Kapitulacja jednostki "Azow" w zakładach "Azowstal" w Mariupolu

" Śmierć ludobójcom"Organizacja Narodów Zjednoczonych, 17 maja. /TASS/. Bojownicy nacjonalistycznej jednostki "Azow" , zablokowani w zakładzie "Azowstal" w Mariupolu, poddali się bezwarunkowo. Dmitry Polianskij, zastępca stałego przedstawiciela Rosji przy ONZ, poinformował o tym we wtorek na Twitterze.

Rosyjski dyplomata skomentował publikację The New York Times, która twierdzi, że „Ukraina zakończyła „misję bojową” w Mariupolu, a wojsko „zostało ewakuowane, co oznaczało koniec walk” pod Azowstalem. „Nie wiedziałem, że istnieje tak wiele sposobów na przekazanie prostego przesłania w języku angielskim: naziści [z] jednostki "Azow" poddali się bezwarunkowo” – powiedział Polianskij po angielsku.

Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej ogłosiło we wtorek rozpoczęcie kapitulacji bojowników jednostki nacjonalistycznej " Azow" (zakazanej w Federacji Rosyjskiej) i ukraińskich żołnierzy zablokowanych w fabryce "Azowstal". W ciągu dnia 265 bojowników, w tym 51 poważnie ranni, złożyli broń i odeszli.

za: https://tass.ru/politika/14651023
Pułk „Azow” (ukr. Полк „Азов”) – jeden ze... - Z.................k - Wykop.pl


MOSKWA, 17 maja. /TASS/. Pełniący obowiązki szefa frakcji LDPR w Dumie Państwowej Leonid Słucki zaproponował wyjątek od moratorium na stosowanie kary śmierci w Rosji dla bojowników nacjonalistycznej jednostki azowskiej za zbrodnie przeciwko ludzkości.
„Nieludzie muszą być sądzeni! Co więcej, jeśli udowodnione zostaną ich haniebne zbrodnie przeciwko ludzkości, powtórzę ponownie moją propozycję – aby zrobić wyjątek od moratorium na stosowanie kary śmierci w Rosji i dać sądowi prawo do rozważenia możliwości stosowania kary śmierci” – napisał Słucki we wtorek na swoim kanale Telegram.

„Nazistowskie bestie w ludzkiej postaci, których ręce do ramion we krwi kobiet, starców i dzieci, które strzelały im w plecy, które okaleczyły jeńców wojennych, powinny otrzymać najsurowszą karę” – dodał.

Słucki poparł również oświadczenie przewodniczącego Dumy Państwowej Wiaczesława Wołodina, że ​​nazistowskich zbrodniarzy nie należy wymieniać, trzeba zrobić wszystko, aby postawić ich przed wymiarem sprawiedliwości. We wtorek na posiedzeniu plenarnym Dumy Państwowej poseł Anatolij Wasserman zaproponował przyjęcie uchwały lub ustawy zakazującej wymiany zbrodniarzy nazistowskich. Z kolei Wołodin polecił komisjom Dumy Państwowej ds. obrony i bezpieczeństwa oraz zwalczania korupcji przygotowanie odpowiednich instrukcji protokolarnych izby.
Wcześniej we wtorek Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej poinformowało o rozpoczęciu kapitulacji bojowników jednostki nacjonalistycznej "Azow" (zakazanej w Federacji Rosyjskiej) i ukraińskich żołnierzy zablokowanych w fabryce "Azowstal", w ciągu doby broń złożyło 265 bojowników, w tym 51 ciężko rannych. 

za: https://tass.ru/politika/14647489

(tłum.własne -PZ)

stanislav

stanislav - narodowiec, realista, wielopokoleniowy łodzianin, demaskator antypolskiej obłudy

Podobał Ci się post? Wystaw ocenę!

