Czy Rzeczypospolita Polska jest demokratycznym państwem prawa?
Powyżej twarze ” sprawiedliwości ”  w Rzeczypospolitej Prawa i Sprawiedliwości

 

Tydzień temu, a dokładnie 14 czerwca 2022 r., w Sądzie Rejonowym Warszawa Praga-Północ odbyła się druga część rozprawy przeciwko Dariuszowi Kosiurowi  i Pawłowi Ziemińskiemu – członkom zarządu stowarzyszenia Wierni Polsce Suwerennej oraz Prezydium Rady Krajowej partii Polska Patriotycznaa zarazem publicystom i administratorom strony internetowej:  wiernipolsce1.wordpress.com.

Proces toczy się w związku z zawiadomieniem stowarzyszenia ” Otwarta Rzeczpospolita”, należącej do czołówki jawnie antypolskich organizacji działających w naszym kraju.  Organizacje te posługują się jak wytrychem, czy raczej łomem pojęciami: ” propagowania  faszyzmu lub innego ustroju totalitarnego oraz nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych itd.– art256 kk) lub „ publicznego znieważania grup ludności albo poszczególnych osób z powodu ich przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, wyznaniowej itd. – art. 257 kk ). 

Pod pretekstem zwalczania lub zapobiegania  tzw. ” przestępstwom z nienawiści” wymienione „organizacje monitorujące” – co ciekawe zdominowane przez środowiska żydowskie lub wręcz syjonistyczne – wypowiedziały jawną i bezwzględną wojnę Polakom i polskich środowiskom narodowo-patriotycznym.

Znamienne jest to, że same „organizacje monitorujące” są jawnie ksenofobiczne i wyjątkowo tolerancyjne dla rasistowskich środowisk syjonistycznych, a także dla szowinistycznych środowisk ukraińskich, ideologicznie, historycznie i politycznie związanych z OUN-UPA.  Przypomnijmy, że syjonizm i banderyzm posługiwały się w przeszłości  i  w dalszym ciągu posługują ideologiami i działaniami ludobójczymi – które kwalifikowane są jako zbrodnie przeciwko ludzkości i jako takie nie ulegają przedawnieniu.  

Najbardziej szokującym i skandalicznym zjawiskiem jest to, że działalność – owych ” organizacji monitorujących” rzekomą skłonność Polaków do faszyzmu, nietolerancji, nienawiści, ksenofobii, a szczególnie do tzw. antysemityzmu – posiada jawnych popleczników i  ” podwykonawców” nie tylko na wysokich szczeblach władzy państwowej w Polsce, ale także w tzw. wymiarze sprawiedliwości – wśród prokuratorów i sędziów.

Prezentowany niżej zapis drugiej części procesu przeciwko  Dariuszowi Kosiurowi i Pawłowi Ziemińskiemu doskonale ilustruje zjawiska, o których piszemy.

W dniu 28 czerwca 2022 r. ma prawdopodobnie zapaść wyrok w sądzie pierwszej instancji, chyba, że zostaną uwzględnione wnioski złożone przez obu oskarżonych – o wyłączenie prokuratora Macieja Młynarczyka i sędziego Marcina Krakowiaka z procesu.

PZ

Zapis rozprawy do czasu wydania polecenia przez sędziego Krakowiaka o opuszczeniu przez media sali rozpraw, mimo wcześniejszej zgody na rejestracji rozprawy, która była otwarta dla mediów i publiczności.

">

więcej : https://wiernipolsce1.wordpress.com/2022/06/21/druga-czesc-procesu-wps-popis-arogancji-i-samowoli-wymiaru-sprawiedliwosci-iii-rp/