Obecny stan "sukcesów" Rosji w wojnie z NATO na Ukrainie

Pora zejść z propagandowego nieba na ziemię groźnej codziennościDotychczasowy przebieg tzw. Specjalnej Operacji Wojskowej Rosji na Ukrainie, która tak naprawdę jest wojną hybrydową NATO z Rosją skłania do przypomnienia ważnych wypowiedzi wysokich rangą wojskowych rosyjskich gen. L. G. Iwaszowa i płk M. M. Chodarionoka -złożonych na progu działań wojennych, na początku lutego 2022r.

„Na progu wojny”: Odezwa Wszechrosyjskiego Zgromadzenia Oficerów do Prezydenta i do obywateli Federacji RosyjskiejPatrz:

https://wiernipolsce1.wordpress.com/2022/02/08/general-l-g-iwaszow-wzywa-w-putina-do-ustapienia-z-urzedu-prezydenta-federacji-rosyjskiej/

Prognozy krwawych politologów. O entuzjastycznych jastrzębiach i pospiesznych kukułkach.Patrz:

https://wiernipolsce1.wordpress.com/2022/02/10/rosja-vs-ukraina-prognozy-krwiozerczych-politologow/

Ostatnia dotkliwe porażka wojsk rosyjskim pod Charkowem, a także niepowodzenia w Donbasie i na froncie chersońskim spotkały się z miażdżącą krytyką rosyjskich zawodowych żołnierzy SPECNAZU  płk W.W. Kwaczkowa oraz płk I. I. Girkina ( Striełkowa). Nie bacząc na to, że obaj są obecnie oficerami rezerwy, to ich oceny nie pozostawiają złudzeń co do dotychczasowego sposobu prowadzenia działań wojennych oraz dowodzenia na najwyższym szczeblu.

">

Na tle oceny wydarzeń wojskowych warto przedstawić także ocenę szerszego, systemowego obrazu obecnej Rosji, w wykonaniu filozofa-futurologa Władimira Lepiechina (specjalisty w dziedzinie „inteligencji moralnej”) oraz fizyka a zarazem finansisty Iriny Muchiny (specjalistki w dziedzinie sztucznej inteligencji). Przez ten jeden z najbardziej  interesujących duetów występujących w studiu Aurora, były omawiane możliwości i perspektywy samoorganizacji współczesnego społeczeństwa rosyjskiego w konfrontacji ze spekulantami finansowymi i zorganizowanymi grupami przestępczymi, które przejęły władzę i instytucje państwowe w Federacji Rosyjskiej.

">
 

 

 


stanislav

stanislav - narodowiec, realista, wielopokoleniowy łodzianin, demaskator antypolskiej obłudy

Podobał Ci się post? Wystaw ocenę!

3.05

liczba ocen: 20

 • @

  tak ujmując sprawy humorystycznie ( chociaz to wojna , tragedie ludzkie ) mozna by sobie taki obraz działan przedstawic :
  1-najpierw jak zawodowcy z kilku kierunków naraz atakujemy , błyskawicznie zajmujemy , prawie ze centrum Kijowa nasze -a tu bach - jakies rozmowy , jakies gesty dobrej woli - no to zesmy sie wycofali .
  2 - rozmów nie ma , okreslilismy priorytety , wymenilismy dowództwo - nacieramy , gdzie ? oczywiscie centralnie tam gdzie jakoby ukry przez 8 lat budowali rejony umocnione przygotowujac sie do obrony , tak właśnie tam kierujemy głowne natarcie i krok za krokiem zdobywamy , niszczymy , tracimy ludzi i morale
  3- w miedzyczsie ktos chyba z kremla przeczytał u Podolaka z Sum na YT , że z zachodu szeroka rzeką płynie sprzęt z Zachodu dla Ukrów , i że moze warto by było chciaz wezły kolejowe zbombardować - no to wreszcie zbombardowalismy , ale tak tylko razik , żeby broń Boże nikogo nie wkurwiac .
  4 - i tak według niemieckiej taktyki krok za krokiem - miesiac za miesiacem posuwalismy sie do przodu wyzwalajac w mozole te najbardziej umocnione tereny , tak jak mało by było tych które nie były tak silnie umocnione . I tu zagadka a moze były umocnione przez inne sily ? moze wystarczyło , ze Kołomyjskie je słowem umocnił ? któz to wie ?
  5- w tym czasie wymienialismy sankcje za sankcje jednak nadal tłoczac niebieski gaz przez szeroka rure biegnąca przez Ukraine - czyja to rura ? ktos zostawił ? , komus wypadła ?
  6- I tak dzień za dniem atakowaliśmy siły wroga te stawiały zaciekły opór zabawa szła w najlepsze , az ukry wpadły na pomysł , ze nudno juz jest i ichniego aktora nie chca juz ogladać , no to wzieły i napadły na nas tak bez uprzedzenia całkiem znienacka i musielismy spie...... bo troche zbyt powaznie potraktowali swoje role .
  7 zaraz potem ktos wpadł na pomysł , ze w sumie to przeciez jakies elektrownie oni chyba maja ( przeciez im zbudowalismy ) no to moze ich za kare chochłow bez pradu i zimnego piwa zostawic - no izrobilismy
  8 - ogólnie jest ok - troche nudno alo cos sie wymysli , zima za pasem - starym dobrym obyczajem przesiedzimy w domach a pózniej zobaczymy