4.58

liczba ocen: 19

 • Gorzki komentarz z profilu I.Girkina-Striełkowa na Telegramie

  Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej poinformowało, że osiągnięto porozumienie w sprawie wyprowadzeniu rannych bojowników "Azowa" z terenu zakładu w celu leczenia na tyły wojsk rosyjskich.
  Bardzo humanitarne... Ale nie należy na tym poprzestać! - A następnym krokiem może być zaopatrzenie oblężonych we wszystko, co niezbędne. Proponuję codziennie przynosić im śniadanie, obiad i kolację. Aby nadal bili okupantów z nową energią! A jeśli nie ma wystarczającej liczby nabojów, to czy departament marszałka z tektury współczuje im z powodu partnerów? A poza tym, czy partnerzy nie docenią pomocy udzielonej ukraińskim rycerzom, a potem wstawią się za kimś w Trybunale Haskim? Jak myślicie?

  Szkic przyszłości.

  "Azowstal", lato.

  Trwa walka. Rosyjscy żołnierze próbują szturmować kolejny kompleks produkcyjny. W ostatniej chwili przed wdarciem się Rosjan do budynku wystaje pulchna głowa z wytatuowaną swastyką na czole i krzyczy:
  - Zatrzymaj atak! Mamy rannego Mykołę! Konieczna pilna ewakuacja!!!
  Atak natychmiast ustaje, strzelanie ustaje, bojownicy kładą się tam, gdzie zastał ich krzyk partnera. Pełną parą „ ambulans” z migającymi światłami wlatuje na pole bitwy, skąd wyskakuje 8 lekarzy w śnieżnobiałych płaszczach z noszami. Kulejący Mykoła zostaje wyprowadzony z umocnienia w ich kierunku. Lekarze natychmiast kładą go na noszach, przyklejają zakraplacz i przenoszą pod kamerami 54 korespondentów zagranicznych do Mobilnego Punktu Medycznego. Tymczasem ten z czubem znów wychyla się z okna:
  - Żądamy kontynuacji rozejmu! Naszego brata boli ząb! Potrzebujemy usług stomatologicznych!
  Drugi ambulans z migającymi światłami pospiesznie wlatuje na plac przed budynkiem, stamtąd jadę autonomicznym fotelem dentystycznym, a do środka wjeżdżają lekarz i asystenci.
  Godzinę później, kiedy lekarz (bez asystentów) opuszcza zrujnowany budynek, "Ural" powoli wkracza na miejsce z dołączoną do niego mobilną kuchnią. Tłusty kucharz uderza chochlą na patelnię i wrzeszczy:
  - Kolacja! Kolacja! Wszystko na obiad!!!
  Z budynku, nie zwracając uwagi na rosyjskich bojowników, do kuchni wejściowej, wychodzi tłum pucołowatych, dobrze odżywionych chłopaków w czystych haftowanych koszulach z łyżkami i miskami w dłoniach. Ustawią się w kolejce. Słychać gniewny głos:
  - A gorzałka? Gorzałka gdzie? Wczoraj była gorzałka!
  Kucharz:
  - Wczoraj było święto! Dzień pijanych sił Ukrainy! A dzisiaj jest normalny dzień. - Tylko kompot. Ale komu dokładkę? Podchodźcie, nie wstydźcie się!
  Tymczasem rosyjscy żołnierze - brudni, spoceni, chudzi - plują ze złością, zbierają broń i przygnębiająco wędrują do pozycji wyjściowej: tydzień temu w Stambule podpisano porozumienie, że po obiedzie i przed śniadaniem zabrania się działań wojennych...


  W rzeczywistości „Azow” jest jedną z najbardziej zmotywowanych i wyszkolonych jednostek, o wysokim średnim poziomie inteligencji, z poważnym wyszkoleniem i doskonałym wyposażeniem. Pułk, który nieustannie się uczył i szkolił. I to przez najlepszych światowych ekspertów. Ale najważniejsza jest jednostką ideologicznie-rusofobiczną. Pozycjonującą swój główny cel - na zniszczenie i ludobójstwo narodu rosyjskiego/sowieckiego.

