„Żoliborska Kaczka” chce przelewać polską krew za żydo-banderowców.

Zbrojna " misja pokojowa"Już wiemy z jaką to „ misją” na Ukrainę udał się J. Kaczyński, M. Morawiecki w towarzystwie przyzwoitek ze Słoweni i Czech.

 

Żoliborska Kaczka usiłuje wciągnąć NATO ( a zatem i Polskę) w wojnę z Rosją pod flagą NATO ( „misja pokojowa, która będzie w stanie także się obronić”. Żoliborska marionetka, stojąca nad grobem, dostała zadanie od żydowsko-anglosaskich dysponentów, aby wmieszać wojska NATO w wojnę na Ukrainie przeciwko Rosji.

Prowokator J. Kaczyński chce doprowadzić do przelewu krwi Polaków ( gdyż kontyngent polski stanowić będzie zapewne główny komponent „ zbrojnej misji pokojowej”). A wszystko po to, aby bronić na Ukrainie interesów żydowskich oligarchów i ich amerykańskich nadzorców. Skutek tego może być tylko jeden: zniszczenie Polski i Ukrainy i zainstalowanie na zgliszczach państw słowiańskich „ Nowej Jerozolimy” pod postacią handlowego obszaru tzw. Trójmorza do kontaktów między Chinami a Europą – oczywiście pod dozorem Żydów przeniesionych z Izraela.

Lider rządzącej w Polsce partii Prawo i Sprawiedliwość, wicepremier RP Jarosław Kaczyński zaproponował wysłanie na Ukrainę zbrojnej misji pokojowej NATO. Oświadczył to na briefingu w Kijowie po negocjacjach z kierownictwem kraju.

Myślę, że potrzebna jest misja pokojowa NATO lub być może jakiegoś szerszego składu, która będzie w stanie się bronić, która za zgodą prezydenta i rządu tego kraju będzie działać na terytorium Ukrainy, – powiedział polityk, którego przemówienie wyemitowała Telewizja Polska.

">

Dodatek : aktualna mapa działań bojowych na dzień 15.03.2022 r.
więcej:https://wiernipolsce1.wordpress.com/2022/03/16/zoliborska-kaczka-chce-przelewac-polska-krew-za-zydo-banderowcow/stanislav

stanislav - narodowiec, realista, wielopokoleniowy łodzianin, demaskator antypolskiej obłudy

Podobał Ci się post? Wystaw ocenę!

4.8

liczba ocen: 20

 • Z nich Kaczyński chce przelewać polska krew

 • Szerszy kontekst

 • Za nich Kaczyński chce przelewać polską krew

 • Stan sytuacji wojennej na dzień 15 marca 2022 r.

  Raport końcowy z linii kontaktowej 15 marca. Mówi dyrektor Instytutu Badań nad Kryzysami Narodowymi Nikołaj Sorokin.

  • Stan sytuacji wojennej na dzień 15 marca 2022 r.#stanislav

   PILNE! Kanclerz Scholz odrzuca polską propozycję misji NATO na Ukrainie. Kanclerz Niemiec Olaf Scholz odrzuca polską propozycję misji pokojowej NATO na Ukrainie – podał portal Tagesschau, powołując się na rzecznika rządu RFN Steffena Hebestreita. Jak podkreślił Hebestreit, kanclerz Scholz „wyraźnie mówił w przeszłości, że żaden członek personelu NATO ani żaden żołnierz NATO nie zostanie wysłany poza NATO lub na Ukrainę”. Dodał, że w tej kwestii musi obowiązywać nadal „czerwona linia”. Hebestreit zwrócił też uwagę, że nie można dokonać wyraźnego rozróżnienia między „misją pomocy humanitarnej lub misją ratunkową”, a „misją bojową” NATO. Rzecznik przypomniał także, że prezydenci Francji i USA, Emmanuel Macron i Joe Biden, także wcześniej odrzucali możliwość misji NATO na Ukrainie. Prezydent Biden ostrzegł, że interwencja sojuszu wojskowego mogłaby w takim przypadku doprowadzić do trzeciej wojny światowej.

   (PAP)
   Ps...Przecież NATO to ponoć sojusz obronny, więc o jakich misjach pokojowych, poza granicami NATO, jest tutaj mowa? Ktoś tu nie rozumie tego czym jest NATO i jakie są jego zadania. Żenada. Ta paranoiczna propozycja ”misji pokojowej” świadczy tylko o fatalnej sytuacji sił zbrojnych Kijowa i ich bliskim końcu. Kaczyński chce nas wmieszać w wojnę z Rosją… Sam na to wpadł? Może był telefon z ambasady „największego sojusznika” zza oceanu lub z ambasady Eskimosów? Nie, to nie są zdrajcy Ojczyzny bo to nie są Polacy. Oni swojej „ojczyzny” nie zdradzili, efektywnie działają w jej interesie. Jeden żyd, drugi „prawie” żyd. Dodać do tego jeszcze Dudę, też „prawie” żyda…Dla polskojęzycznych żydów dobro ukropów bardziej leży na sercu, niż los Polaków. Sprzedali nas za czapkę śliwek, dosłownie. Nie ma już takich słów w naszym słowniku, jakimi ich można określić. Hańba po trzykroć hańba.!

 • Kaczyńskipowiedział

  z ust tegoż dziadka brzmi faktycznie nie ok. a może coś kryje się za tym werbalnym działaniem Prezesa ?

 • all

  wiele czasu na wywolanie kofliktu o szerszym znaczeniu juz nie pozostalo

  "Indyjskie władze rozważają przyjęcie rosyjskiej oferty zakupu ropy i innych towarów po obniżonych cenach w rublach i rupiach, podała agencja Reutera, powołując się na dwóch urzędników w ......