  pozdrawiam :))

  • @#rowszan

   Z humorem ale trafnie to opisałeś.

  • @#rowszan

   za onet.pl
   Ukraina stara się o pociski ATACMS, które są zdolne do rażenia celów w odległości do 300 km. Jak dotąd Stany Zjednoczone nie zgodziły się na ich dostarczenie, uważając, że nie są one konieczne w użyciu na polu bitwy. Jednak w najnowszym planie pomocy mowa o "pociskach o większym niż dotąd zasięgu". Z nimi ukraińska armia byłaby w stanie razić cele na całym okupowanym przez Rosję obszarze.

   wersja o 22.39

   wersja o 8.30
   brzmiała tak:
   ukraincy mają atakowac cele które wskarzą Amerykanie.i które sa istotne z punktu widzenia
   USa

   mam to na telefonie.
   postaram sie przesłac
   oryginalna nie skorygowaną wersje

   • @#rowszan#Kappadeusz

    wywal telefon - " hajmarsy " sa kierowane przez systemy satelitarne , ktorych ukry nie maja , a wiec zawsze cele sa okreslane przez tych co te systemy posiadaja

 • Rosja się ledwie ugięła elastycznie pod naporem banderowców

  To nie jest złamanie frontu to jest elastyczna reakcja na lokalną przewagę.
  Kontr ofensywa banderowców to do ich dotkliwa porażka.
  Stosunek sił atakującego do broniącego to ok 5:1.
  Stosunek strat strony atakującej do broniącej jest porażający (chyba ok 100 :1).
  Atak banderowców polega na masowym natarciu przez otwarte pole na rosyjskie linie obrony. Przy współczesnej sile i precyzji ognia to misje samobójcze.

  Gdy atakują Rosjanie to w warunkach liczebnej przewagi banderowców (ok 3:1)
  przy stratach mniejszych od broniących się banderowców (ok 10 :1)
  Atak polega na tym że najpierw wybijają obronę artylerią a potem czyszczą niedobitki.

  To dwie skrajnie różne strategii.
  Banderowcy szybko wykrwawiają swoje armię i pozbawiają się sprzętu (czyli się rozbrajają) a Rosja praktycznie nie ponosi istotnego statystycznie uszczerbku w swoich zasobach.

  Tu czas gra na korzyść Rosji

  Tą wyraźną przewagę Rosji NAT czyli zachód próbuje kompensować dostawą coraz większej i coraz bardziej zaawansowanej broni.
  W tej wojnie Rosja walczy z całą potęgą NATO.
  Banderowcy dostarczają tylko mięso armatnie cała reszta czyli dowodzenie, strategia, wywiad, logistyka osłona propagandowa wojny to to domena NATO)
  .
  To jest wojna między NATO a Rosją na terenie Ukrainy.
  a za chwilę, oby nie, na terenie Polski.
  USA chciały by wojny w całej Europie (jak podczas II WWŚ.)
  Europa nie jest na to gotowa (Narody) bo rządzące marionetki globalnej mafii są gotowe wykonać każde polecenie globalnej mafii.
  Hitler swoją polityką socjalną potrafił pociągnąć za sobą wiele narodów Europy.
  Globalna mafia mająca jawną politykę wydojenia wszystkich bez wyjątku nie ma takich zdolności mimo masowej ale jawnie kłamliwej i fałszywej obłudnej propagandy.

  W Polsce jest tak samo.

  • Rosja się ledwie ugięła elastycznie pod naporem banderowców#Oscar

   wszystko zgoda - ale w zyciu trzeba sie kiedys na cos zdecydowac albo wojna albo pokój - ile mozna pieprzyc o jakimś SOW jednoczesnie mówiac , ze jest to wojna z NATO na terytorium Ukrainy rekami ukrainćów -

   • Rosja się ledwie ugięła elastycznie pod naporem banderowców#Oscar#rowszan

    USA prowadzą na Ukrainie wojnę z Rosją bez wojny
    Rosja prowadzi tę wojnę też bez wojny.
    To tylko sztuczki by nie uruchomić oficjalnego globalnego starcia.
    ... to zabójcze dla świata.
    Po takiej wojnie ziemię zawojują karaluchy i mrówki wielkości krowy.
    .

