Scenariusz spodziewanej rewolucji w Rosji według płk K. Siwkowa

Czy Rosja wyciągnęła wnioski z Rewolucji Lutowej 1917 r. ?Przedstawiamy niżej bardzo ciekawy wywiad z płk K. Siwkowem, w którym analizuje bieżącą sytuację społeczno-gospodarczą i polityczną w Rosji, która z powodu wojny na Ukrainie, czyli de facto wojny NATO z Rosją, ostro polaryzuje układ sił społeczno-politycznych wewnątrz Rosji.  K. Siwkow znajduje wiele paraleli między obecną sytuacją, a okresem od 1916 r. do wybuchu rewolucji lutowej w 1917 r. i obalenia rządów cara Mikołaja II.  

Postaramy się w najbliższym czasie opublikować skrót treści tego wywiadu w języku polskim, ale już dzisiaj udostępniamy go naszym czytelnikom.

">

więcej: https://wiernipolsce1.wordpress.com/2022/08/06/scenariusz-spodziewanej-rewolucji-w-rosji-wedlug-plk-k-siwkowa/

stanislav

stanislav - narodowiec, realista, wielopokoleniowy łodzianin, demaskator antypolskiej obłudy

Podobał Ci się post? Wystaw ocenę!

3.15

liczba ocen: 13

 • @Stanisław

  Odpuść Amigo swoją propagandę , wszystko będzie normalnie . Opozycja niech spada . Salute . :)))

  • @Stanisław#Repsol

   Nie pora na "odpuszczanie". Należy rozpocząć generalne sprzątanie , a nie zamiatanie pod dywan. Jako motyw do zastanowienia przesyłam kilka wartościowych materiałów z " jaskini lwa".

  • @Stanisław#Repsol

   https://t.me/Voenkor_reZervist/2260
   Opuszczone pozycje Sił Zbrojnych Ukrainy w rejonie Piasków. Porzucona także różnorodna broń i zaprzysiężeni bracia. Niektórzy są tam od dawna. 18+
   foto

  • @Stanisław#Repsol

   W temacie dozbrajania Ukrainy. Cytat „Amerykański kanał telewizyjny CBS News opublikował film o tym, czy broń, którą Zachód dostarcza Ukrainie, trafia we właściwe ręce…Jednym z bohaterów filmu jest były dowódca Korpusu Piechoty Morskiej USA, pułkownik Andrew Milburn. Wcześniej powiedział CNN, że „logistyczny proces przenoszenia amerykańskiej broni na front jest całkowicie niewiarygodny”…Teraz mówi o tym samym: po przekroczeniu granicy Stany Zjednoczone tracą kontrolę nad ładunkiem wojskowym. I trzeba stworzyć nad nimi system nadzoru…Film przytacza kalkulacje litewskiego ochotnika Jonasa Ohmana, który uważa, że ​​tylko 30-40% dostaw z Zachodu trafia na potrzeby frontu. Publikacja przypomina również, że Ukraina ze swoimi zapasami sowieckiej broni była jednym z głównych „czarnych rynków” broni…Przedstawiono również opinię przedstawiciela Amnesty International Donatella Rover, która obawia się, że z Ukrainą może być jak z Irakiem i Afganistanem…„Widzieliśmy, jak wiele broni pojawiło się w 2003 roku podczas kierowanej przez USA inwazji na Irak, a potem przyszedł 2014, kiedy ISIS przejęło większość kraju i duże zapasy broni przeznaczonej dla sił irackich… Niedawno widzieliśmy ta sama sytuację w Afganistanie” – powiedział Rovera…Jeśli Zachód przegra tę wojnę, to na Ukrainie mogłaby powstać „szara strefa” z ogromnymi zapasami zachodniego uzbrojenia – obawiają się autorzy filmu”;https://strana.today/news/402665-amerikanskij-cbs-rasskazyvaet-o-vozmozhnoj-kontrabande-zapadnoho-oruzhija-iz-ukrainy.html
   Źródło;
   >https://www.cbsnews.com/news/ukraine-military-aid-weapons-front-lines/ W temacie wypowiedział sie już doradca szefa Biura Prezydenta Ukrainy Mychajło Podoljak który nazwał materiał amerykańskiej stacji…”rosyjską propagandą” której celem jest doprowadzenie do wstrzymania dostaw zachodniej broni na Ukrainę;
   https://strana.today/news/402691-podoljak-nazval-rossijskoj-propahandoj-film-cbs-o-kontrabande-oruzhija-iz-ukrainy.html