  Arabia Saudyjska prowadzi aktywne rozmowy z Pekinem, aby wycenić część ropy naftowej eksportowanej do Chin w juanach, co osłabiłoby dominację dolara amerykańskiego na światowym rynku ropy — podaje "The Wall Street Journal".

  aby urealnic "marzenia " USA o utrzymaniu dominujacej pozycji na swiecie , potrzeba juz tak nie wiele - tylko tego aby Rosja w konflikcie na Ukrainie uzyła np broni chemicznej - wtedy ten scenariusz z zamknietym niebem i wojskamu pokojowymi staje sie mozliwym do zrealizowania

 • Mapa

  Na mapie Warszawa jest w Rzeszowie. A może to Lublin? Za artykuł 5*

 • Widać

  Rozkazy Blinkena były jasne: Jedziesz do Kijowa i będziesz tam gardłował!!!!
  I polinskie szabesgnoje pojechały....

 • Po piewrwsze to nie wiemy gdzie kaczelnik państw-atrapy

  się udał i czy w ogóle przekroczył granicę atrapy Polski. Jeżeliby jednak faktycznie znalazł się w Kijowie - to znaczy to tylko tyle, iż ta wojna jest ustawką V kolumn czarciego pomiotu rezydujących i w Rosji i w USrahellu i w eurokołchozie na banderlandzie i Bóg wie - gdzie jeszcze.
  Wniosek?
  Nie zmienia to faktu, że w trapie Polski mamy śmiertelnego wroga przy sterze państwa - co już teraz zaskutkowało napływem wrogiego Polakom bandersyńsstwa - a to musi się tragicznie skończyć dla tubylców. Z kolei ten cały amok pro-banderowski polskich, zindoktrynowanych, mentalnych zombie - to zabawa dziecka zapałkami nad rozlaną benzyną.

 • O co tak naprawdę gra Putin to wie tylko on ....

  ... ale nie przyłączenie się Izraela do sankcji wobec Rosji jest wielce wymowne.
  Z drugiej strony jeśli globaliści chcą wprowadzić cyfrowy pieniądz to dolar również jest do likwidacji, więc tutaj o dominację dolara nie chodzi.
  Za to każdy Polak co ma jeszcze we łbie chociaż jedną sprawną szarą komórkę powinien już zorientować się, że w PL rządzi banda obcych najemników, których zadaniem jest likwidacja państwa i narodu polskiego.
  I to powinno nas najbardziej interesować, bo jeśli im to się uda, to już "kwestia polska" będzie załatwiona na wieki wieków amen.
  KST

  • O co tak naprawdę gra Putin to wie tylko on ....#KST

   Świadomosc tego co jest grane jest duża,nie do końca jesteśmy stadem baranow,problem w tym że nie potrafimy śię zjednoczyć złapać wspólny język którym zaczniemy mówić.jeśli tego nie zrobimy to nas zgnoją na żywca.

    • O co tak naprawdę gra Putin to wie tylko on ....#KST#fan64#werka1321

     Nigdy też nie twierdziłem, że "wszyscy Polacy to debile", bo jednak aż 40% nie dało się wyszczepić jak podwórkowe kundle ...
     KST

    • O co tak naprawdę gra Putin to wie tylko on ....#KST#fan64#werka1321

     Dzięki,jak to mówił klasyk robimy co możemy...częśc już zdaje sobie sprawę z ostatnich poczynań pisu który w swych bandyckich pomysłach jest wspierany przez tzw. opozycję,
     Moja ostatnia wizyta z ZUS tylko to potwierdza,osoby samodzielnie myślące w tym pracownicy wpomnienego ZUS-u wiedzą że polskiego emeryta czeka katastrofa jeśli zrównane zostaną prawa emerytalne Polaków i przybyszy z Ukrainy.
     Niestety My nieliczni widzący skalę draństwa które szykuje nam ta ekipa nic nie ugramy klepiąc w klawisze,do kogo isć,komu coś zasugerować aby ludzie wzieli śię do roboty.
     Sam mam wielki problem gdyż należę do tzw. płaskoziemców i z uwagi na brak ''wyszczepienia" śię mogę wkrótce stracic prace,już jestem szykanowany,ustawa z dnia 22.12.2022r już jest wcielana w życie pomimo braków kadrowych,pism i super porad internetowych prawników.Oni mają nas za nic,za śmieci.

    • O co tak naprawdę gra Putin to wie tylko on ....#KST#fan64#werka1321

     @fan64
     Na FB była niedawno transmisja z obrad knesejmu w sprawie "pomocy dla uchodźców" i takiego festiwalu zgodnej narracji pisdzielstwa oraz praktycznie całej łże-opozycji, może oprócz paru posłów Konfederacji, to dawno nie było.
     Jeśli założymy, że skład knesejmu faktycznie odzwierciedla stan umysłu polskich wyborców to dla Polski i Polaków nie ma już żadnego najmniejszego ratunku, niestety ....
     KST

  • O co tak naprawdę gra Putin to wie tylko on ....#KST

   Kolejny raz Amerykanie rozgrywają swoje interesy zza oceanu posługując się pacynkami i zdrajcami w rodzaju Kaczyńskiego i Morawieckiego. Najgorsze jest to że jak zawsze ucierpią zwykli ludzie. Kolejny raz Polska się wykrwawi i będzie pożytecznym idiotą? Nie. Tym razem nie, dość tego.

   • O co tak naprawdę gra Putin to wie tylko on ....#KST#kula Lis 70

    No jakiś czas temu, na ŁoNiecie.DE [dokładnie firmował ją Noizz] BYŁA (ale krótko!) ankieta, "co byś zrobił w przypadku agresji Rosji na PL". [ czy jakoś tak, piszę z pamięci ] No i DUŻY procent młodego pokolenia odpowiedział "spierdoliłbym gdzie pieprz rośnie, bo to 'państwo' mnie od 20 lat TYLKO okrada".
    Ankieta zniknęła bardzo szybko, a pojawiła się notka redakcji Noizz, w której "PRZEPRASZAJĄ za ankietę, która NIGDY NIE POWINNA SIĘ BYŁA UKAZAĆ".
    UPS, ze 2 dni te "przeprosiny wisiały.

  • O co tak naprawdę gra Putin to wie tylko on ....#KST

   Izrael ma nad Amurem ŻOA - Żydowski Obwód Autonomiczny. Ma powierzchnię ca 36 tys. km2 (~12% pow. RP), ludności ze 150 tys. Izrael jest mniejszy, 20tys.km2. Dlatego Izrael nie będzie sobie palił mostów na zapasowe państwo.
   Zupełnie niewykluczone, że w ramach denazyfikacji UA Putin wyjmie stary dekret Stalina i wszystkich nazioli przesiedli do ŻOA.