  I dlatego nie można ich zostawić przy życiu. Nikogo. Przykładowo nikt.

  A wcześniej musieliby by być umiejętnie „złamani”.
  Nie ma już potrzeby traktowania rannych jak zwykłych rannych. Niech „inni” lekarze będą z nimi pracować. Niech pracują tak, jak potrafią. W końcu nadal tam są. Do tego oczywiście potrzebna jest determinacja i zrozumienie – ale czy one istnieją?
  Teraz kategorycznie nie można pozwolić im „złapać bohatera” (kto chce, ten zrozumie). Ale to również wymaga pewnego podejścia. I determinacji.

  Teraz jest kluczem i punktem zwrotnym – reżim Ukronazi i jego siły bezpieczeństwa muszą na przykładzie "Azowa" ujrzeć swoją przyszłość .

  I tutaj główne pytanie brzmi – jaką przyszłość im pokażemy?

  I ta przyszłość powinna zdradzić nieuchronność porażki, bezsens oporu, śmierdzący zapach gangreny na pół ze słodkim zapachem zwłok. I – co najważniejsze – grobowy chłód złamania, zdrady i zapomnienia. I taka własna - prostą, banalną, dyżurną, rutynową prawdę. Byli - nie byli - nikogo to nie obchodzi.

  Jeśli tego się nie zrobi, ale popełni się błąd, to wyślemy im wiadomość, że trzymać się PRAWIE do końca, zamieniając każde miasto byłej Ukrainy w twierdzę, aby te miasta można było zrujnować jak Mariupol .
  A zahysnyky wykorzystają wszystkie możliwości obrony, ale jednocześnie będą mieć w głowie przykład „Azowa” i tego „ PRAWIE do końca”. A kiedy PRAWIE się skończy, oni również mogą się poddać, i otrzymają pomoc, podleczenie, nakarmienie i powrót do swoich ukronazistów. Wrócić jako bohaterowie.

  A taki zgniły „miński” humanizm będzie nas drogo kosztował. Bo doprowadzi tylko do zniszczenia NASZYCH miast, ogromnych strat wśród ludności cywilnej, w tym NASZYCH, i skrajnej demoralizacji naszych jednostek. Ona, demoralizacja, JUŻ istnieje. I to u najbardziej zmotywowanych i wściekłych wojowników. Mówię to odpowiedzialnie.
  Pseudohumanizm, za który zapłacimy wielką ilością krwi.

  Wszystko opisane powyżej jest teraz tak oczywiste, że nawet wstyd mi o tym pisać.
  Wstydzę się jeszcze bardziej, bo piszę to wszystko w powietrze. W pustkę. Bo to bez sensu.

  Ponieważ podręcznik szkoleniowy rozszedł się już po wszystkich motłochach bezpieczeństwa.
  Bo bez względu na to, kto by to nie pisał lub nie mówił, i tak zrobią to inaczej.
  Bo lepiej będzie leczyć tę szumowinę niż naszych rezerwistów i żołnierzy, na których leczenie ludzie zbierają pieniądze. Jak zresztą zbierają pieniądze dla krewnych naszych 200tu straconych żywicieli rodzin, rzuconych do boju bez zwiadu, bez broni i hełmów.
  A jakiś komisarz wojskowy wkrótce będzie karmił „ odzyskującego wzrok” „Azowca” w centrum Doniecka (lub Moskwy) sushi ze słynnych homarów Kalmius. A to będzie się nazywało zwycięstwem informacyjnym. Już tak było. I to więcej niż raz.

  I każdy ukronazista w Odessie, Charkowie i Mikołajewie będzie wiedział, że z takimi cierpliwcami można walczyć, torturować ich, wycinać oczy, odcinać genitalia, a potem się poddać i też go ogrzeją, nakarmią, pogłaszczą, pozwolą " pojmać bohatera” i wymieniać go tam, gdzie on znów będzie służył, by zabijać nasz lud.

  za: https://t.me/strelkovii

  • Gorzki komentarz z profilu I.Girkina-Striełkowa na Telegramie#stanislav

   Nic dodać,zupełnie nie rozumie tej polityki wobec tych kryminalistów,to powinno być wybite co do ostatniego banderowca.