 • Metody pustynnego plemienia sie nie zmieniły

  To, że KGB udało się odbić Rosję po Jelcynie z ich rąk, nie znaczy, że konflikt wygasł. Działają dalej pod rosyjskimi nazwiskami, może mniej ostentacyjnie.

  • Metody pustynnego plemienia sie nie zmieniły#Alain1952

   Brytomedia alarmują ze ukraińscy uchodźcy, w szczególnosci kobiety oraz dzieci, stały się ofiarami handlu ludźmi. Cytat „Eksperci obrony ostrzegają, że bezbronne ukraińskie kobiety i dzieci są prawdopodobnie sprzedawane w Zjednoczonych Emiratach Arabskich w niewolę seksualną i domową”;
   https://www.dailymail.co.uk/news/article-11088451/Ukrainian-women-children-trafficked-UAE-sex-slaves-warn-defence-experts.html

 • Rewolucja lutowa w Rosji

  pprzedziła rewolucję październikową. I tej drugiej obawiają się wszyscy rządzący na Kremlu, choć radośnie tworzą klimat do niej.

  • Rewolucja lutowa w Rosji#Maur

   Wy Maur nawet nie piszcie głośno o takich sprawach. Jak na Niepopkach każdy starający się brać pod uwagę wszystkie możliwości jest natychmiast ruskiem tak tu jest ukrem.
   Internacjonalizm i prostactwo, kurmać. Tylko że i jedni i drudzy nieświadomie działają w interesie wiadomego pomiotu, jak to określa @demonkracja.

   • Rewolucja lutowa w Rosji#Maur#brian

    Za zwycięskim wodzem odbierającym swój triumf od tłumów, podążał jego sługa szepcząc: ..."memento mori"...
    ---------
    No taki defetyzm w chwili chwały... :)

 • Ze wspomnień

  Dla przypomnienia rozmowa z K. Siwkowem sprzed kilku lat przy okazji Kongresu Geopolitycznego w Moskwie, na który WPS zostało zaproszone przez organizatorów kongresu.

 • cd.

 • cd."

  • cd.

   Uwaga techniczna do zamieszczonych trzech filmów z YT
   Po pierwsze, napisy są niedostępne.
   Po drugie, jak napisy są niedostępne, to nie ma możliwości włączenia automatycznego tłumaczenia na j. Polski.
   Uwaga trzecia. Świetny materiał z doskonałym obrazem.
   Wymienione dwie pierwsze usterki można o poprawić poprzez EDYTUJ - NAPISY
   który to klawisz NAPISY znajduje się po prawej stronie ekranu na kanale YT oczywiście dostępne jedynie dla administratora (WPS) kanału
   A chciałoby się nie tylko obejrzeć ale i posłuchać ( poczytać) o czym była mowa .

 • "Scenariusz spodziewanej rewolucji w Rosji według płk K. Siwkowa"

  -----------------------------------
  Wszelakie rewolucje wywołuje czarci pomiot i zawsze siada na każdej barykadzie okrakiem.
  Wniosek?
  Tym razem też nie będzie inaczej i nie dotyczy to tylko Rosji.