  • O co tak naprawdę gra Putin to wie tylko on ....#KST

   Izrael nie zamierza dołączyć do sankcji przeciwko Rosji. Izrael nie przygotowuje obecnie sankcji wobec Rosji ani rosyjskich oligarchów – powiedzieli we wtorek wysocy rangą urzędnicy izraelscy portalowi Times of Israel. W ostatnich latach nawet kilkudziesięciu rosyjsko-żydowskich magnatów finansowych zamieszkało w Izraelu lub przyjęło izraelskie obywatelstwo. Izraelskie media donoszą, że w ostatnich dniach prywatne odrzutowce, należące do oligarchów, przylatują i wylatują z tego kraju. Zgodnie z ograniczeniami, nałożonymi przez rząd w Jerozolimie, nie mogą one zatrzymać się dłużej niż 24 godziny na terenie Izraela.
   Wielu z rosyjskich oligarchów związanych z Izraelem ma dobre stosunki z Kremlem, a co najmniej czterech właściciel londyńskiego klubu piłkarskiego Chelsea Roman Abramowicz, Michaił Fridman, Piotr Awen i Wiktor Wekselberg zostało objętych międzynarodowymi sankcjami z powodu powiązań z Putinem.
   Niektórzy, jak były partner biznesowy Michaiła Chodorkowskiego, Leonid Newzlin, wyjechali do Izraela, by uniknąć procesu sądowego w Rosji. Z kolei Abramowicz przyjął izraelskie obywatelstwo w 2018 r., kiedy jego brytyjska wiza nie została odnowiona, najprawdopodobniej w ramach starań brytyjskich władz, by rozprawić się ze współpracownikami Putina po próbie zabójstwa byłego rosyjskiego agenta Siergieja Skripala. Niektórzy potentaci nie ujawniają się publicznie, podczas gdy inni są znanymi filantropami, łożącymi na żydowskie cele lub inwestującymi w izraelski sektor technologiczny. Izrael, który ma ambicje mediowania między Ukrainą a Rosją, nie przyłączył się do sankcji nałożonych przez USA, Wielką Brytanię i Unię Europejską. Minister spraw zagranicznych Jair Lapid zapowiedział jednak w poniedziałek, że „Izrael nie będzie sposobem na ominięcie sankcji nałożonych na Rosję przez Stany Zjednoczone i inne kraje zachodnie”.


   Ps...A co na to polscy szabesgoje? Co za tragedia! Ale dostali do myślenia…Już abstrahując od tego, że Izrael jest nieprzyjaznym Polsce państwem to możemy mu jedynie pozazdrościć, jak jego politycy kierują się interesem właśnie tego państwa, które reprezentują, a nie jakiejś na przykład Ukrainy, czy tam innej Górnej Wolty. Właśnie Arabowie zgodzili się rozliczać z Chinami w juanach, a z Rosją w złocie. Usrael się zesra niedługo z tymi „sankcjami” i „straszeniem”.

  • O co tak naprawdę gra Putin to wie tylko on ....#KST

   A z Morawieckiego przywódca, jak z parasola spadochron. Nie zapominajmy o banderowcach, upowcach i im podobnych, którzy w swoim okrucieństwie nawet Niemców prześcignęli. Jaką mamy gwarancję, że Polacy tych potomków morderców nie będą zmuszeni utrzymywać, tym bardziej, że na Ukrainie ten kult jest cały czas podsycany i dzieci też są wychowywane w kulcie bandery itd.

 • jeden obraz równa się tysiąc słów

  Mapka na końcu artykułu za stanem na 15 marca daje odpowiedź na kilka zasadniczych pytań:
  1. dlaczego tak mało wojska zaangażowano
  2. dlaczego to tak długo trwa
  3. dlaczego nie zahamowano dopływu pomocy z zachodu
  Bo głównym celem wydaje się Polska i toczy się akcja przesiedleńcza na dużą skalę. A u nas cóż - zachód zawsze może liczyć na głupotę Polaków. Po akcji plandemia było widać że Ruscy grają do tej samej bramki. A teraz jednym słowem - ustawka - nie ma co się podniecać Ukrainą, a raczej, o ile to możliwe, zadbać o siebie.

  • jeden obraz równa się tysiąc słów#Alain1952

   Może Ruski grają (grali) do tej samej bramki, ale teraz grać przestali ? ...
   Przecież mają swoją "szczepionkę", a nie tę "grafenową", więc o swoje zasoby ludności jednak jakoś tam zadbali, a raczej stworzyli pozory.
   Po drugie - z punktu widzenia Ruska nie ma lepszej zemsty na "durnych Paliakach" jak właśnie zagnać do Polszy jak najwięcej ukrów i banderowców !
   To jest praktycznie rozłożenie Polski na łopatki jej własnymi rękoma i na jej własne życzenie !
   Po prostu Rusek wygrywa już wojnę z Polszą bez jednego wystrzału i robi to upadlińskimi kobietami i dziećmi, na razie, bo potem pozwoli na złączenie rodzin z zaprawionymi w boju i pewnie jeszcze uzbrojonymi mężami.
   A jak Polsza wyśle swoje śmieszne wojska na pomoc "braciom banderowcom" no to dostanie atomem w kilka punktów i skończy się machanie szabelką.
   Zachód od razu podwinie ogon pod siebie i jeszcze Polaczkom dołoży sankcje za "brak praworządności" i "skażenie radioaktywne".
   Ta mapka pokazuje, że celem Ruska jest zajęcie swoich ziem na upadlinie włącznie z tymi, na których miała powstać "Niebiańska Jerozolima".
   Kiedy już upadlina zostanie ostatecznie zdenazyfikowana i zdemilitaryzowana to wtedy Rusek będzie się dogadywał z kim trzeba, a nie jakiś komik odgrywający tylko śmieszną rólkę oraz jego równie śmieszni pajace znad Wisły.
   Co zaś dotyczy likwidacji Polski i Polaków to czarci pomiot po doświadczeniu historycznym doszedł do jedynie słusznego wniosku, że tego wielkiego dzieła są w stanie dokonać tylko i wyłącznie sami Polacy !
   Wszystkie bowiem dotychczasowe próby likwidacji tej nacji i tego państwa rękoma obcych kończyły się prędzej czy później porażką, więc teraz została już tylko ta metoda.
   I dlatego podsunięto Polakom tę parodię "Prawa i Sprawiedliwości" podlaną katolickim sosem, żeby z modlitwą na ustach szli na własne samozatracenie.
   KST

