Czy Polska to firma zarejestrowana na giełdzie w USA?

Pełna nazwa spółki zwanej Polską brzmi POLAND REPUBLIC OF CIK#: 0000079312Polski minister finansów zarejestrował w amerykańskim rejestrze firm handlowych w systemie EDGAR spółkę o nazwie POLAND REPUBLIC OF CIK#: 0000079312. Podmiot ten ma wszystkie dane identyczne z danymi przysługującymi państwu polskiemu. Identyczne jest logo, godło a siedziba rejestrującego zlokalizowana jest w siedzibie Ministerstwa Finansów. 

 

Firma REPUBLIC OF POLAND dla której pracujemy ma siedzibę pod adresem 233 MADISON AVENUE NEW YORK NY 10016, adres korespondencyjny do departamentu HR to MINISTRY OF FINANCE, UL. SWIETOKRZYSKA 12, WARSAW POLAND R9 00916. 

 

Z dokumentów rejestracyjnych wynika, że sprzedano nas już w 2002 roku za rządów SLD – PSL. Wtedy to zawiązano spółkę pod adresem Polskiego Konsulatu w Nowym Yorku, która ma prawo sprzedawać Polskie zadłużenie. Żaden z późniejszych zdradzieckich rządów postępowego PO jak i „patriotycznego” PiS-u nie zakwestionowali i nie podważali tego haniebnego czynu.  Teraz bomba: najnowszy dokument z 2018 roku mówi o tym, że spółka ma prawo sprzedawać zadłużenie Polski do wysokości 400 miliardów dolarów. Każdy, kto kupi, może stać się właścicielem kawałka Polski. Na gruncie prawa handlowego nabywać prawo własności można za długi, poprzez zamianę długów na akcje. Czy teraz rozumiecie dlaczego wszystkie kolejne polskie rządy z zamkniętymi oczyma zadłużały Polskę ? Dlaczego premier Morawiecki bierze kolejne kredyty na tzw tarcze ochronne dla przedsiębiorstw ? Bo taki jest plan. Trzeba maksymalnie zadłużyć kraj aby ogłosił niewypłacalność a później przejąć jego aktywa właśnie za długi. Do przejęcia są olbrzymie złoża surowców i np. lasy – czyli terytorium. 

 

Jeden z zaniepokojonych obywateli państwa polskiego złożył kilka miesięcy temu zapytanie do Rzecznika Praw Obywatelskich czy taka rejestracja rzeczywiście miała miejsce. Rzecznik zwrócił się w tej sprawie z oficjalnym pismem do Ministerstwa Finansów a instytucja ta potwierdziła, że istotnie minister finansów zarejestrował Polskę jako firmę. Polski resort finansów poinformował że rejestracja jest wymogiem związanym z możliwością emisji obligacji skarbowych na rynku amerykańskim.

 

Odpowiedź ministerstwa jest tylko częściowo prawdziwa a można wręcz powiedzieć, że jest manipulacją i wprowadza Polaków w błąd. Jeśli rzeczywiście rejestracja miałaby być tylko dlatego żeby sprzedać polskie obligacje na rynku amerykańskim to powstaje zasadnicze pytanie. 

 

Dlaczego zarejestrowano jako firmy praktycznie każdą polską instytucje publiczną na amerykańskiej giełdzie ?  Jeśli poszperamy trochę na stronach amerykańskiej giełdy to zobaczymy, że status prywatnych firm mają w Polsce np. sady, urzędy skarbowe, policja, ministerstwa, urząd prezydenta RP, kancelaria Prezesa Rady Ministrów. 

 

Ministerstwo Finansów zmanipulowało Polaków udzielając cząstkowej tylko odpowiedzi i w ogóle nie wyjaśnia prawdziwego ukrytego celu rejestracji państwa polskiego jako firmy prawa handlowego. Ponadto co roku w marcu minister finansów robi sprawozdanie finansowe dla tej spółki bo wtedy właśnie kończy się jej rok rozrachunkowy. 

 

W konsekwencji powyższych dokonań okazuje się, że urzędnicy wielu instytucji publicznych w Polsce nie reprezentują już państwa polskiego tylko reprezentują spółki prawa handlowego i mają obowiązek prawny dbać o interesy właściciela danej spółki. Nie ma już czegoś takiego jak interes publiczny. Zgodnie z prawem policjant, urzędnik skarbowy czy sędzia nie ma już obowiązku dbać o interes obywatela czy państwa ale ma obowiązek dbania o interes właściciela spółki i jest to usankcjonowane prawnie. 

 

Zainteresowanym zweryfikowaniem tego polecam poprosić np. sędziego o okazanie legitymacji potwierdzającej, że jest sędzią państwowym. Będziecie zaskoczeni. Policjant też nie okaże legitymacji, że jest policjantem państwowym. Także urzędnik sanepidu nie jest urzędnikiem państwa polskiego i nie ujawni nam takiej legitymacji gdyż jest urzędnikiem prywatnej korporacji o numerze rejestracyjnym D-U-N-S  424099648. 