 • Wyciek danych ukraińskiej armii: ponad 191 tys. zabitych i rannych oraz 20 tys. zaginionych…

  – Siły zbrojne Ukrainy są na poziomie 43-48% swojej pierwotnej siły.
  – Straty ponad 191 tys. zabitych i rannych(!!!)
  – Statystyki dotyczące osób zaginionych nie są prowadzone, ale szacuje się, że zaginionych jest około 20 tysięcy.
  – Poważny brak broni strzeleckiej i pancerzy – już dwa miesiące
  – Zasób niektórych modeli sprzętu przeniesionych z Zachodu jest niemalże deficytowy.
  – Brak wykwalifikowanych specjalistów w zakresie obsługi zachodniej broni
  Tak opłakany stan ukraińskich sił zbrojnych świadczy tylko o jednym, o klęsce i upokorzeniu.
  Wyciągnijcie własne wnioski i nie słuchajcie śmiesznego propagandysty Ksawerego Tytelmana, małego telegrafisty neobanderowskiej junty kijowskiej!
  https://reseauinternational.net/fuites-de-donnees-sur-larmee-ukrainienne-plus-de-191-000-tues-et-blesses-et-20-000-disparus/ Wyciek danych ukraińskiej armii: ponad 191 tys. zabitych i rannych oraz 20 tys. zaginionych… z Wielkiej Brytanii (kilkadziesiąt sztuk).
  -kilkanaście transporterów opancerzonych M113
  -Kilkanaście francuskich lekkich transporterów kołowych (VAB)
  -Bliżej nieokreślona liczbę PT-91 „Twardy” (czołgi z Polski bazujące na konstrukcji T-72).
  -Ministerstwo Obrony Norwegii zapowiedziało przekazanie Ukrainie opancerzonych pojazdów 4×4 Iveco LMV Lynx w liczbie 14 sztuk.
  Dodatkowo broń strzelecka, amunicję, drony…
  Niby dużo, ale w ciągu miesiąca walk straty Ukrainy na polu walk były jeszcze większe.
  Na Front rzucono wszystko co było pod ręką. Nie ma już praktycznie nic co można byłoby przywrócić do służby, magazyny z bronią są puste. Korzysta się z broni pamiętającej Wielką Wojnę (karabiny maszynowe Maxim), II wojnę światową (działa D-44) jak i lata 50-te (działa przeciwlotnicze S-60).
  https://defence24.pl/kryzys-ukrainski-raport-specjalny-defence24/ukraina-armata-przeciwlotnicza-z-lat-50-strzela-do-celow-ladowych

  • Wyciek danych ukraińskiej armii: ponad 191 tys. zabitych i rannych oraz 20 tys. zaginionych…#kula Lis 70

   wyciek albo fake news
   Straty oczywiście są i to olbrzymie, jak na wojnie, ale czy takie jak w tym ,,wycieku"?

  • Wyciek danych ukraińskiej armii: ponad 191 tys. zabitych i rannych oraz 20 tys. zaginionych…#kula Lis 70

   Komentatorze @ kula Lis 70,

   proszę nie wklejać ( przynajmniej na moim blogu !!!!) podobnego rodzaju niesprawdzonych danych i dodatkowo bez podawania źródeł.

   Domniemanie fałszywości tych danych wynika z prostej logiki. Podane dane oznaczałyby, że siły zbrojne Ukrainy utraciły mniej więcej połowę stanu swego początkowego zaangażowania. Z natury działań wynika, że strona atakująca ( przy tego rodzaju sposobie prowadzenia działań jak do tej pory, tzn. przełamywania oporu wroga posiadającego umocnione linie obrony oraz walk ulicznych), a taką póki co są wojska Rosji i Donbasu -musiałyby stracić nie tylko podobną, ale nawet większą ilość swoich stanów osobowych.
   Tego faktu nie dałoby się ukryć, a zwłaszcza wobec ilości do tej pory zaangażowanych w wojnę stanów osobowych wojsk Rosji i Donbasu.

   Propaganda wojenna jest jednym z narzędzi walki z wrogiem, ale nie może ona przy obecnych metodach weryfikacji podpadać wprost pod idiotyczną dezinformację.

