Żydzi nie chcą od nas niczego

A to zobowiązuje, dlatego oni chcą wszystko, chcą całego dziedzictwaOdpowiedź na interpelację nr 28414

w sprawie działalności Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Izraelu w zakresie współpracy gospodarczej i promocji polskiej gospodarki (fragment)

Czy dzięki działalności Ambasady udało się ściągnąć do Polski w ciągu ostatnich 3 lat jakiś znaczących inwestorów z Izraela?

Zgodnie z polskimi danymi statystycznymi (NBP) bezpośrednie inwestycje izraelskie w Polsce wg stanu na koniec 2017 r. wynosiły ok. 305 mln USD, jednak w praktyce izraelski kapitał zainwestowany w Polsce znacznie tę kwotę przewyższa. Różne źródła wskazują na zaangażowanie izraelskich inwestorów na poziomie pomiędzy 2 a 5 mld USD, większość inwestorów izraelskich lokuje bowiem kapitał w Polsce poprzez firmy mające siedzibę w trzecim kraju europejskim – głównie na Cyprze, w Luksemburgu, Holandii, lub w USA.

Obecne są u nas m.in. przedsiębiorstwa z listy największych inwestorów PAIH: ECI Telecom Ltd 1, Shikun&Binui Group i STR International (nieruchomości, Asbud Piaseczno), IT International Theatres (kina Cinema City) Egged – Mobilis Sp. z o.o. oraz TEVA (fabryka Polfa Kutno). Inne znaczące marki z kapitałem izraelskim to: Link4 – ubezpieczenia, Eden – dystrybucja wody mineralnej i kawy (Dar Natury), apteki Super-Pharm.

za: https://www.sejm.gov.pl/sejm8.nsf/interpelacjaTresc.xsp?documentId=A9F9B24816F361ADC125838C004F902D&view=1o

____________________________

Gdyby nie fachowe siły biblijnego narodu wybranego, finanse w IIIRP/Polin dawno by leżały, a tak PKB rośnie systematycznie, a że razem z długiem, no to co – ? Na zachodzie to norma, nikt się tym nie przejmuje. W żydowskim kapitalizmie liczy się przecież rozwój, więc ciągle się pożycza i inwestuje. A kto pożycza ten zyskuje. Ten, co inwestuje ryzykuje, że straci, ale kto nie ryzykuje ten nie wygrywa.

.

Szczególnie interesował naszych wspólników od wspólnego dziedzictwa leśny ekosystem – ile też tarcicy można wyzyskać z jednego ha. No, a jeśli mają już mieć las, to muszą inwestować i w tartak, bo przecież nie będą nikomu dawać zarobić na rżnięcie.

.

Nocny autobus z grochówką i wkładką mięsnąNa ten pojazd co noc czekają w Łodzi tłumy zmarzniętych i głodnych – bo grochówka w Łodzi smaczna bardzo jest. No, a w PRL-u dostał kto kiedy zupę za darmo? Trza się było najpierw naharować. Ot i wyższość żydowskiego kapitalizmu nad socjalizmem widać jak na dłoni. Pracować nie musisz, a zimą zupę ci dadzą za darmochę. – http://wyborcza.pl/

.

I słusznie, po co utrzymywać taką fikcję (?). Rządy i rozwój muszą być zrównoważone. (Na zdjęciu minister skarbu państwa IIIRP/Polin, H.Kowalczyk, był nim 3,5 miesiąca – i wystarczy.)

.


Dzięki ustrojowej transformacji po 1989r., dzięki integracji z Zachodem i członkostwu w UE, wreszcie dzięki gospodarczemu dynamizmowi, jaki zapewnia nam żydowski kapitalizm w wyniku tej integracji, IIIRP/Polin ma szansę stać się – co ja mówię, już jest, już się stała – nowoczesnym państwem Zachodu i świata, a jej obywatele cenionymi na europejskich i światowych rynkach specjalistami.

Tylko gdyby nie ten agresywny W.Putin, co na nasz Zachód nastaje, a ostatnio napadł na krainę U, byłoby naprawdę całkiem git w IIIRP/Polin. Byłoby od kogo i gdzie węgiel kupić, a i gazu by nie zabrakło na zimę, no i inflacja by nie rosła – ale nie wiem, czy radowałoby to awangardę żydowskiego kapitalizmu i demokracji w Londynie i w NY (?). No bo przecież ktoś na tym węglu i gazie i na tej inflacji zarabia i to całkiem sporo, a jeśli my nie zarabiamy, to kto -? Ktoś przecież musi – musi też ktoś stracić, żeby zyskać mógł ktoś, to podstawowy mechanizm żydowskiego kapitalizmu, na nim rozwój Zachodu się zasadza, a my z tego rozwoju korzystamy – no, choćby tylko ta darmowa zupa – potwierdzą to we wszystkich żydowskich mediach.