 

Dla potwierdzenia tego co piszę każdy może sam sobie wejść sobie na stronę Bisnode która skupia wszystkie zarejestrowane na świecie podmioty gospodarcze, potwierdza prowadzenie przez nie działalności gospodarczej i oznacza je unikalnym dziewięciocyfrowym numerem identyfikacyjnym. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce małymi literami jakąś instytucje lub urząd i pojawi się unikalny numer identyfikacyjny takiej firmy, jej pełna nazwa handlowa i siedziba.   

 

Podsumowując, Polska od wielu lat posiada rządy okupacyjne a Polacy nie są właścicielami swojego kraju. Zostało to usankcjonowane prawnie. Czynności nadzorcze i zarządzające nad Polakami (np. najważniejsze to zbieranie i redystrybucja podatków) pełnią zarządzający spółką w osobach Prezesa Rady Ministrów oraz Prezydenta RP. Do tego służy im aparat represji w postaci prywatnej policji, prywatnych sądów, poborców podatkowych itd. Dla utrwalenia tej dominacji nad narodem tubylczym mamy też od niedawna wojska okupacyjne na naszym terenie. Nie posiadamy też suwerenności pieniądza.  

 

Z perspektywy czasu min Sienkiewicz miał racje mówiąc, że Polska nie istnieje, że polski nie ma, jest tylko h..d.. i kamieni kupa. Ma racje też bardzo dobrze poinformowany premier Morawiecki który mówił: „Polska jest kolonią. Jesteśmy w sytuacji w pewnym sensie nie do odwrócenia, ponieważ jesteśmy krajem posiadanym przez kogoś z zagranicy…. „ 

 

Poniżej dla przykładu wypisy z kilku ważniejszych zarejestrowanych instytucji: 

Numer D-U-N-S 522895457  pod tym numerem zarejestrowana jest prywatna polska firma prawa handlowego pod nazwą: KOMENDA GLOWNA POLICJI, ul. Puławska 148-150 Warszawa, POLAND, kod kraju 597

 

za: https://www.amerbroker.pl/?go=content&action=show&id=77

Dodatek:

Polska zarejestrowana jako firma w USA? RPO prosi MSZ o zbadanie skargi obywatela

Data:
 
 
 • W rejestrze Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych jako podmiot zarejestrowany przez polskie Ministerstwo Finansów figuruje POLAND REPUBLIC OF
 • Skargę obywatela w takiej sprawie RPO przekazał do MSZ

Obywatel zwrócił się do Rzecznika Praw Obywatelskich o zajęcie się sprawą rejestru firm prowadzonym przez Amerykańską Komisję Papierów Wartościowych (U.S. Securities and Exchange Commission, strona sec.gov) (rejestr EDGAR).

Znajduje się w nim bowiem podmiot o nazwie: „POLAND REPUBLIC OF”, którego logo jest tożsame z godłem Polski. Jak napisał skarżący, opis i dalsze informacje wskazują, że Ministerstwo Finansów zarejestrowało Polskę jako korporację (firmę).

Obywatel podkreśla, że art. 1 Konstytucji głosi, iż Rzeczpospolita Polska jest dobrem wspólnym wszystkich obywateli. 

Z uwagi na zakres skargi RPO przekazał ją ministrowi spraw zagranicznych  Jackowi Czaputowiczowi, z prośbą o jej rozpatrzenie i udzielenie odpowiedzi skarżącemu oraz samemu Rzecznikowi.

VII.600.8.2020

 
 

 

 

Interpelacja nr 5712

do ministra finansów

w sprawie zarejestrowania firmy POLAND REPUBLIC OF w rejestrze Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych

Zgłaszający: Jarosław Sachajko

Data wpływu: 07-05-2020

Szanowny Panie Ministrze,

w rejestrze Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych (U.S. Securities and Exchange Commission, strona sec.gov) (rejestr EDGAR) jako podmiot zarejestrowany przez polskie Ministerstwo Finansów figuruje „POLAND REPUBLIC OF”. Wykrył to i napisał do Rzecznika Praw Obywatelskich pewien obywatel, a rzecznik prosi ministra spraw zagranicznych o wyjaśnienie sprawy.[i]

Na stronie internetowej sec.gov możemy sprawdzić, że doszło do rejestracji Polski jako zagranicznej firmy emitującej obligacje. Państwo polskie zarejestrowane zostało w stanie Nowy Jork jako korporacja o nazwie “POLAND REPUBLIC OF” działająca w siedzibie Ambasady RP. Firma posługuje się logiem tożsamym z godłem Polski[ii]. Jeden z ostatnich listów rządu RP do Komisji został podpisany jest przez Piotra Nowaka podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów Rzeczypospolitej Polski.