   • Wyciek danych ukraińskiej armii: ponad 191 tys. zabitych i rannych oraz 20 tys. zaginionych…#kula Lis 70#stanislav

    Rosyjskie siły zbrojne zniszczyły na Ukrainie arsenał 45 tys. ton amunicji NATO.
    W obwodzie mikołajewskim rosyjskie wojska zniszczyły arsenał 45 tys. ton amunicji dostarczonej ukraińskiej armii przez kraje NATO – podało rosyjskie ministerstwo obrony.
    „Zniszczono arsenał w pobliżu Wozniesienia, gdzie przechowywano 45 tys. ton amunicji dostarczonej niedawno ukraińskim siłom zbrojnym przez kraje NATO” – napisano w oświadczeniu.
    45 tys. ton amunicji to olbrymia masa ! Poniewaz podaja to dwa rozne zrodla, wiec zamieszczam…
    https://cont.ws/@violakrim/2347697
    https://ria.ru/20220807/ukraina-1807843122.html

    • Wyciek danych ukraińskiej armii: ponad 191 tys. zabitych i rannych oraz 20 tys. zaginionych…#kula Lis 70#stanislav#kula Lis 70

     45 tys ton mało prawdopodobne - to ok 3000 samochodów amunicyjnych

   • Wyciek danych ukraińskiej armii: ponad 191 tys. zabitych i rannych oraz 20 tys. zaginionych…#kula Lis 70#stanislav

    Tu nie ma Pan racji.
    To domniemanie o konieczności przewagi liczebnej sił atakujących wobec sił broniących się, pokutuje od czasów średniowiecza. Choćby nasza husaria obaliła ten mit kilka wieków temu.
    -------------
    W każdych czasach natomiast jest kilka kluczowych czynników, decydujących o wynikach starcia.
    Są to:
    1. Kompetencje naczelnego wodza;
    2. Motywacja walczących stron;
    3. Środowisko w którym walczą strony;
    4. Dobrostan żołnierzy, tj. postawa dowódców, posiłki, opieka zdrowotna, umundurowanie i wyposażenie;
    5. Zaopatrzenie żołnierzy w broń podstawową;
    6. Umiejętność posługiwania się bronią, czyli poziom wyszkolenia;
    7. Komplementarność oddziałów pola walki.
    ---------------------
    Każdy z tych czynników ma istotne znaczenie dla wyników starcia zbrojnego. Rekrut z łapanki będzie karykaturą żołnierza. Od dawna już przelicza się zawodowego żołnierza za 12 rekrutów. Bez znaczenia po której stronie.

    • Wyciek danych ukraińskiej armii: ponad 191 tys. zabitych i rannych oraz 20 tys. zaginionych…#kula Lis 70#stanislav#Maur

     Husaria rozbijała wrogie szyki i wygrywała, ale w obecnej wojnie na Ukrainie daje się jedynie zauważyć, że nacierające rosyjskie tanki na Kijów zostały powstrzymane i musiały się wycofać.
     Aktualnie ataki na Awdijewkę i Bachmut są odpierane, Cherson zajęty w pierwszej fazie przez Rosjan jest zagrożony, Donbas stale bombardowany, podobnie jak kawałek rosyjskiego terenu przygranicznego.
     W tym układzie to co napisał Kula lis o tym wycieku i liczbie zabitych po stronie ukraińskiej od razu kojarzy się z typową fałszywką.

    • Wyciek danych ukraińskiej armii: ponad 191 tys. zabitych i rannych oraz 20 tys. zaginionych…#kula Lis 70#stanislav#Maur

     W moim przekonaniu rekrut z łapanki i tak zwany ,,zawodowy” żołnierz w większości przypadku niczym się nie różni.
     No może tym, że ten zawodowy może znać lepiej musztrę, marsze defiladowe i koszarową kantynę.
     Dopiero prawdziwa wojna, okopy w dzień i w nocy pod ostrzałem, trupy po prawej i po lewej stronie i ostre strzelanie staje się rzeczywistą szkołą dla żołnierza. Bez tego ,,zawodowy’ jest tylko nic nie znaczącą nazwą, z wyjątkiem wysokości żołdu.

    • Wyciek danych ukraińskiej armii: ponad 191 tys. zabitych i rannych oraz 20 tys. zaginionych…#kula Lis 70#stanislav#Maur

     Nasza husaria miała olbrzymią przewagę techniczną. To jak atak czołgów na strzelającą z okopów piechotę. A do tego wyszkolenie tej formacji i oczywiście klasę dowódców.