   • jeden obraz równa się tysiąc słów#Alain1952#KST

    Miał rację! Mój sp. Ojciec oficer 27 WDP AK, który także osobiście rozwalał lub wieszać kazał banderowskich jeńców złapanych z bronią /widły, siekiery, etc../od 15 roku wzwyż i to samo nakazywał podwładnym po tym co widzieli, czyli zbrodniach UPA. Sam miał ponad 100 banderowców na swym koncie. Jestem dumny z Ojca, sam robił bym to samo gdyby zaszła taka potrzeba. - Syn oficera 27 WDP AK Kresowiak/Wołyniak herbu Jastrzębiec.

 • dziś narada NATO

  Kaczyński nie jest głupcem.
  Nienawidząc Rosji chce ją maksymalnie osłabić ( zniszczyć) i w tym celu dąży do wciągnięcia zachodu do włączenia się do wojny na Ukrainie, co bynajmniej nie oznaczałoby III wojny światowej.
  Starsi pamiętają wojnę Wietnamką, tam walczył komunistyczny wschód z kapitalistycznym zachodem.
  Działania wojenne bynajmniej nie wykraczały poza półwysep Indochiński.
  Chińscy ,,ochotnicy” rosyjscy ,,doradcy” na północy, Amerykanie i ich sojusznicy na południu.
  Rosja nie bombardowała USA, USA nie zrucała bomb ani na Chiny ani na Rosję.
  Kilkuletnia nawalanka szła jedynie głównie na terenie Wietnamu.
  Aktualnie kaczorek chce tego samego na terenie Ukrainy i być może mu się to uda.
  Dziś narada NATO, zapewne w tym temacie.
  Czy wejść i wojować, czy czekać aż Rosja zajmie całą Ukrainę.
  Ryzyko atomowej wojny wprawdzie w tle, ale pokusa na upokorzenie Rosji jest duża.
  Choć tylko w ograniczonym lokalnym konflikcie.
  Zachód militarnie i gospodarczo jest znacznie silniejszy niż Rosja i ma wszelkie dane ku temu by wygrać.
  Tylko jeszcze są Chiny, Iran, Indie, Pakistan....

   • dziś narada NATO#Oświat#werka1321

    //Nienawiść, chciwość, zazdrość przesłania zdroworozsądkowe myślenie.//
    Kaczyński jest chyba z tych , co bardziej nienawidzą Rosję niż kochają Polskę.

  • dziś narada NATO#Oświat

   To rojenia wariata, gdyby chodziło o upokorzenie kogokolwiek. To nawet Machiavelli przed tym sprzestrzegał. Kaczor już nie ogarnia rzeczywistości

   • dziś narada NATO#Oświat#Wican

    Kaczor już ma to w swojej naturze. Pytanie tylko czy to szaleństwo i nienawiść wyssana z mlekiem matki czy też robi „laskę” za darmo dobrze wiadomo komu?

    • dziś narada NATO#Oświat#Wican#Querku

     Może jedno i drugie. Zrobiono z niego geniusza a on przecież, jak wskazuje jego życie, zawsze ostatecznie potykał się o własne nogi.

   • dziś narada NATO#Oświat#Wican

    Rozumiem, że Kaczyński z Morawieckim są chętni do ochotniczego zaciągnięcia się na ukraińską wojnę, przyda im się tam szprycermistrz Sutkowski z Simonem i Horbanem. Genialne rozwiązanie i popieram! Gdzie dzieje się coś złego, to jak się dobrze rozejrzysz, dostrzeżesz pejsy. Widać jakie nasi renegaci u władzy mają ciśnienie żeby posłać Polaków na wojnę. Wizyta wiceprezydent USA odniosła skutek. Tym agentom anglosasko-żydowskich interesów mówimy: dość robienia z dumnego polskiego narodu mięsa armatniego za cudze interesy! Poślijcie na Ukrainę własne dzieci niech się tam zaciągną do wojska.

   • dziś narada NATO#Oświat#Wican

    Gdzie ta wojna skoro do stolicy napadniętego państwa, gdzie spadają bomby, a najeźcy mordują niewinnych ludzi, palą szpitale i stosują terror, jadą sobie na wycieczkę i to pociągiem? Naczelnik z wizjonerskim znaczkiem w klapie- dwuflagowym UKRa i z czerwono-białą (Indonezji) doradzał misjonarzy NATO+Inter-układu też jakieś ekstra misji, która będzie w stanie się obronić (rzeczywiście?) na terenie Ukrainy – ktoś zgadnie co miał na myśli ? Wojna, sztukasy bombardują co popadnie, a pociągi chodzą wg rozkładu. Wars serwuje setę pod śledzia, pasażerowie relaksują się z kelnereczkami. No za wyjątkiem pierduna impotenta. Wojna, bombardowania, niezwyciężona armia, ofensywy, defensywy, a czworo najważniejszych ludzi z trzech państw podróżuje sobie pociągiem co by wyrazić wsparcie…Niech mnie ktoś obudzi! Wystarczył jeden pocisk, precyzyjnie skierowany przez Ukrainę z oskarżeniem o to Rosji, i mamy IIIWŚ.

    • dziś narada NATO#Oświat#Wican#kula Lis 70

     A czy ta czworka naprawde byla w Kijowie ? Relacja ze "spotkania" z aktorem jest lapidarna, zdjecia jakies niwyrazne i to wszystko wyglada na ustawke . Upadlincy przeciez codziennie racza swiat niedogolona morda komika wyglaszajacego mierne teksty pod publiczke . Gdzies to kreca i za pomoca CIA wysylaja do wasalow Hameryki , lecz juz kilka razy pokazano, ze upadlinskie " prawdziwe relacje" sa ustawkami ( slawetnie polegli obroncy Wyspy Wezow, chociazby ) ,a chamska propaganda dla oglupialych baranow typu jewropejczycy, czy ussmani jest naprawde szyta grubymi nicmi .