    • Rosja się ledwie ugięła elastycznie pod naporem banderowców#Oscar#rowszan#Oscar

     moge odpowiedziec tylko w jeden sposób - gdyby operacja ( jesli bylo to mozliwe ) bylaby przeprowadzona bardziej profesjonalnie ( rolki , powyzej ) to byc moze daloby sie uniknac .
     globalnego konfliktu .
     W obecnej sytuacji trudno sobie wyobrazic ,że predzej czy pozniej do niego nie dojdzie .
     Co do skazenia to ponoc obecna technika wojskowa - posejdony np , rakiety hipersoniczne pozwoli na znaczne zmiejszenie skazenia srodowiska .
     Oscarze ja sobie tylko gdybam , nie jestem analitykiem wojskowym a jesli chodzi o ogolne analizy polityczne to raczej moim zdaniem nalezy patrzec na analizy ekonomiczne - koniec koncow polityka jest tylko wypadkową ekonomi
     pozdrawiam

  • Rosja się ledwie ugięła elastycznie pod naporem banderowców#Oscar

   Fantazjujesz na całego

 • "Obecny stan "sukcesów" Rosji w wojnie z NATO na Ukrainie"

  -------------------------------
  Jeżeli prawdziwym sukcesem Rosji było głębokie zbanderyzowanie banderlandu pod pozorem denazyfikacji - tegoż banderlandu - to się to rządzącym naprawdę Rosją - znakomicie udało.
  Wniosek?
  Przypuszczam, że żaden Rosjanin żyjący obecnie na banderlandzie, który prawem Kaduka oderwano od Rosji - nie nabierze się już na rosyjski paszport czy tym podobne numery.

 • Autor

  //Dotychczasowy przebieg tzw. Specjalnej Operacji Wojskowej Rosji na Ukrainie, która tak naprawdę jest wojną hybrydową NATO z Rosją ...//

  Aby analiza sytuacji na Ukarinie i na świecie była spójna i wiarygodna, to najpierw musimy prawidłowo zidentyfikować prawdziwego wroga oraz zdefiniować jego metody walk,i a także obecne położenie nasze oraz wroga.
  Bo tak naprawdę to mamy tu do czynienia z wojną (jednym z narzędzi globalnego resetu i powiększenia zakresu władzy) królestwa Rotszyldów i Spółki z Ludzkością. To, że wykorzystują oni do tej wojny metody proxy niczego nie zmienia, bowiem łatwo tu dostrzec że zwykli obywatele walczących krajów żadnych realnych powodów ku tej wojnie nie mają ani też z niej nie osiągną żadnych korzyści, (wyłącznie ogromne straty). Jedynymi beneficjentami, podobnie zresztą jak wielokrotnie w przeszłości, będzie rozrastające się na planecie jak perz i pokrzywa królestwo Rotszyldów i S-ka (czyli gatunku inwazyjnego).

  • Autor#Nibiru

   Wszechwładne i wszechmocne ogólnoświatowe królestwo Rotszyldów, to oczywiście falsyfikujące rzeczywistość, zbyt duże uproszczenie rzeczywistości. Natomiast, że wydarzenia społeczne, polityczne, gospodarcze zdominowane są przez decyzję stosunkowo wąskiej grupy psychopatów, to fakt. Konflikty wojenne są zaś starym jak świat narzędziem uzyskiwania wpływów. Masy zaangażowane w realizowanie tych często psychopatycznych planów są zazwyczaj ofiarami. Zdarza się jednak, że psychopaci przegrywają. Rotszyldowie są jak wielu przed nimi edynie przemijającym piaskiem.

