17 września, Dzień Jedności Narodowej na Białorusi

Polityczna ofensywa A. Łukaszenki z obawy przed agresją polskich marionetek

 

W Dniu Jedności Narodowej, 17 września, w Mińskiej Arenie odbywa się patriotyczne forum „To jest nasza historia”. Bogaty program imprezy jest rodzajem historycznego show. Program na epizodach inscenizowanych z wykorzystaniem najnowszych technologii.

Na forum ma miejsce wystąpienie prezydenta Republiki Białoruś Aleksandra Łukaszenki pozornie " żarliwie antypolskie". W dużym stopniu jest ono reakcją na polską narracje historyczną i awanturniczą politykę rządów w Polsce przez ostatnie 20 lat, zwaną " polityką wschodnią lub partnerstwem wschodnim".

Taką cenę płacą nasi rodacy na Białorusi w wyniku antypolskiej polityki polskich rządów pod dykatando żydowsko-anglosaskiego scenariusza geopolitycznego.

"> 
stanislav

stanislav - narodowiec, realista, wielopokoleniowy łodzianin, demaskator antypolskiej obłudy

Podobał Ci się post? Wystaw ocenę!

3.6

liczba ocen: 15

 • @ Autor

  https://rumble.com/v1hm22d-ukaszenka-o-pojebanym-dudzie-i-morawieckim-i-o-debilach-azow-strzelajcych-d.html Salute

 • @Autor

  "Taką cenę płacą nasi rodacy na Białorusi w wyniku antypolskiej polityki polskich rządów". -

  --- To już tak trolle opanowały Neon, że wychodzi '1'?! - Ode mnie '5' nie dla polepszenia średniej, lecz za wartość tekstu :)

  • @Autor#zygmuntbialas

   Raczej ktoś nie cierpi @stanislava.

 • A ode mnie 4 za przypomnienie o Łukaszence.

  Tak na mój rozumek misia o bardzo małym rozumku, Bialoruś jest zbyt blisko i nas i Rosji by stanowczo opowiadać się za jedną ze stron.
  Jak już wiele razy zadawałem pytanie, to powtórzę je: dlaczego tamtejszy "Gierek plus" świetnie lawirujący między wschodem i zachodem nagle zmienił politykę. Wiadomo, jeśli nie wiadomo o co...
  A może bilans nie był tak rożowy jak oficjalnie? Zaś Wielki Przyjaciel dal propozycję nie do odrzucenia? Czy zaproponował lepsze ceny na nawozy? Ciężki sprzęt, słynne ciężarówki czy niezniszczalne agd? A może już wtedy ostrzegł: Ołeksandr, jeśli nie będziesz naszym bratem , dostaniesz tak po dupie cenami gazu że się nie pozbierasz i sam popełzniesz do Cano... znaczy Moskwy?
  A potem zgoda na wszystko, łącznie z "murem przyjaźni" w zalewie patriotycznego sosu. Zauważmy, do czasu "małżeństwa z rozsądku" czy też szantażu Zachód jakoś straszliwie nie naciskał i nią pałał oburzeniem z powodu ciężkich przejść opozycji.
  I znów powtarzam. Do pewnego czasu kibicowałem Łukaszence. Stabilizacja, mała ale zawsze, dla swoich, na zewnątrz polityka a la Franco. A teraz? Wiem, troska o los rodaków.
  Tylko jak długo, bo zanosi się na kolejną odsłonę biełarusskoj rijespubliki rad:(

  • A ode mnie 4 za przypomnienie o Łukaszence.#brian

   Zaraz zaraz...
   Olek to postawił się i WWP.
   Choćby z hucpą c-19.
   Jego głośny przekaz w świat: "skończcie z tą szopką". Jakoś nie widać u niego tej pandemi przez wszystkie etapy jej trwania.
   --------------
   Poza tym chętnie wymięnię And"ż"eja na Olka.

  • A ode mnie 4 za przypomnienie o Łukaszence.#brian

   Odpowiedź jest bardzo prosta.
   To durne PiSiackie władze wepchnęły Łukaszenkę z Białorusią w objęcia Rosji.
   Zamiast stawiać na Bandersztad powinniśmy postawić na Białoruś....
   Cuż, Amerykanie pewnie nie pozwalają......

  • A ode mnie 4 za przypomnienie o Łukaszence.#brian

   Dlaczego Gierek +?
   On się nie zadłużał na Zachodzie.
   Gierek się bezrozumnie zadłużał, a potem próbował długi zwrócić przy pomocy węgla.
   Ja jeszcze bym zrozumiał, gdyby chciał je zwrócić przy pomocy ropy, ale z węglem to była przegrana sprawa.
   W ostateczności mógłby z innymi krajami próbować założyć kartel węglowy, ale on to był tylko prosty robotnik który nie miał elementarnego pojęcia o ekonomii. No i ostatecznie sprzedawał węgiel półdarmo, a biedni górnicy harowali świątek -piątek i umierali na pylicę płuc.