     W przypadku obecnych działań na Ukrainie nie ma wielkich różnic w wyszkoleniu żołnierzy. A jednak jeśli chodzi o łączność i rozpoznanie satelitarne i wskutek tego dokładność uderzeń, to ze względu na pełną obsługę ukraińskiego mięsa armatniego przez technologie amerykańskie, wojsko ukraińskie ma często przewagę.
     Jednostki ukraińskie mając do dyspozycji kilka linii umocnień, na budowanie których Rosja nieroztropnie dała im 8 lat czasu, są w stanie zadawać dotkliwe straty i nawet jeśli taktycznie Rosjanie posuwają się powoli do przodu, to jednak kosztem czasu, wielkich nakładów materialnych i dużych strat w ludziach. Strategicznie póki co sprawa jest nierozstrzygnięta. NATO będzie walczyć do ostatniego Ukraińca, a sprzętu będzie dostarczać coraz lepszego, gdyż testuje go właśnie na jednostkach rosyjskich.

  • Czyli, „kto nie z nami, ten przeciwko nam”. I to się nazywa „demokracja”#kula Lis 70

   Zauważcie. W wielu mediach jeśli mowa o jakiejś niezależnej inicjatywie spoza okrągłego koryta, zaraz jest agenturą Putina.
   Tak samo określa się antyszczepanów, prawdziwe ruchy narodowe i wszystkich potencjalnie groźnych dla kleptokratów.
   I nie chodzi o jakieś skrajności typu: tu jest big shit, przyjedzie Vladimir na białym tanku i posprząta.
   O to że środowiska polityczno mendialne na pokaz wrogie nagle tworzą zwarty front.
   Wszystko by utrzymać swe szczurze status quo.

 • Ostrzeżenie

  Komentatorze @kula Lis 70, proszę zaprzestać spamu, gdyż w innym wypadku będę zmuszony zablokować.

  • Ostrzeżenie#stanislav

   Oj tam ,oj tam,zaraz blokować.Jeżeli rycerz powiela informacje zasłyszane w mediach głównego nurtu ,słyszy parę gorzkich słów ,ale nikt go nie blokuje.A Pan wykasował Lisowi komentarze.Przyznam ,że nie we wszystko wierze o czym pisze szanowny Kula ,ale słuchając jednej strony i czytając drugą, zawsze można coś wypośrodkować.

  • Ostrzeżenie#stanislav

   Jak to jest ? Najpierw pan Kulę zablokował ,a dopiero później ostrzegł ? To tak jakby dostał pan mandat ,a dopiero później policjant znalazł stosowne przewinienie.

 • All

  Trochę nie na temat, choć istotne dal nas.
  ------------
  Czasami warto zauważyć, co mają do powiedzenia ideolodzy kreujący sposoby myślenia rządzących państwem.
  Wielobiegunowy świat Putina zakłada istnienie śilnej EŚ pod przewodem Polski. Bez Polski jest to niemożliwe. Jako jeden z biegunów, zupełnie niezależny i współpracujący z otoczeniem. Niezależny przede wszystkim od globalistów spod znaku UK-USA-IL, ale też i od Rosji.
  -----------
  To clou naszych potencjalnych relacji. A jednocześnie marzenie każdego Polaka. (Poliniaków z zasady wykluczam). Widzimy, że to kategoria marzeń mało realnych.
  Trzeba czynić wszystko co możliwe i niemożliwe, by choć cień szansy na realizację tych marzeń zachować,

  • All#Maur

   Nie wiem skąd ma pan informacje o tym, że Putin liczy na silną pozycję Europy Środkowej i to w dodatku pod przywództwem naszego umiłowanego kraju, ale nawet gdyby to było prawdą to absolutnie nie znajduje odzewu ze strony naszych jelit i to nie tylko rządzących ale i opozycyjnych. Nasze elity niby popierają tradycyjne wartości ale jednocześnie popierają satanistyczny, liberalny, globalistycznym projekt zachodu. Jedynie Örban i Węgry wyróżniają się na tle pozostałych krajów EŚ.