 • Prorocze słowa R. Dmowskiego

  wobec debilnych i sprzedajnych polityków PiS i pozostałych parlamentarnych opcji ciągle aktualne są słowa Dmowskiego:

  „Bardziej nienawidzą Rosji niż kochają Polskę. […] Otóż taki patriotyzm, który myśli przede wszystkim o zemście na wrogu, nie zaś o pożytku własnego narodu, jest niesłychanie groźnym niebezpieczeństwem, bo stanowi prostą drogę do narodowego samobójstwa. Kierowana nim polityka przestaje być polityką polską: rozgląda się ona tylko za wrogami swoich wrogów, ażeby się im wysługiwać, kosztem własnej Ojczyzny oddać się im za narzędzie”.

 • Kilka refleksji na temat źródeł obecnej sytuacji na Ukrainie

 • Konsekwencje dla Rosji wydarzeń na Ukrainie

 • Komentarz do bieżących wydarzeń

 • 265 scierw zostalo? Bardziej uwierze ,ze totolotek jest uczciwy albo maszyny w Las Vegas.

  Czy zdrapki. Mariupol znaczy „miasto Marii”! I tu jest nadzieja.

 • A może tak .....

  Niemiecka prasa opublikowała publikację, w której napisano, że ukraińskie władze i zachodnie media często podają wydarzenia podczas konfliktu zbrojnego na Ukrainie "w zniekształconej formie". Autorem artykułu w dużej niemieckiej publikacji FAZ (Frankfurter Allgemeine Zeitung) jest redaktor ds. polityki zagranicznej Nicolas Busse.
  Walki na Ukrainie są wyraźnie dalekie od zakończenia. Jednocześnie często mówi się, że Putin jest tam pokonany. Jednak wojska rosyjskie mają już pełną kontrolę nad głównym miastem Mariupol, stworzyły dla siebie fortyfikacje i kontrolują drogę lądową na Krym. W związku z tym generalnie nie jest jasne, które części kraju pozostaną pod kontrolą Kijowa, a które nie.....Busse skrytykował pomysł urzędników z Unii Europejskiej, aby rozpocząć przeznaczanie funduszy "na powojenną odbudowę Ukrainy". Według redaktora FAZ, "dziś nie ma nikogo, kto podałby jednoznaczną prognozę, jak długo może trwać wojna na Ukrainie".
  Tym samym zaprasza nas wszystkich do ponownego zaciągnięcia długów. Środki przeznaczone na przezwyciężenie Covid 19 nie zostały jeszcze wydane na ukierunkowane potrzeby, a KE już oblicza nowy budżet z ujemnym saldem. Zdaniem niemieckiego obserwatora taka polityka gospodarcza spycha Niemcy i całą Unię Europejską w otchłań długu.

 • Ja to czarno widzę - ponieważ wiemy, że

  ci - co mordowali Polaków w okrutny sposób na Wołyniu i nie tylko na Wołyniu - wylądowali w Kanadzie - gdzie teraz ich wnukowie robią swoje z Rosjanami na tej niby denazyfikacji.
  Wniosek?
  Tak wtedy - jak i teraz i Rosją i tzw. Zachodem tez rządził i rządzi nadal - czarci pomiot. Nie po to ów czarci pomiot wskrzesił swoje krwawe narzędzie w postaci banderssynów - aby mu je teraz Rosjanie zutylizowali. Ponadto dla nich (tych banderssynów) przygotowano front robót na terenie atrapy Polski.

  • Ja to czarno widzę - ponieważ wiemy, że#demonkracja

   front robót?, chyba odpoczynku w uzdrowiskach i sanatoriach!