    • dziś narada NATO#Oświat#Wican#kula Lis 70

     @babaraba
     Nie ważne czy dojechali do tego Kijowa i czy z niego wrócili, bo najważniejsze jest jakim wagonem jechali:
     https://www.onet.pl/turystyka/onetpodroze/luksusowy-wagon-ktorym-europejska-delegacja-pojechala-do-kijowa/pc36c75,07640b54
     KST

  • dziś narada NATO#Oświat

   Kaczyński nie jest głupcem na pewno, jest kimś gorszym, jest świadomą kanalią i sprzedawczykiem i winien być potraktowany przez Polaków z najwyższą surowością.

   • dziś narada NATO#Oświat#stanislav

    Marzeniem nacjonalistów ukraińskich jest zniszczenie Polski aby na jej zgliszczach mogła powstać Wielka Ukraina. Przykro to mi pisać bo na PiS głosowałem, lecz teraz widzę, że stał się śmiertelnym zagrożeniem dla Polski. To są UKRAIŃCY. Naczelnik pochodzi z Odessy, jest pół-Litwakiem pół-Ukraińcem i otoczył się potomkami ludzi UPA rozproszonymi w Operacji Wisła. Jak chce dbać o Ukrainę, a nie o Polskę to niech startuje sobie w wyborach na Ukrainie. Tylko rządzący Polską Polacy a nie ludzie znający język polski potrafiliby w tym przypadku rozsądnie postępować !

  • dziś narada NATO#Oświat

   Nie bardzo ma czym wygrać, o czym poniżej...W przypadku wojny amunicja Francji wyczerpie się „po trzech, czterech dniach”, stwierdził przewodniczący senackiej Komisji Spraw Zagranicznych i Obrony. Ujawnił, że zapasy amunicji są tak małe, iż armia francuska nie może pozwolić sobie na długi konflikt. Sprzętu wystarczyłoby do prowadzenia 15 dni wojny.

 • kaczki i jastrzębie

  W tym wszystkim mniejsza o Kaczyńskiego, jego charakter, czy jego przywar.
  Pytanie brzmi, czy amerykańskie jastrzębie i polskie kaczki nie wprowadzą na Ukrainę wojsk w obronie ,,wolnego świata” i ,,demokratycznych wartości” pod sztandarem ,,społeczności międzynarodowej” przeciwnej wojnie i agresji Putina?
  Innymi słowy, to nie NATO, nie USA, a ,,społeczność międzynarodowa” pójdzie bronić Ukrainy.
  Oczywista oczywistość, Polacy w awangardzie tejże międzynarodówki.
  Już w chwili obecnej widać, że Rosja sobie nie radzi, ma za mało sił, zbyt małą motywację, że czołg, czy całą kolumnę czołgów mogą zatrzymać pojedynczy żołnierze.
  Inny wariant, to przekonanie Putina by się wycofał z Ukrainy pod groźbą totalnej, wieloletniej wojny z całą ,,międzynarodową społecznością” Oczywiście tylko w granicach Ukrainy, by nie doprowadzić do globalnej wojny atomowej i zagłady świata.
  W maju, lub do maja, ma się to rozstrzygnąć?

 • spotkanie

  Spotkanie odbyło się nie w Kijowie, a w mysiej dziurze pod Rzeszowem.

  • spotkanie#Oświat

   Jasionka, to ta " mysia dziura" , miejsce przerzutów wszelkiej żydowsko-banderowskiej swołoczy i polsko-amerykańskich kundli.
   Ale wiedzą o tym operatorzy rosyjskich rakiet i bombowców, o czym przekonały sie najemne ratlerki w ośrodku szkolenia pod Lwowem

   " Siły Powietrzne i Kosmiczne uderzyły bronią wysokiej precyzji na ośrodek szkolenia Sił Zbrojnych Ukrainy im. hetmana Piotra Sahajdacznego, w miejscowości Stariczi, w rejonie Jaworowskim, województwa Lwów , w których zagraniczni instruktorzy szkolili personel wojskowy Ukrainy. Według Ministerstwa Obrony Federacji Rosyjskiej zostało zlikwidowanych około 180 zagranicznych najemników i żołnierzy sił zbrojnych Ukrainy."

   • spotkanie#Oświat#stanislav

    Dokładnie,ponoć sporo naszego "wojska" śiedzi w krzakach pod ukrainską granicą.

 • Przyszły możliwy status Ukrainy

  Obecnie dyskutowana jest austriacka lub szwedzka wersja zdemilitaryzowanego państwa na Ukrainie, można ją uznać za kompromis. Poinformował o tym dziennikarzy w środę sekretarz prasowy prezydenta Federacji Rosyjskiej Dmitrij Pieskow.
  Wcześniej doradca prezydenta Rosji Władimir Medinski powiedział, że Kijów proponuje utworzenie na Ukrainie austriackiej lub szwedzkiej wersji zdemilitaryzowanego państwa. W związku z tym dziennikarze pytali, czy Kreml jest zadowolony z tego wariantu demilitaryzacji. „Ta opcja, która rzeczywiście jest obecnie dyskutowana i która może być postrzegana jako pewien kompromis” – odpowiedział Pieskow.

  Pieskow nie mówił o szwedzkiej wersji ewentualnego kompromisu z Ukrainą. – Wolę nie wchodzić w szczegóły. Jeszcze raz chcę podkreślić, że w kontekście toczących się negocjacji dalsze uszczegółowienie tego tematu jest niemożliwe – wyjaśnił.

  Sytuację wokół Ukrainy można poprawić za pomocą porozumień w negocjacjach między Moskwą a Kijowem. „Sytuację wokół Ukrainy można poprawić, osiągając porozumienia podczas rozmów między delegacją rosyjską i ukraińską” – powiedział.
  Wcześniej Departament Stanu powiedział, że Stany Zjednoczone są gotowe do negocjacji z Rosją, jeśli to posłuży do zmniejszenia napięcie w sytuacji wokół Ukrainy.