 • Pare pytan

  Czy Rosja zamierza zatrzymać naplyw amerykańskiej i zachodniej broni, która skutecznie zalewa Ukrainę przez zablokowanie kanalow dostaw/ tunele kolejowe, drogi/ skoro ma kompletne przewage w powietrzu?
  Czy Rosja chciała przedłużającej się wojny okopowej w rodzaju roku 1913 w 21 wieku z cala jej ‘niekonwencjonalnoscia’ jak: tarcze ludzkie, bombardowania wlasnych elektrowni atomowych?
  Kiedy jest czas na upadek rządu Zelenskiego, ktory paraduje swobodnie w ladnej podkoszulce podejmujac delegacje panstw zachodnich i udzielajac wywiadow dla CNN, sexy fotos - Leibowitz, romantyzacja wojny itd?
  Jak ma wyglądac przyszła mapa Ukrainy czy ma to byc jakies państwo na uboczu, cos kolo Kijowa, Lwowa?. Co? Bo jak na razie Rosja ma skrawek / moze to duzo ale Ukraina to ogromny kraj wiec skrawek/ ziemi gesto usianej miastami która była już pro rosyjska. Czy Rosja zajmie reszte terytorium czy zaanektuje, czy mamy ufac w plan bo Putin posiada geniusz ktorego nikt nie jest w stanie przeniknac i gra w 3 wymiarowe szachy 7go stopnia widzac na 50 ruchow do przodu tak jak robil to Trump przez 4 lata ?
  Tak, to jest straszne, że Rosjanie nie mogą kupić kawy w Starbucksie ani bluzki w Nine West, bo te sklepy są zamknięte z powodu sankcji. Miliony ludzi w krajach NATO stoi w obliczu mroźnej, głodnej zimy, podczas gdy ceny żywności i paliwa w Rosji spadły.
  Zachód, będąc w gospodarczym i finansowym kryzysie inflacyjnym, musi zrzucać niekończące się strumienie gotówki na Ukrainę, aby utrzymać ją przy życiu, gotówki, której zachód nie ma wiec musi drukować, co jeszcze bardziej rozpala inflację. Nic nie zwieksza inflacji bardziej niż gotówka drukowana na broń, ponieważ broń jest niszczona, a dodruk zostaje i zwiększa inflację cywilnych produktów konsumpcyjnych. W normalnym dodruku pojawia się dodatkowy składnik majątku w obiegu, samochod , dom. Tu nie.
  W tej wojnie jesli chodzi o gospodarkę to Rosja zyskuje. Utrzymuje ceny surowców naturalnych, a zachód musi drukować miliardy dolarów co miesiąc, żeby utrzymać swojego pionka przy życiu. Po co podbijać Kijów? Zeby mozna bylo wysmiewac się ze zwolennikow Ukrainy na twitterze? W pewnym momencie pojawi się zachodnia hiperinflacja, Dolar upadnie, a kraje NATO będą miały tyle swoich problemów, że nie będą mogły już wspierać Ukrainy i wtedy Rosja poprostu ja zajmie. W tym czasie zachod z totalnego haosu wyloni w koncu totalitarny porzadek. I co? I zacznie sie piekny swiat wielobiegunowy? Czy totalitarna Euroazja w wojnie z totalitarna Oceania da wolnosc spragnionym narodom swiata? Orwell nie napisal 1984 dlatego ze byl zdolnym auturem Sci-Fi tylko dlatego ze przcowal w The New York Times i widzial na co sie zanosi.

  • Pare pytan#terminal 2

   Czy komentator @terminal2 pisząc: " W tej wojnie jeśli chodzi o gospodarkę to Rosja zyskuje. Utrzymuje ceny surowców naturalnych" - też wierzy, że Rosja produkuje i dostarcza wszystkie surowce na świecie ?!

   Oprócz samych dochodów ze sprzedaży surowców rosyjskich, warto się zastanowić nad kilkoma kwestiami towarzyszącymi : 1) czy na pewno zyskuje Rosja, czy jedynie rosyjscy oligarchowie powiązani ze światową lichwa i trzymani przez nią w potrzasku? 2) co Rosja robi z tymi " dochodami" ze sprzedaży surowców, czy je inwestuje we własne technologie i produkcję niezależną od importowanych technologii ? 3) ile czasu może potrwać proces transformacji rosyjskiej gospodarki ( chociaż nie ma przekonywujących informacji, że on w ogóle się rozpoczął? 4) jak głęboko i w jakim tempie przebiega proces demoralizacji rosyjskiego społeczeństwa okłamywanego i eksploatowanego przez obecne elity władzy ?
   5) jak brak skuteczności Rosji w wojnie z Ukrainą wpływa na osłabianie jej autorytetu i wpływów w krajach sąsiadujących ( głównie chodzi tu o kraje Azji Centralnej ? 6) na ile taki przebieg konfliktu jest na rękę także Chinom mogącym kupować rosyjskie surowce po wyjątkowo niskich cenach, a technologicznie i tak niewiele korzystają z obecnych rosyjskich rozwiązań, a do jądrowego strategicznego parasola nad Chinami Rosja póki co i tak jest zmuszona ?

 • Skojarzenia

  Żeby to ukraińskie serduszko, z umieszczonego w artkule nagrania z rozmowy Girkina z Kwaczkowem, źle się nie kojarzyło, to odsyłam do źródłowego linku

  https://t.me/strelkovii/3266

 • "Żeby nie było niczego."