   • Ja to czarno widzę - ponieważ wiemy, że#demonkracja#Jan Paweł

    --------------------------
    "front robót?, chyba odpoczynku w uzdrowiskach i sanatoriach!"
    --------------------------
    Oni są od upuszczania Polakom krwi bo na Rosję są za mali.
    Wniosek?
    Ich frontem robót jest toczenie ludzkiej krwi, łez i cierpienia - póki żyją!

 • Są jeszcze w Dumie rozsądni ludzie, lecz czy ich zdanie się liczy ?

  Nie byłbym zdziwiony, gdyby "car" na prośbę "partnerów" część z tych zbrodniarzy wymienił na jeńców rosyjskich, będących w niewoli. Ma bowiem wrażliwe "sumionko" i "bardzo się przejmuje nieszczęśnikami będącymi w banderowskich łapach". Krążą także plotki, że to już zostało uzgodnione i dlatego się poddali - „pożywiom – uwidim”

 • 18 maj

  Na południu klęska Ukraińców, ale na północy wydaje się że to Ukraińcy są w natarciu.

  • 18 maj#Oświat

   Zdaje się, że Rosja odpuściła północ, żeby złamać silne przeciwnatarcie Żydobanderowców na południu. Takie chodzą plotki i opinie, ale - jak zawsze w czasie tej dziwnej wojny - trudno powiedzieć jaka jest prawda, bo przecież sztab rosyjski nie komunikuje swoich prawdziwych celów. Fałszywe cele owszem.
   A władze żydobanderowskie to z prawdą pożegnały się już lata temu.
   Niedawno ogłosili, ze doszli do granicy rosyjskiej.
   Wczoraj wypłynęło nagranie, jak kilkuosobowy zwiad kradnie słupek graniczny z granicy ukraińsko-rosyjskiej, żeby można było wykazać się tym propagandowym "sukcesem".

 • autor

  odchodzac na chwile od biezacych wydarzen , jak Pan mysli ? w perspektywie mamy prawdoodobne przełamanie frontu na kierunku Donbasu , brak materiałow pednych dla operacji wojskowych po stronie Ukrainy , nastepstwem bedzie kapitulacja ??? do tej nie dopuszcza osrodki sterujace z zewnatrz , czyli wychodzctwo rzadu Zelenskiego .Prawdopodobnie do Polski i kierowanie z naszego terenu walka do " ostatniego Ukrainca "
  Prowadzona jest na szeroka skal sprzedaz ziemi urainskiej , glownymi nabywcami sa "siły " Z Zachodu .
  czy Rosja uszanuje tzw swiete prawo wlasnosci ?? A moze godzinna rozmowa Szojgu z jego Kumplem po drugiej stronie wyznaczyla juz jakies granice tego konfliktu ?/

  • autor#rowszan

   Prawo własności jest święte, ale nie jest niepodważalne. Wykazanie korupcji, niezgodności z przepisami czy wreszcie - pustej transakcji (za którą np. nie wpłynęły pieniądze na konto sprzedającego, lecz na konto Zelenskiego) pozwala unieważnić transakcję również, a nawet zwłaszcza, w państwie prawa.
   Inna rzecz, że Zachód nie poszanował ani świętego prawa własności Rosji, ani świętego prawa własności obywateli rosyjskich, więc i Rosja nie musi szanować prawa obywateli krajów "nieprzyjaznych".
   Jeżeli wykup ziemi przez Zachód jest prawdą to należy przypuszczać, że jest częścią operacji uzależniania Ukrainy od Zachodu.
   Innym przejawem tego uzależniania jest szybko postępujące zadłużanie Ukrainy, bo broń nie jest dostarczana za darmo, lecz na kredyt.
   W takim wypadku wygrana Żydobanderowców byłaby katastrofą dla obywateli, niezależnie od ich narodowości.

 • Jestem za tym aby wszystkie

  Bydlaki które wchodziły w skład Azowa którym udowodnią poważne kryminalne przestępstwa poniosły karę.Ma być to kara śmierci tu nie może być litośći i pobłażania,nawet jak spedalony zachód zacznie wyć o łamaniu prawa, którego sami nie przestrzegają.