Dariusz Kosiur

więcej : https://wiernipolsce1.wordpress.com/2022/08/11/zydzi-nie-chca-od-nas-niczego/

stanislav

stanislav - narodowiec, realista, wielopokoleniowy łodzianin, demaskator antypolskiej obłudy

Podobał Ci się post? Wystaw ocenę!

4.27

liczba ocen: 11

 • Do bólu szczery prezydent Szimon Peres

  • Do bólu szczery prezydent Szimon Peres#stanislav

   „Ta walka jest o wszystkie marmury”
   nie chcą twoich pieniędzy; Chcą twoich dzieci !!!
   Catherine Austin Fitts:
   „Zapewniam cię, że ci faceci mogą drukować pieniądze. Nie potrzebują twoich pieniędzy.
   Chcą twojej ziemi, chcą twojego złota i chcą twoich dzieci.
   To są prawdziwe aktywa, których szukają”.
   h ttps://t.me/infokju/37424

 • autor

  moze mógłby Pan , Panie Stanislavie wytłumaczyc dlaczego ten post znalazł sie w lochu - ja tu niezbyt obyty jestem , ale co jest takiego w treści , ze "redakcja " decyduje sie na taki krok ???

  • autor#rowszan

   Pewnie to działania krzyżowca @miarka i jemu podobnych tożsamych w wierze :))))

  • autor#rowszan

   Dariusz Kosiur jest na portalu zbanowany , a więc kopiowanie i wklejanie jego tekstów ląduje w lochu . No i nie Miarka . Salut .

   • autor#rowszan#Repsol

    ale drogi Repsolu tzn , ze nie lubicie Kosiura czy tresci głoszonych przez Kosiura , bo ja juz sie gubie .
    Co takiego złego jest w tekscie dotyczacym interpelacji poselskiej ?? zeby umiescic go w Lochu ???

    • autor#rowszan#Repsol#rowszan

     Czyli co ?. Mamy kasować ?.

    • autor#rowszan#Repsol#rowszan

     Przecież nie chodzi o sam tekst i treść. Kosiur na portalu jest persona non grata i pewnie wszystkie teksty takich osób będą lądować w lochu. Taką zasadę portal chyba przyjął

   • autor#rowszan#Repsol

    A to zbanowanie Dariusza Kosiura, to uchwała jakiegoś tajnego, zakulisowego " komitetu centralnego" starszych braci w " prawdziwej wierze", czy to może Jahwe lub Zeus gromowładny wychylił się spoza chmur i rzekł : " Dariuszu Kosiur, nie lubię cię" ?!

    • autor#rowszan#Repsol#stanislav

     odnosze wraznie , ze ostatnio jakies blizej nie okreslone "mozje i animozje " jakies personalne problemy wzieły góre na naszym portalu nad nadrzędnymi wartosciam jakim sluży portal , czy tez powinien sluzyc .
     Repsolu , moze jestem naiwny w tym co napisze , ale przyjmujac funkcje admina powinno sie wzieśc ponad partykularne interesy i starac sie sluzyc ogółowi.
     Tak sobie to ja wyobrazam - Mnie osobiscie Pan Kosiur w niczym nie przeszkadza , chociaz jest z Otwocka , a ja mieszkam całkiem blisko i my nie z Otwocka uwazamy , ze ci z Otwocka to siakies takies inne sa :))))))
     pozdrawiam

 • Pytanie

  Chciałoby się zapytać czy w okresie PRL było lepiej jak dziś?
  Czy komuś się jeszcze marzy powrót do systemu, w którym za psi pieniądz szło niemal wszystko na zachód a w Polsce były wieczne braki?
  Braki wszystkiego, od gwoździ i cementu, po szynkę i kiełbasę,
  Pan Dariusz ma specyficzny sposób postrzegania rzeczywistości, jakiś omam na tle żydów
  Nie ma Polin, jest Polska i tego nikt nie zmieni!
  Tego nie wmawia nam ani Niemiec, ani Żyd.
  Jeśli to robi Polak, to hańbi siebie, albo daje świadectwo wyjątkowej głupoty.
  Nie opluwajmy naszej ojczyzny, a ten kto to robi pluje sam na siebie.

  • Pytanie#Oświat

   Załóżmy przez chwilę, że budyń , wiadomo kto zacz, to polak z krwi i kości, nie żaden żyd, ukrainiec czy nie daj boże rooski i tenże polak budyń mówi "tu jest polin".
   Więc jak to jest skoro najwyższy budyń w tem kraju tak mówi, to mamy mu nie wierzyć czy oświatowi ?

   • Pytanie#Oświat#provincjał

    Dziś budyń jest, za chwilę budynia nie będzie. Naszym zadaniem nie wybierać budyniów, a jak juz jakiś się wciśnie, to nigdy go nie wybieraćc na drugą kadencję.
    Warto byłoby też pomyśleć wcześniej, o własnym na sto procent pewnym kandydatem.