  Rosyjski Kononowicz konsekwentnie dąży do tego, "żeby nie było niczego". Bardzo ciężko jest wygrać wojnę nawet ze znacznie słabszym wrogiem mając u steru prezydenta imbecyla szczególnie jeszcze wspieranym militarnie przez kolektywny zachód. Dopóki ten partacz nie poleci ze stanowiska i nie zostanie zastąpiony kimś bardziej ogarniętym to ja tego nie widzę kompletnie. Popełniono masę idiotycznych błędów podczas całej tej wojny, szczególnie przeprawa przez rzekę Siewierski Doniec była symbolem idiotyzmu dowództwa czy już nawet sam fakt, że próbowano zdenazyfikować Ukrainę z około 200 000 żołnierzy gdzie tylko część żołnierzy to byli zawodowi żołnierze, a nie ochotnicy czy bojownicy z branki, a przeciwnik ma kilkakrotną przewagę liczebną. Jeszcze próbowano serio bez ironii tymi wojskami przeprowadzić pełnoskalową inwazję zamiast ograniczyć się tymi wojskami już od samego początku do mniej ambitnych celów typu wyzwolenie Noworosji na przykład, bo tak to te wojska mają już wyczerpany potencjał ofensywny i nie można nimi zrobić praktycznie niczego po tej absurdalnej, nierealistycznej ofensywie kijowskiej, a tak to można by skutecznie zrealizować jakiś mniej ambitny cel. Ostatnie wycofanie się z obwodu charkowskiego to też był szczyt partactwa, bo dopuszczono do sytuacji gdzie tam prawie w ogóle nie było wojsk i Ukraińcy weszli tam jak do siebie, bo nie było kim i czym się bronić. O wyzwoleniu całego obwodu donieckiego to można teraz tylko pomarzyć, bo zdobycie Słowiańska i Kramatorska jest teraz już niemożliwe. Znaczna część frontu była podtrzymywana zapałkami. Na jakikolwiek postęp się nie zapowiada w przyszłości, a co najwyżej skuteczną obronę tego co udało się przejąć, szczególnie że Ukraina będzie miała już chyba trwała przewagę operacyjną jak tak dalej to będzie wyglądać jak wygląda. No przecież ten Putin to jest kompletny idiota. Z tym prezydentem to się niczego nie da zrobić dobrze. Nie ma żadnej częściowej mobilizacji, jakiejś zmiany strategii, jakichś ochotników z zagranicy, większych pieniędzy na armię, "nie ma niczego". Brak słów

 • Przegrane wojny mają swe głębokie źródła pozamilitarne

  Jeśli nie ma suwerenności gospodarczej , technologicznej, a wszystko zaczyna się od braku suwerenności w dziedzinie edukacji i wychowania, to kończy się to brakiem własnej, suwerennej siły militarnej i moralnej.

  także w takim duch jest wywiad z prof. W. J. Katasonowem

 • W odpowiedzi na komentarz @ Neonowicz "Żeby nie było niczego."

  Byłbym za tym, żeby komentator nie używał epitetów w rodzaju " idiota" itp., bo to w formacie anonimowości nie świadczy o odwadze, ani rozumie.

  Przechodząc do meritum, to zgoda, że popełniono wiele podstawowych błędów i to zapewne nie z powodu " głębokiej , szachowej strategii i antycypacji wydarzeń globalnych".

  Co do korzystania z ochotników z zagranicy, to w moim rozumieniu byłoby bardzo kompromitujące posunięcie. Zwłaszcza, że te niby deklaracje gotowości składane przez " islamskim bojowników", to niczym nie potwierdzone plotki.

 • Lista agentów wpływu w nauce rosyjskiej. Specjalne dochodzenie

  Jak rosyjscy filozofowie promują agresywną antyrosyjską i antypaństwową ideologię? Według czyich wzorców i bezpośredniego porządku się to odbywa? W jaki sposób „mędrcy” zdemontowali system radziecki i aktywnie kontynuowali swoją pracę teraz? Wszystko o wywrotowej działalności członków Instytutu Filozofii Rosyjskiej Akademii Nauk w specjalnym badaniu kanału Den.

 • Zobaczymy

  Widzieliśmy jak się ta wojna rosyjsko - ukraińska zaczęła.
  Z pewnością też zobaczymy jak się zakończy.
  Oby to nie był widok atomowego grzyba.

 • W przepowiedniach nie ma nic o opatrznosciowych zbawicielach jak Trump czy Putin.

  Obaj jak otwieraja twarz to z ust leca im klejnoty, perly, zloto. Maja gadane jak byly ksiadz a wlasnych obywateli szczepia. Tymczasem na froncie rosyjscy zolnierze uzywaja karabiny Mosin-Nagant model 1891. Popatrzcie sami jak wyglada stanowisko bojowe najsilniejszej armii swiata.