  Prezydencki sekretarz prasowy przekierował też do MON pytanie, kto dokładnie kieruje rosyjską grupą na miejscu podczas operacji specjalnej na Ukrainie. „To sprawa Ministerstwa Obrony” – powiedział w środę dziennikarzom rzecznik Kremla.

  za: https://tass.ru/politika/14087473

  • Przyszły możliwy status Ukrainy#stanislav

   Dmitrij Pieskow mówił o zasadach działania rosyjskiego wojska podczas operacji specjalnej na Ukrainie.
   „Na początku operacji prezydent Rosji faktycznie polecił Ministerstwu Obrony powstrzymania się od natychmiastowego szturmu na duże osady, w tym na Kijów, ze względu na to, że uzbrojone formacje nacjonalistyczne wyposażają punkty ostrzału i rozmieszczają ciężki sprzęt wojskowy w dzielnicach mieszkaniowych” powiedział rzecznik prezydenta Federacji Rosyjskiej. Zaznaczył również, że Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej nie wyklucza możliwości objęcia dużych miast pełną kontrolą przy jednoczesnym zapewnieniu maksymalnego bezpieczeństwa ludności cywilnej.

   Dmitrij Pieskow powiedział, że Moskwa zwróciła uwagę na oświadczenia wysokich rangą urzędników USA i UE o rzekomym rozczarowaniu Władimira Putina, że ​​rosyjskie wojska nie posuwają się naprzód tak, jak mu się wydawało.
   „Wspomniani wyżej wysocy urzędnicy USA i UE wydają się naciskać na Rosję, by szturmowała główne ukraińskie miasta, aby pociągnąć nasz kraj do odpowiedzialności za śmierć cywilów. Uważamy, że takie stanowisko jest prowokacyjne” dodał rzecznik Kremla. Dodał, że „Rosja poradzi sobie z presją sankcji, która spadła na nią po rozpoczęciu operacji specjalnej na Ukrainie”.

   „Podejmowane są działania, aby zminimalizować konsekwencje. Bank Centralny podjął cały szereg działań, które są obecnie wdrażane. Istnieją wszelkie powody, by sądzić, że konsekwencje tej wojny gospodarczej zostaną zminimalizowane” powiedział sekretarz prasowy prezydenta Rosji, Dmitrij Pieskow.

   https://pl.wikipedia.org/wiki/Meta_Platforms

 • Stanowisko Węgier odnośnie wycieczki Żydowsko-anglosaskich popychadeł do Kijowa

  Premier Węgier Viktor Orban nie udał się do Kijowa wraz z przywódcami Polski, Czech i Słowenii, kierując się przede wszystkim interesami bezpieczeństwa swojego kraju – powiedział węgierski minister spraw zagranicznych Peter Szijjarto, komentując wizytę na Ukrainie. stolica szefów rządów trzech krajów Europy Wschodniej we wtorek.

  Zapytany, dlaczego Orban postanowił nie dotrzymywać im towarzystwa, Szijjártó powiedział: "Kierujemy się wyłącznie interesami Węgier, a naszym celem jest zapewnienie, aby Węgry nie zostały wciągnięte w tę wojnę. W trosce o pokój i bezpieczeństwo Węgier , nie powinniśmy wysyłać żołnierzy ani broni na wojnę ani zezwalać na dostawy broni przez swoje terytorium na Ukrainę. Jeśli inne kraje zdecydują inaczej, szanujemy ich wybór, ale musimy pamiętać o interesach bezpieczeństwa Węgier”.

  za: https://tass.ru/armiya-i-opk/14081867

  • Stanowisko Węgier odnośnie wycieczki Żydowsko-anglosaskich popychadeł do Kijowa#stanislav

   Węgrzy jako naród nie są ani głupsi, ani mądrzejsi od innych narodów.
   Mają jednak mądrych przywódców, którzy wiedzą jak dbać o swój własny interes narodowy oraz komu i kiedy pomagać:
   http://polska-zbrojna.pl/home/articleshow/19796?t=Rok-1920-wegierska-amunicja-dla-Wojska-Polskiego#
   KST

   • Stanowisko Węgier odnośnie wycieczki Żydowsko-anglosaskich popychadeł do Kijowa#stanislav#KST

    "Mają jednak mądrych przywódców. . ."
    Mają tyle samo wartych "przywódców" co IIIRP. To że postępują trochę inaczej wynika z rozpiski dyrygenta na poszczególne instrumenty. Nie zdziwię się (jak dożyję) jak w przyszłości okaże się że nawet Rosja była również instrumentem - tyle że dużym i głośnym.

  • Stanowisko Węgier odnośnie wycieczki Żydowsko-anglosaskich popychadeł do Kijowa#stanislav

   No, tu na tym przykładzie przynajmniej dobrze widać, że nauka za ANTYRADZIECKI mezalians Madziarów z III Rzeszą nie poszła w las...

 • stanisłav

  Też uważam ten pomysł za co najmniej nierozsądny.
  Zadstanawiam się nad powszechną reakcją w Polsce, gdyby np. Ypatingasis būrys -formalnie Sonderkommando der Sipo und SD - szykowało się do definitywnego rozwiązania kwestii polskiej na Wileńszczyźnie. Tam Polaków od 2/3 do 4/5 w rejonach i do 100% w miejscowościach. Parę mln Polaków ma tam krewnych. Teraz coraz częścięj (do tej pory zabójstwa tam popełnione na Polakach były albo kryminalne, albo z udziałem chorych psychicznie) info o kolejnym krewnym zmuszonym do bezwzględnej lituanizacji, albo o napaściach fizycznych na Polaków (pisałem o pobiciu naszych dziadków z AK, co to na Rossę mundury w reklamówkach wozili), albo zabójstwach (podobnie). Było tego niewiele, lecz na jednego człowieka dość.
  Zastanawia mnie reakcja obywateli polskich na taką sytuację. Reakcję Polaków poznałem przez kilkanaście lat...