 • Taka sobie uwaga

  My wszyscy w miarę normalni ludzie, w tym autor notki jak i nawet Striełkow widzimy rozpatrywane wydarzenie siłą rzeczy wycinkowo. A przecież to jest to tylko drobiazg w najprawdopodobniej mającej miejsce globalnej rozgrywce. A w tak poważnej stawce cel uświęca środki. A dodatkowo - przecież tymi liczącymi się w tej rozgrywce w większości są arcysprawni kłamcy, hipokryci i prawdziwe bestie maniakalnie rządne władzy
  Rodzynek ->
  Zełenski: „Misja ewakuacyjna z Azowstalu trwa. Kierują nią nasi oficerowie wojska i wywiadu” ;)

  • Taka sobie uwaga#kowalew

   Zelensky nie ma nawet czym odwrócić uwagi od postępującej (powoli) kapitulacji Azowstalu. "Ewakuacja" prosto do więzienia!
   Za tą klęską propagandową prawdopodobnie kryje się poważniejsza klęska militarna.

 • Tymczasem, wszystkie media, także te niby opozycyjne, jak np Warszawska Gazeta (antypolski szmatławiec jak każdy inny)

  rozpisują się, o niby koniecznym połączeniu Polski i Ukrainy najpierw w jakąś federację, a potem jako jedno państwo...

  "Polska klasa robotnicza, ciężko zapłaci za to, że zaufała tym wichrzycielom z Solidarności" - Edward Gierek u schyłku swojego życia...

  • Tymczasem, wszystkie media, także te niby opozycyjne, jak np Warszawska Gazeta (antypolski szmatławiec jak każdy inny)#Jan Paweł

   Wg wysłannika Rockefellera niejakiego Sachsa ( rzeczywistego autora business planu dla nowych włości między Bugiem a Odrą tzw Planu Balcerowicza ) Solidarnością zarządzało trzech osobników Michnik ,Kuroń i Geremek ( Wałęsa to figurant żeby nie napisać głupek zresztą szybko odstawiony na bocznicę ) wszystkie nazwiska wymienione mają wspólny mianownik ci ludzie są tej samą narodowości . Przypadek ?? Nie sądzę

 • Różne punkty widzenia na kapitulację Azowa

  • Różne punkty widzenia na kapitulację Azowa#stanislav

   Jakim bydlakiem jest istota która drugiemu który ma skrępowane ręce i nie może śię bronić wbija sztylet w głoewę...{chyba wszyscy już to widzieli} dla mnie takie osobniki nie zasługują na żadeną formę pomocy.Te azowskie bydlęta należy publicznie powiesić,bez względu na tzw.opinię publiczną.

 • do recyklingu ?

  zadziawia rycerskie traktowanie tych typków /również kobiet . Podejrzewam że Rosja chce ich jeszcze wykorzystać np do zbrojnego przewrotu w Kijowie . Co byłoby logicznym posunięciem gdyż każdy kto chce rządzić w Kijowie musi mieć ich po swojej stronie tak było dotychczas a to link do najnowszego filmu z dzisiejszego dnia kapitulacji . Chiryb prawie wcale a w ich miejsce zdrowi ludzie

 • Cenzura

  Dzięki za linki i przekazy. Gdy samodzielnie z angielskim IP próbowałem pobrać najnowsze widea na YT to znajdowałem tylko ukraińskie oraz z Radio Free Europe/Radio Liberty finansowane przez USA. Dowiedziałem się przynajmniej skąd pochodzi interpretacja i widea wyświetlane w głównych niemieckich dziennikach- z opracowań Radio Free Europe/Radio Liberty.

  • Cenzura#adevo

   Mówiłem zawsze że jesteś bardzo ograniczony informatyku nie w pełni sprawny . Kłamię gdzieś ?.