 • Mimo, że kibicuję Rosji (póki co)

  To biorąc wszystko pod uwagę scenariusz wydaje sie klarowny.
  Plandemia, szczepienia teraz wojna na Ukrainie są to elementy tego samego planu. Depopulacja i green reset oraz chyba jednak budowa Niebiańskiej Jerozolimy, oraz Ukropolin. Następnie cyborgizacja ludzi z pełną nad nimi kontrolą sztucznej inteligencji. (transhumanizm). Wojna na ukrainie toczy sie jeszcze o jedną rzecz. O kontrolę nad rosyjskimi zasobami. Czy będą ją mieli oligarchowie rosyjscy czy zachodni. No i w kogo rękach będzie główny jojstik. Czyli kto będzie na szczycie tej piramidy rozdawał karty. . Wojna rosja - nato na ukrainie ma więc kilka celów. Ustanowienie hierarchii światowej, uzasadnienie green resetu wobec ludzi ( a więc ich wywłaszczenie i upodlenie) oraz wyczyszczenie Ukrainy z ludności dla budowy Niebiańskiej Jerozolimy. Produktem ubocznym będzie nowy byt -Ukropolin.
  Przy takim scenariuszu puzzle układają się pięknie w całość i tłumaczą ślimaczą i wyniszczającą wojnę na ukrainie oraz działanie polińskiego rządu nadstawiającego dupy ukraińcom kosztem Polaków. Ukropolin będzie zatem pod żydowskim zarządem, stryktury siłowe obsadzone będą banderowcami, a Polacy będą niewolnikami i wołami roboczymi.
  Mam zatem pytanie. Komu ten scenariusz wydaje się fantasmagorią

  • Mimo, że kibicuję Rosji (póki co)#zadziwiony

   Ten scenariusz wypelnia sie na naszych oczach.

  • Mimo, że kibicuję Rosji (póki co)#zadziwiony

   //Wojna na ukrainie toczy sie jeszcze o jedną rzecz. O kontrolę nad rosyjskimi zasobami. Czy będą ją mieli oligarchowie rosyjscy czy zachodni.//

   A powiedz mi proszę kto obecnie kontroluje rosyjskie zasoby. Bo z tego co wiemy i fanatycy kremla nigdy tego nie kwestionowali, to w wyniku tzw. transformacji ustrojowej co istotniejsze bogactwa Rosji typu: huty, kopalnie, fabryki , itd, zostały podstępnie przejęte przez międzynarodowy kapitał grandziarski za ułamek ich realnej wartości na podstawione lokalne słupy, Od tamtej pory przecież nie było żadnej rewolucji, wykupu przez państwo, rozliczenia złodziei itd. Jeśli zmieniła się sytuktura własności to podaj proszę kiedy i w jakim trybie.

   • Mimo, że kibicuję Rosji (póki co)#zadziwiony#Nibiru

    Po prostu w scenariuszu który podałem jest sporo związku logicznego i stanowi pewną spójność tłumaczącą wydarzenia które widzimy. Zresztą przejęcie rosyjskich zasobów jest oficjalnym celem ameryki który wyartykułowała już swego czasu Madelejne Olbright.
    Mnie osobiście wydaje się wiarygodny.
    Można dodać jeszcze do niego rozwalenie i zbankrutowanie Europy , głownie Niemiec przez Amerykę w konsekwencji czego przejmie europejskie aktywa kapitałowe i ludzkie. Ale to tylko element w transformacji ludzi w bioroboty który jest celem nadrzędnym tych wydarzeń które wokół nas się rozgrywają.

  • Mimo, że kibicuję Rosji (póki co)#zadziwiony

   //Można dodać jeszcze do niego rozwalenie i zbankrutowanie Europy , głownie Niemiec przez Amerykę w konsekwencji czego przejmie europejskie aktywa kapitałowe i ludzkie. Ale to tylko element w transformacji ludzi w bioroboty który jest celem nadrzędnym tych wydarzeń które wokół nas się rozgrywają.//

   No przecież parę dziesięcioleci temu Ameryka również została rozszabrowana (ten proceder jeszcze się nie zakończył) przez ten sam "gatunek inwazyjny", kiedy to większość przemysłu wywieźli do Chin a zostawili tylko szczątkowy i pierdyliardy długu Amerykanom praktyczne nie spłacenia. Cały znaczący światowy kapitał jest komasowany w paru międzynarodowych holdingach zorganizowanych wielowarstwo dla utrudnienia zidentyfikowania rzeczywistych właścicieli. Tak więc kto to jest ta "Ameryka", bo na pewno nie zwykli Amerykanie ani nie ich tradycyjne państwo.