 • Stanowisko Rosji w negocjacjach z Ukrainą

  „Cel Rosji w tych negocjacjach jest dokładnie taki sam, jak cel Rosji, który został wyznaczony na samym początku specjalnej operacji wojskowej. Potrzebujemy pokojowej, wolnej, niepodległej Ukrainy, neutralnej – nie będącej członkiem bloków wojskowych, nie jest członkiem NATO, krajem, który jest naszym przyjacielem, sąsiadem, z którym wspólnie budujemy stosunki, budujemy naszą przyszłość, i który nie jest trampoliną do militarnych i ekonomicznych ataków na nasz kraj, dlatego nasz cel się nie zmienia, - powiedział Miediński.

  Według niego Rosja chciałaby osiągnąć porozumienie z Ukrainą na pokolenia, aby żyć w pokoju.

  za: https://tass.ru/armiya-i-opk/14081867

  • Stanowisko Rosji w negocjacjach z Ukrainą#stanislav

   Rosja na pewno chcialaby zakonczyc ten koflikt na upadlinie jak najszybciej, lecz nie powinna zostawic tam Azowa, amerykanskich pozegaczy oraz szydowskich szmat u wladzy . Musi wyczyscic te neonazistowskie formacje, oszczedzajac ludzi, takze ukraincow . Tyle, ze na przyklad w Syrii pozwolono ussmanom uzbroic kurdow i trzymac ich na uslugach razem z przeciwnikami ustroju Baszara Assada .
   Czerpia oni korzysci z syryjskiej ropy i trudno sie ich pozbyc , jak wrzoda, ktory ciagle boli . Upadlina nie powinna miac takich "przyczolkow" banderyzmu, ktore beda dla CIA punktem wyjscia do tworzenia nowych konfliktow . Niestety wiele podlych kreatur gotowych jest sprzedac nawet ojca lub matke dla zysku i na takich to stworach Usmani tworza swoje rzady bezprawia .

   • Stanowisko Rosji w negocjacjach z Ukrainą#stanislav#babaraba

    Jeśli Rosja pójdzie na półśrodki i nie zniszczy Azowa, to zawsze będzie to źródło odrodzenia szowinizmu i zbrodni oraz działań przeciwko Rosji....ale także Polsce

    Obawiam się jednak, że " dyplomacja Ławrowa i zbiorowego Putina" może iść tą niebezpieczną drogą prowadząca donikąd.

    • Stanowisko Rosji w negocjacjach z Ukrainą#stanislav#babaraba#stanislav

     Walczyć na wyniszczenie z tym "Azovem", to jak podejmowane próby walki z nowotworem przez onkologów.
     Nowotwór złośliwy po zadanych mu stratach, również potrafi się łatwo i szybko REGENEROWAĆ, i zwykle bywa, że staje się potem jeszcze bardziej agresywniejszy.

     Najlepszym sposobem na Ukrainę, to na początek PRZEDE WSZYSTKIM podniesienie statusu materialnego samych Ukraińców, naturalnie w oparciu o system jaki mają ich północni sąsiedzi - Białorusini.
     Wtenczas dopiero będzie mniej chętnych (z względów finansowych) i podatnych na tego rodzaju NOWOTWOROWO PODOBNE idee NACJONALIZMU.

   • Stanowisko Rosji w negocjacjach z Ukrainą#stanislav#babaraba

    Nawet jak Putin zajmie i zdenazyfikuje całą upadlinę to i tak przyczółki banderyzmu zostaną przeniesione do Polin.
    I to jest nasze największe nieszczęście ...
    KST

  • Stanowisko Rosji w negocjacjach z Ukrainą#stanislav

   Czyli cel Rosji w niczym nie różni się od celu Polski, w tym samym miejscu i czasie. Polska robi wszystko, aby Rosja nie osiągnęła swojego celu. Ta "Polska oficjalna", bo jednak ludzie cokolwiek inaczej sprawy widzą. Rosja wydaje się zdeterminowana na osiągnięcie celu. Być może będzie musiała zdenazyfikować kraje ościenne. W ŻOA miejsca starczy dla 15 mln szowinistycznych rasistowskich nazistów.
   ---------
   Chodzi o to, że na Polaków już propaganda nie działą. Więc cokolwiek powiedzą nasi oficjele, nie będzie uznane za prawdę. Doszło do sytuacji, że chcąc poznać najbardziej prawdopodobny warian zapodawanych wydarzeń, koniecznie trzeba zajrzeć do danych Rosji.

 • nie wierzę

  Co do mnie to nie wierzę w dobre intencje ani obcego Kijowa ani USA.
  Zapewnienia, że NATO nie posunie się na wschód okazały się ułudą.
  Gwarancie i układy z Francją i Anglią dla Polski psu na budę się zdały.
  Czy po to amerykanie robili w Kijowie majdan by Ukraina była faktycznie, a nie tylko w zapewnieniach krajem neutralnym i na dodatek Rosji przyjaznym?
  Jakby to powiedział kapitan Klos– Nie ze mną Buner te numery.
  Negocjancie, zapewnienia, rozmowy, mogą być jedynie prowadzone dla zyskania na czasie.
  Dla Rosji do powiększenia swoich sił i opracowania bardziej skutecznych metod operacyjnych, dla Amerykanów do zgromadzenia większych sił i sprzętu w ramach pomocy dla Ukrainy.
  Ameryka wypracowała sobie tą okazję do konfrontacji z Rosją i z niej nie zrezygnuje. Jest stroną silniejszą a to daje jej poczucie i nadzieję, że konflikt wygra i dzięki tej wojnie jedynie na terytorium Ukrainy, bez wchodzenia na teren Rosji, maksymalnie ją osłabi.
  Po to jest obecne spotkanie w NATO, no i zapowiadana wizyta w pakcie prezydenta USA w najbliższym czasie.
  Putin z kolei mówił, że jego celem jest debanderyzacja Ukrainy.
  Zatem zniszczenia jej taką jaka jest obecnie.
  W NATO bardziej dyskutuje się o wojnie niż o pokoju i polityce międzynarodowej