   • Cenzura#adevo#Repsol

    O, to zaawansowałem do pozycji ograniczonego informatyka :))
    Nigdy informatyki nie studiowałem.
    Jestem świadomym użytkownikiem Internetu.
    Po angielsku oceniałem siebie przed laty jako "power user".
    Wg mojej percepcji takim dalej jestem.
    Ze mnie robić informatyka nawet ograniczonego to jednak komplement.
    Dla wyjaśnienia: wojna na Ukrainie mnie interesuje, ale nie uważam się za wojennego eksperta. Dlatego takie źródła jak z WPS czy od Adnovum są dla mnie miarodajne.
    Mam przywilej słuchania na żywo dzienników niemieckich z ZDF i ARD.
    Odkrycia, że posługują się dosłowną narracją Radia Wolna Europa i Ukrainy nie zrobiłeś ty tylko JA.
    Jaki cel ma tu ośmieszanie?
    Chcesz ukraść?

    • Cenzura#adevo#Repsol#adevo

     Znaczy tak ja czytam i oglądam materiały zarówno rosyjskie jak i z polskojezycznych szczekaczek , pośrednio niemieckie bardziej wyważone niż polskie oraz zawsze z dopiskiem na końcu że wiadomości tej nie można w żaden sposób zweryfikować . Dla równowagi warto popatrzeć na tureckie TV , azjatyckie czy niesłusznie ośmieszaną Al Jazeera . Wiadomo że propaganda płynie z dwóch stron ale tak dla przykładu na rosyjskim portalu na początku kwietnia doczytałem sie że do tej operacji w końcu skierowano armie pancerną wyposażoną w czołgi T-90 M i T90MS dopiero gdzieś ok 10 maja na WP zauważyłem triumfalne info o zniszczeniu takiego ( jednego ) czołgu . Jednego z całej armii . Natomiast w początkowej fazie operacji Rosjanie uzywali T-72 masowo niszczonych co pokazywano również masowo w żydowskiej propagandzie jako pośmiewisko . Gdzieś na początku maja w tych samych semickich mediach zaczęto masowo pokazywać fotki takich samych czołgów T72 wcześniej opisywanych jako złom tym razem zaczęto ten złom przedstawiać jako zbawienny zastrzyk dla Ukrainy groznej broni na której Putin połamie sobie zęby Więc tak to sobie obserwuję . Nawiasem w kwietniu przeczytałem wypowiedzi rosyjskich polityków o bardzo prawdopodobnej inwazji Polski na resztki Ukrainy . I teraz tak z jednej strony wrzask że to idioci ,Fake news , propaganda kremlowska itp a z drugiej strony uwagi brytyjczyków o konieczności zabezpieczenia linii kolejowych na Ukrainie ,koncentracja całego WP przy ukraińskiej granicy ,transport 25 tys ton paliwa z rezerwy polskiej na Ukrainę ( zabezpiczenie dla jednostek WP ? ) ostateczne odwołanie Ambasadora Białorusi z Warszawy , wydzieranie się na uroczystościach obchodów 3 Maja pana Dudy a wiec osoby dużo mniejszego kalibru niż np Miedwiediew o połączeniu Polski i resztek Ukrainy , zwołanie na jutro nadzwyczajnego spotkania PiS z moich prywatnych spraw to 6 czerwca wejdą nowe sankcje na handel z Białorusią , No to tylko czekać na tzw postawienie kropki nad i . Zadam pytanie - Ukraińcy nie lubia Polaków i jeżeli nie kupią bajeczki o Bratniej Pomocy i zaczną walczyć ? walczyć na terytorium Ukrainy a miliony które są na terenie RP ? Przecież po decyzji dotyczącej gazu z Rosji wiadomo że te tzw władze w Warszawie nie reprezentuje interesów zwykłych Polaków tylko obcych i swoje prywatne to co ich tam interesuje co sie tutaj wydarzy ... cytując Uraban -Rząd wyżywi się sam !

 • cd. komentarzy na temat kapitulacji Azowa