   • Mimo, że kibicuję Rosji (póki co)#zadziwiony#Nibiru

    To co piszesz nie koliduje z moją wersją. Wszystko się razem przenika w grze interesów globalistów w kierunku świata korporacyjnego, a więc hard-kapitalizmu w którym człowiek nie będzie miał nic i będzie szczęśliwy.. Kwestia intencji Rosji jest na razie dyskusyjna, ale biorąc pod uwagę erotyzm władzy jako takiej i rosyjska elita pójdzie w kierunku transhumanizmu albowiem zapewni on tym ludziom władzę nieograniczoną i niezbywalną. W takim wypadku nasz los jest przesądzony.

 • Wojna na Ukrainie się skończy dopiero wtedy,

  kiedy Zachód dostanie solidnie po mordzie. Niestety jedyna możliwość ku temu to totalna wojna jądrowa, bo wojna jądrowa nie tylko dosięgnie Zachód bezpośrednio, ale co najważniejsze, zdemoluje jego morale, które póki co, jest bardzo wysokie.

 • Kto z kim robi biznes dzięki wojnie na Ukrainie

  • Kto z kim robi biznes dzięki wojnie na Ukrainie#stanislav

   Nawiększy biznes w tej wojnie robią ścierki sportowe i firmy zbrojeniowe.
   A tak jedna ścierka - chłopobab - już powinna sie osiedlic w Kijowie, bo dla Ukrainy zarabia krocie na korcie.

   • Kto z kim robi biznes dzięki wojnie na Ukrainie#stanislav#Tiamat

    Nie wiem o jakiej kobiecie myśli pani pisząc "ścierka". Bo ja raczej o kobietach tak bym się nie wyrażał, ale jeśli już miałbym użyć tego określenia to określił bym tak pewną agentkę co udawała "niemiecką niezależną" dziennikarkę a gdy jej agenturalną działalność wykryto uciekła do swoich zleceniodawców. Ciekawe jak się tam jej mieszka wśród przyjaciół, czy już zwiała do Rosji, jak wielu tamtejszych kolaborantów czy jeszcze jest na linii frontu chwaląc sukcesy Rosji?

    • Kto z kim robi biznes dzięki wojnie na Ukrainie#stanislav#Tiamat#Zawisza Niebieski

     Na tej wojnie najwiecej zarabiają firmy militarne i ...sportowcy.
     Jakos im wojna nie przeszkadza, mimo, ze tyle juz firm padło a Ukraina stała sie zlomowiskiem przestarzej broni zachodniej..

     No i jeszcze amerykańscy producenci trującej żywności eksploatują żyzne ziemie Ukrainy.
     Bo po to tam są. Widać wojna przynosi same korzysci nie tylko firmom zbrojeniowym

     Czyje ziarno jest wysyłane z Ukrainy? Amerykańscy giganci agrobiznesu GMO przejmą kontrolę nad ukraińską ziemią uprawną
     https://www.globalresearch.ca/whose-grain-being-shipped-from-ukraine/5790604

 • Sukcesy Rosji na Ukrainie to nic w porównaniu z sukcesami Putina w Samarkandzie

  Najpierw prezydent Kirgistanu pokazał mu, kto jest petentem i ma czekać na kogo? Prezydent kraju, który był republiką radziecką o czym warto wspomnieć. Później Indie powiedziały, że wojny w Europie nam nie trzeba, Chiny poklepały po ramieniu, ale tego co chciał usłyszeć Putin nie usłyszał. Ranga Rosji w świecie nawet tym, co niechętny jest USA odnosi sukcesy na miarę obecnych sukcesów w Ukrainie.

  • Sukcesy Rosji na Ukrainie to nic w porównaniu z sukcesami Putina w Samarkandzie#Zawisza Niebieski

   Mnie ta Rosja nie bardzo interesuje- bo dają sobie radę beze mnie i moich ewentualnych porad.
   Amerykański prezydent tez mnie nie bardzo bawi i tez mu nie pomogę żadnym poradnictwem nad jego sukcesami odniesionymi nad plemieniem Dakota.
   Ale bardzo mnie interesuje Polska , zwłaszcza moi znajomi i dalsza rodzina, którzy juz sie martwią jak spędzą zimę w tym roku.
   I co beda jeść w najbliższej przyszłości.
   Nie powinni sie martwic .
   Kowboje Gates i Melinda zapewnia im ....zbiorowe zywienie.

   Martwią sie tez pracownicy naukowi w Ottawie i paru innych stolicach, ze niedługo caly świat stanie sie koszernym wielkim kołchozem kowbojskim i beda wydzielane racje żywnościowe narodom świata.

