitstream/handle/123456789/17286/zarys_dziejow_gornictwa_wegla_kamiennego.pdf?sequence=1

   https://www.rp.pl/biznes/art9563081-polska-rzeczpospolita-weglowa

   • wujek Antoni#Oświat#stanislav

    Nie zrozumiał mnie pan.
    Moje ostatnie zdanie w poprzednim komentarzu poniżej:

    ,,Cały szkopuł w tym, by to państwo polskie, było Polską. "

    Oznacza ono, że to nie korporacje rządzą na moim podwórku i nie one ustalają zasady gry, a Państwo. Państwo polskie i na wskroś polskie i tylko polskie rządy, a nie marionetkowe i operetkowe elity
    Warunki do wejścia korporacji, twarde, bezkompromisowe jednoznaczne i nie do ominięcia.
    Tak jak na wstępie poprzedniego komentarza, dalej araby by kozy doiły, na osłach jeździły, gdyby nie dopuścili anglo-amerykańskich korporacji naftowych. A później założyły OPEC
    Inny przykład to Chiny ludowo komunistyczne.
    Chiny także pozwoliły wejść zagranicznym firmom, pobudować swoje fabryki, zatrudnić chińskiego robotnika, ale państwo Chińskie ma wszystko w swojej garści, towarzysz Xi, ani jego poprzednicy, prezydentom USA się nie kłaniali.
    Nasi politycy tego nie potrafią, są za słabi, ale i Polska jest obecnie za słaba
    Cała sztuka właśnie w tym, by korzystać, a nie być wykorzystywanym.
    W chwilki obecnej i w naszym przypadku, jak jest obaj wiemy i obaj jesteśmy temu przeciwni.

 • nie ma powodu do zmartwień o coś co od dawna do nas nie należy

  Wszystkie te rozważania nie są wiele warte. Nie biorą pod uwagę Rosji, która prędzej czy później położy rękę na polskich strategicznych surowcach, co żeśmy se wygłosowali w roku 1989. Dla nowych pokoleń to archaiczna historia, ale teraz, kiedy marzenia debilnych Solidaruchów ponoszą fiasko, ta historia daje znać o sobie. Te debile naprawdę myślały, że można oszukać historię i geografię, że Zachód chciał u nas wolności i demokracji za darmo.
  Nic z tych rzeczy, walka z komunizmem o wolność i demokrację to była bajeczka ameryckiej propagandy, co za pośrednictwem Solidarności przesączyła się w mózgi Polaków z lat 80ych. Nie chodziło wcale o komunizm ( np. Chinom nie czyniono z tego zarzutu) chodziło o zniszczenie przemysłu we wschodniej Europie, bo chociaż ten przemysł nie okazywał się super wydajny, to jednak w każdej historycznej chwili mógł się zreformować i dzisiaj wiemy: to Zachód w 1989 roku stał na skraju przepaści i uratowała go kolorowa rewolucja w Polsce oraz ten gamoń Gorbaczow.
  Zachód zniszczył nasz przemysł i zmusił Rosję do oddawania swych surowców za pół ceny. W
  W końcówce tysiąclecia ledwo udało się dla Polaków ocalić polskie lasy, które są najlepiej zarządzane na świecie. Ale próby trwają nadal.
  Po zlikwidowaniu Ukrainy Rosja wróci na swoje historyczne terytoria wpływów i chyba nie muszę dodawać, iż dotychczasowe umowy dotyczące eksploatacji surowców okażą się g.... warte. Rosja będzie musiała wszystkie te pomysły anulować, gdyż walka między blokami państw o energię i surowce nabiera rozpędu, więc u nas to i tak będzie raczej "Nebensache" (sprawa uboczna), bo będziemy widzieć boje o Afrykę.
  Ani Chiny ani Rosja już nie zrezygnują z obecności na czarnym kontynencie, gdyż nie można pozwolić konkurentowi na swobodną dla niego eksploatację dawnych a obecnie neo-kolonij. Ani Polski ani Prybałtyki ani Rumunii i Bałkanów już Rosja nie odpuści nawet za cenę sprzeczki z Chinami, a niestety ze smutkiem trza stwierdzić, że Polacy sami się o to postarali. jeszcze mamy szansę, jeszcze mamy kilka lat na zmianę polityki, ale czy te marionetki polskojęzyczne wykażą rozum i odwagę, jeżeli przez trzydzieści lat tego nie umieli zrobić. (Wyjątkiem ś.p. Andrzej Lepper zamordowany przez służby gringos).
  Tak więc kiedy w 1989 roku przestaliśmy być gospodarzami we własnym kraju to dalej nimi nie będziemy. Jedyna nadzieja, że w jakichś niszach częściowo.

  • nie ma powodu do zmartwień o coś co od dawna do nas nie należy#sulislaw

   Komentatorze @sulislaw, póki co Rosja nie jest w stanie położyć ręki ( także w czasie 22 letniego sprawowania rządów przez W. Putina) na własnych zasobach, a pan tu coś bajdurzy o rosyjskiej ręce na polskich zasobach ?!

   • nie ma powodu do zmartwień o coś co od dawna do nas nie należy#sulislaw#stanislav

    Jeżeli ma Pan mniej niż 60 lat, to ujrzy Pan to na własne oczy i przypomni sobie mój tekst.

    • nie ma powodu do zmartwień o coś co od dawna do nas nie należy#sulislaw#stanislav#sulislaw

     Być może jesteśmy równolatkami, a na pewno z tego pokolenia, które żyło w realiach, które pan opisuje. Daje to jednak nie do przecenienia okazję na ocenę współczesności oraz zaniedbań i błędów popełnionych zarówno przez włodarzy PRL, jak i ZSRR. Polakom, jak i wielu innym narodom, żydowsko-anglosaska propaganda wbiła w głowę, że Rosja to Putin, a Putin to Rosja. To bardzo niebezpieczna koncepcja. Czas weryfikuje nieubłagalnie uproszczenia...na szczęście, ale bywa , że i na nieszczęście.

 • Kup akcje !

  #KupAkcjePGNiG Jeżeli możesz to musisz, czyli zakup akcji PGNiG
  Wszystkie wiadomości i proste w wykonanie.

  • Kup akcje !#gaja1001

   Proszę nie wklejać na mój blog materiałów tych dwóch klownów i manipulatorów świadomością Polaków. Tym razem zachowuję ten materiał by był dowód na szkodnictwo dwóch kabotynów żyjących z naiwności Polaków.