W szczegółowych dokumentach możemy jednak przeczytać, że po rejestracji Skarb Państwa RP będzie mógł sprzedawać dowolne dłużne papiery wartościowe, a więc można wywnioskować, że nie chodzi o prowadzenie działalności gospodarczej przez ministerstwo na terenie Stanów Zjednoczonych.

W związku z powyższym proszę o odpowiedź na następujące pytania:

 1. Dlaczego do opinii publicznej nie została podana informacja co zamierza ministerstwo?

 2. Jakie obligacje będzie sprzedawał Skarb Państwa?

 3. Jakie obligacje i o jakiej wartości zostały sprzedane od momentu rejestracji?

 4. Czemu ma służyć sprzedaż polskich obligacji na amerykańskiej giełdzie?

 5. Dlaczego podmiot ten został zarejestrowany w siedzibie ambasady, a nie jak w przypadku innych państw, na terenie państwa emitującego obligacje?

[i] https://www.rpo.gov.pl/pl/content/polska-jako-firma-w-usa-rpo-pyta-msz

[ii] https://www.sec.gov/Archives/edgar/data/79312/000095012711000182/logo.jpg

Odpowiedź Ministerstwa Finansów na interpelację:

 

Click to access i05712-o1.pdf

 

źródło: https://www.sejm.gov.pl/sejm9.nsf/interpelacja.xsp?typ=INT&nr=5712

 

 

Linki powiązane:

https://www.dnb.com/pl-pl/

https://rejestr.io/krs/228478/dun-bradstreet-poland

 

stanislav

stanislav - narodowiec, realista, wielopokoleniowy łodzianin, demaskator antypolskiej obłudy

Podobał Ci się post? Wystaw ocenę!

4.27

liczba ocen: 11

 • Szokujące

  Nie zgłębiałem tego tematu - Ale dobrze byłoby sprawdzić jak jest z innymi państwami np. Dania , Francja itp - czy też są zarejestrowane. To trochę rozjaśniłoby sprawę

  • Szokujące#Alain1952

   Właśnie. Czy jest jeszcze jakieś inne państwo czy państwa zarejestrowane jako spółki prawa handlowego?

   • Szokujące#Alain1952#Marek Lech Szałowski

    Przecież nie zrobili tego rejestru tylko dla Polski. To z pewnością praktyka przynajmniej w krajach białego człowieka.

  • Szokujące#Alain1952

   A co to zmienia!?, że inne państwa też są spółkami handlowymi!?
   Przecież od dawna wiadomo, że Wall Street, po II wojnie kupił sobie za darmochę zbankrutowane Niemcy i od tamtej pory na tej giełdzie jest notowana spółka Deutchland Gmbh.

   Po tym solidarnościowym "odzyskaniu" wolności przyszedł czas na Polskę i pewnie inne kraje, do tamtej pory wolne.
   Solidarność była więc zbrodniczym narzędziem przejęcia Polski od Polaków i przekazania jej (po sprzedaniu) na giełdę.
   Od tamtej pory sukcesywnie podnoszono Polakom podatki, opłaty skarbowe, manipulacyjne, administracyjne, mandaty (ostatnio np drogowe mogą już nas kosztować kilkadziesiąt tysięcy zł), itd, itp. Zwiększyła się od tamtego ilość podatków z kilkunastu do kilkaset. Zagmatwane są już chyba do granic procedury administracyjne, podnoszące nam koszty obsługi administracyjnej itd, itp, bo....
   spółka Poland Republic of musi właścicielom przynosić zysk

 • Podobno niektórym udało się wykorzystać prawo naturalne

  https://wygrajmyrazem.pl/prawo-naturalne.php

 • Nie dziwil bym sie, gdyby

  Rosja byla za czasow Jelcyna rowniez zarejestrowana na Wall Street i City of London jako korporacja, a Putin im zagral na nosie. Stad taka nienawisc

 • Jakie jest wyjście?

  Wyjście jest tylko jedno - jednodniowa denazyfikacja i ogłoszenie bankructwa. I tu rozumiem parcie PIS do wojny za wszelką cenę, ale powód jest pewnie całkiem odmienny?

 • Z drugiej strony

  Można sprawdzić czy są kraje sprzedające swoje obligacje w USA tj. nie będąc zarejestrowane w DUNS. jako korporacja.

  Jeśli tak, to pytanie brzmiałoby czemu polskojęzyczna w-ninieładza wybrała rejestrację Polski jako firmy?