   Bo covid - to tylko takie wstępne rozeznanie jak można stworzyc na swiecie jeden wielki oboz koncentracyjny - takie guantanamo globalne z wiktem i opierunkiem..
   Nic wiec dziwnego, ze przepedza sie ludnosc tubylcza z Ukrainy, zeby nie przeszkadzala kowbojskim biznesom na Ukrainie, i nie zajmowala miejsca przeznaczonego na globalny obóz koncentracyjny- z garkuchnią na Ukrainie?.

   Czytamy:

   "Świat szybko traci farmy i rolników poprzez koncentrację ziemi w rękach bogatych i potężnych spekulantów ziemi i korporacji agrobiznesu. Drobni rolnicy są kryminalizowani, a nawet zmuszani do znikania, jeśli chodzi o walkę o ziemię. Są stale narażeni na systematyczne wydalanie .

   W 2014 r. Oakland Institute stwierdził, że inwestorzy instytucjonalni, w tym fundusze hedgingowe, fundusze private equity i fundusze emerytalne, są chętni do czerpania korzyści z globalnych gruntów rolnych jako nowej i bardzo pożądanej klasy aktywów. Dla tych podmiotów znaczenie mają zwroty finansowe, a nie bezpieczeństwo żywnościowe.

   Rozważ Ukrainę. Organizacja Grain ustaliła, że ​​w 2014 roku drobni rolnicy zarządzali 16% gruntów rolnych w tym kraju, ale dostarczali 55% produkcji rolnej, w tym: 97% ziemniaków, 97% miodu, 88% warzyw, 83% owoców i jagód i 80% mleka. Oczywiste jest, że małe ukraińskie gospodarstwa dostarczały imponujące wyniki.

   Po obaleniu rządu Ukrainy na początku 2014 r. inwestorzy zagraniczni i zachodni agrobiznes utorowali sobie drogę do silnej kontroli nad sektorem rolno-spożywczym. Reformy nakazane przez pożyczkę wspieraną przez UE dla Ukrainy w 2014 r. obejmowały deregulację rolnictwa, która miała przynieść korzyści zagranicznemu agrobiznesowi. Zmiany w polityce dotyczącej zasobów naturalnych i gruntów miały na celu ułatwienie zagranicznym korporacjom przejmowania ogromnych połaci ziemi.

   Frederic Mousseau, dyrektor ds. polityki w Oakland Institute, stwierdził w tym czasie, że Bank Światowy i MFW zamierzały otworzyć rynki zagraniczne dla zachodnich korporacji i że dużą rolę odgrywa kontrola nad ogromnym sektorem rolnym Ukrainy , trzecim co do wielkości eksporterem kukurydzy i piątym co do wielkości eksporter pszenicy, stanowią pomijany czynnik krytyczny. Dodał, że w ostatnich latach zagraniczne koncerny nabyły ponad 1,6 mln ha ukraińskiej ziemi.

   Zachodni agrobiznes od dłuższego czasu pożądał ukraińskiego sektora rolnego, na długo przed zamachem stanu. Kraj ten obejmuje jedną trzecią wszystkich gruntów ornych w Europie. W artykule Oriental Review z 2015 r. zauważono, że od połowy lat 90. ukraińsko-amerykański szef amerykańsko-ukraińskiej Rady Biznesu odegrał kluczową rolę w zachęcaniu do zagranicznej kontroli ukraińskiego rolnictwa.

   W listopadzie 2013 r. Ukraińska Konfederacja Rolnicza opracowała projekt poprawki prawnej, która przyniosłaby korzyści światowym producentom agrobiznesu, umożliwiając szerokie stosowanie genetycznie zmodyfikowanych nasion. Kiedy w 2013 roku na ukraiński rynek legalnie wprowadzono rośliny GMO, zasiewano je aż do 70% wszystkich pól soi, 10-20% pól kukurydzy i ponad 10% wszystkich pól słonecznika, według różnych szacunków (lub 3% całkowita powierzchnia gruntów rolnych w kraju).

   Co ciekawe, w 2015 roku fundusz inwestycyjny Siguler Guff & Co nabył 50% udziałów w ukraińskim porcie Illicziwsk, który specjalizuje się w eksporcie produktów rolnych.


   Oprócz różnych rządów zachodnich Fundacja Billa i Melindy Gatesów, która zarządza kapitałem fundacyjnym, inwestuje również w private equity, zajmując stanowiska w przedsiębiorstwach rolnych i spożywczych na całym świecie.

   Wywłaszczenie ziemi i imperializm nazywac sie bedzie: „wyżywienie świata”

   Land Dispossession and Imperialism Repackaged as ‘Feeding the World’ - Global ResearchGlobal Research - Centre for Research on Globalization
   https://www.globalresearch.ca/dispossession-imperialism-repackaged-feeding-world/5730679