 • Solidnie wyszukane, ale niepełne

  Adres https://www.amerbroker.pl/?go=content&action=show&id=77
  sprawia problemy, a szkoda bo byłoby spektakularnie. Czym raczy handlować warszawska policja? Narkotykami zabranymi dealerom? Usługami pałowania? :)
  W każdym razie link jest od dzisiaj blokowany - kod błędu: 500

  Autor mógł pójść za ciosem i zanalizować sytuację krajów znajdujących się w podobnych trudnościach jak Grecja, czy Argentyna.
  Szczególnie historia załamania finansowego Argentyny jest bardzo pouczająca. Niestety, co zmieni uświadamianie finansowego bagna, do którego wepchnięto Polskę, gdy brak świadomości o konieczności zmian i nieskorumpowanych struktur dla takich zmian?
  ŻŻ

 • Kto jest właścicielem...

  Istnieje taka firma, która nazywa się PGNiG -
  Czy ta firma jest firmą publiczną, czy prywatną?
  Jeżeli jest firmą publiczną, to musi być zarejestrowana na giełdach, a jej akcje będą w obrocie
  rynkowym.
  Czy ta firma ma właściciela ?
  Kto jest jej właścicielem? Dyrektor? Rada Nadzorcza? Kto?
  Gdzie należy szukać tego właściciela?

  • Kto jest właścicielem...#Anna-PK

   Nie wiedziałem, że jest jakiś obowiązek rejestrować się na żydowskich giełdach? Ale za oceanem to widać zupełnie inne standardy myślenia :)))) Tam widać "giełdę" wysysa się obecnie z mlekiem matki ? :)))

   • Kto jest właścicielem...#Anna-PK#stanislav

    //Polski minister finansów zarejestrował w amerykańskim rejestrze firm handlowych w systemie EDGAR spółkę o nazwie POLAND REPUBLIC OF CIK#: 0000079312. //

    Nie wiem dlaczego to zrobił: z obowiązku, czy wyssał potrzebę z mlekiem matki, a może ma zachodnie standardy myślenia...

 • "Być albo nie być"

  Interpelacje, zapytania poselskie, pisma do RPO to wszystko zda się "psu na budę". Suweren powinien zażądać od uzurpatora usunięcia w obcych rejestrach spółek prawa handlowego jako reprezentanta RP oraz jego instytucji publicznych pod groźbą skazania na banicję. W innym razie będzie to tylko zabawa "w kotka i myszkę". A że kocury są bardzo wredne, los myszek może być przesądzony?

 • D-U-N-S też możesz mieć! Jest za darmo!

  Trochę poczytałem i zrozumiałem. Wprowadza Policja Główna otrzymane darmowo z USA działa EMP do rozpędzania protestów przeciwko amerykańskim jednostkom okupacyjnych w Polsce to musi mieć jako odbiorca datku numer rejestracyjny DUNS.

  Ze strony https://www.dnb.com › duns-number.html

  Numer Dun & Bradstreet D-U-N-S jest unikalnym dziewięciocyfrowym identyfikatorem firmy. Numer ten jest nadawany, gdy opatentowany proces ustalania tożsamości, będący częścią metodologii DUNSRight ™, zidentyfikuje firmę jako unikalną spośród wszystkich innych w bazie danych "Dun & Bradstreet Data Cloud".

  W dniu 1 października 2003 r. rząd federalny Stanów Zjednoczonych zdecydował, by wszystkie podmioty biznesowe prowadzące interesy z rządem USA posiadały unikalny identyfikator jakim jest numer D&B ® D-U-N-S ®
  Z jednej strony, dotyczy to wszystkich firm mających biznesy z rządem USA, a z drugiej strony wszystkich odbiorców dotacji rządu amerykańskiego.
  Ogólne wytyczne D&B dotyczące "jednostek gospodarczych", kontaktujących globalne centrum obsługi klienta, przedstawiających się jako dostawca (vendor) lub jako odbiorca grantów rządu Stanów Zjednoczonych są następujące:
  A. Nadawanie numerów D&B ® D-U-N-S ® jest bezpłatne.
  B. Szybkie przydzielenie numeru D&B ® D-U-N-S ®: Przydzielenie powinno następować w ciągu 24 godzin.
  C. Brak wymagań dotyczących sprzedaży lub umów, chyba że na życzenie samej jednostki organizacyjnej.
  D. Numery D&B ® D-U-N-S ® mogą być również nadawane osobom fizycznym, o ile spełnione są następujące warunki:
  Dana osoba świadczy usługi na rzecz rządu (konsultacje, doradztwo, nauczanie itp.), oraz jest opłacana przez rząd za swoją pracę. Należy zauważyć, że w niektórych przypadkach nowe wpisy muszą być najpierw sprawdzone. Te wpisy (wpisy D&B ® D-U-N-S ® Support) służą jako dane podstawowe i są wykorzystywane do identyfikacji w Rządowym Systemie Zakupów i Sprawozdawczości.