  • nie wierzę#Oświat

   Proponuję lekturę tego:https://www.bibula.com/?p=132234
   -----------
   USA maja po prostu tutaj w EŚ wyjątkowo spolegliwych zarządców tubylcami. USA ma interes w maksymalnym osłabieniu Rosji. USA mogła tutaj w kilkudziesięciu labolatoriach wojskowych ćwiczyć dowoli na miejscowych różne patogeny. USA miało tu spory desant, głównie jarmułkowych, na łatwe pieniądze i tabuny niewolników.
   ----------
   USA i UK będą walczyć z Rosją do ostatniego banderowca. Potem "polaka". Sami nie wejdą do gry, bo mogą się szybko poparzyć. Będzie więc najpierw judzenie ponad miarę. Powyższy link pokazuje metody działania USA. Czyli spodziewajmy się jakiego ataku "ruskich" na nasze terytorium. Zrobią to rękami banderowców, tylko muszą jeszcze znaleźć rakietę, na której zidentyfikuje się dane z Moskwy. Jak parę tysięcy Rzeszowian oberwie, to MIGi polecą pierwsze na pomoc banderowcom i to przy aplauzie wszystkich...
   =================
   Rosja prowadzi swoją operację wojskowo-policycjną z dużą rozwagą. Zaangażowała siły w odwrotnej zupełnie proporcji, niż wieszczyli to eksperci, a jednak robi postępy terytorialne konsekwentnie.
   ---------------------------
   To tylko potwierdza morale banderowców. Potrafią znęcać się nad dziećmi, kobietami i dziadkami, w otwartej walce nie są w stanie walczyć honorowo i dotrzymać kroku przeciwnikowi w polu.
   Jak już oczyścili sobie UA z Lachiw, to im chaszczami zarosła.

   • nie wierzę#Oświat#Maur

    Szlachta Jerozolimska histerycznie chce wciągnąć Polin do aktywnej wojny z Rosją. Wiem od mieszkańców Kijowa, moich przyjaciół z którymi codziennie rozmawiam telefonicznie, że w mieście nie ma akcji wojskowych, jedynie jest podsycana panika wojenna przez propagandę.

 • Uchodźcy z Ukrainy w Łodzi

  W Łodzi masowo nadają numer PESEL Ukraińcom

  https://www.onet.pl/informacje/radiolodz/lodz-tlumy-ukraincow-ubiegajacych-sie-o-nadanie-numeru-pesel/ddhxkcp,30bc1058

  • Uchodźcy z Ukrainy w Łodzi#stanislav

   Ciekaw jestem czy następnym krokiem będzie nadawanie im polskich imion i nazwisk, jak swego czasu robiły to parchate przybłędy w PRL czy też nam Polakom będzie bardziej "opłacało" się zmienić imię i nazwisko na chachełskie czy koszerne ? ...
   KST

   • Uchodźcy z Ukrainy w Łodzi#stanislav#KST

    Zaraz zaczną im nadawać obywatelstwa. A do kobiet dojadą mężowie po klęsce.

  • Uchodźcy z Ukrainy w Łodzi#stanislav

   No a w nowo wydanej ustawie PZPN'u, przestał obowiązywać limit na Ukraińskich piłkarzy, czyli limitu, który dotychczas odnosił się tylko do zawodników (obywateli) mających paszporty UE.
   Aż ciekaw jestem, czy te "polskie" fanaberie, również zaczną realizować pozostałe federacje piłkraskie w UE...

  • Uchodźcy z Ukrainy w Łodzi#stanislav

   https://nczas.com/2022/03/16/zus-uchodzcy-uzyskaja-dostep-do-500-i-rodzinnego-kapitalu-opiekunczego/comment-page-1/#comment-38410
   Skandal, NIErząd rozdaje publiczne pieniądze wydarte polskim podatnikom i rozdaje za friko Ukraińcom – 40zł na dzień na osobę. Zadłuża państwo, dyskryminuje Polaków. Socjalizm połączony z antypolonizmem. Finisz będzie opłakany, ale ludność karmiona propagandą niczego nie dostrzega, daje się okradać i daje sobą pomiatać. A z deklaracji majątkowej Elżbiety Rafalskiej wynika, że w 2020 roku pobrała samej emerytury przeszło 58.000 zł! Mam wrażenie, że NIErząd nie chce przepuścić okazji do podmiany społeczności w Polsce. Poparcie dla rządu zwątlało za sprawą wymarcia betonowego elektoratu, który przetrzebiła plandemia i szczepionki stąd wręcz osiedleńcze warunki, na których przyjmuje się uchodźców.

 • Dziesiątki ofiar cywilnych po ukraińskim ataku bombami kasetowymi w centrum Doniecka.

  Patrick Lancaster niezależny amerykański reporter

 • Oznakowanie ulic po ukraińsku w Warszawie? „Nie powinno zaburzyć przekazu informacyjnego”

  Warszawski radny, Marek Szolc, chciałby, aby w stolicy Polski pojawiły się dodatkowe oznakowania ulic w języku ukraińskim. Wszystko po to, by ułatwić życie przybywającym tu Ukraińcom. Często trafiają tu uchodźcy, którzy nigdy wcześniej nie byli w Polsce, którzy nie uczyli się nie tylko języka polskiego, ale też angielskiego i mają problem z alfabetem łacińskim. Chodzi m.in. o osoby starsze, które gorzej posługują się internetem wyjaśnia w rozmowie z portalem Warszawa Nasze Miasto Marek Szolc. Stworzenie komunikatów i oznakowanie ulic w języku ukraińskim nie powinno zaburzyć przekazu informacyjnego, a ułatwiłoby codzienne funkcjonowanie wielu osobom dodaje. W interpelacji, która trafiła na biurko prezydenta Warszawy, Rafała Trzaskowskiego, czytamy, że „obecne oznakowanie i systemy informacyjne miasta nie są dostosowane do ich uchodźców potrzeb”. Pytanie, czy to jest dobry pomysł. Powinniśmy zastanowić się nad tym, czy chcemy, aby uchodźcy szybko przystosowali się do życia w Polsce co wiąże się z nauką języka etc. Czy też chcemy, by stali się zamkniętą społecznością, która nie będzie nawiązywać kontaktów z Polakami? Do tego mogą doprowadzić tego typu pomysły. W dodatku byłby to prawdziwy ewenement. Obecnie dwujęzyczne znaki są w Polsce rzadkością i występują w tych regionach, gdzie np. żyje ludność autochtoniczna (np. Kaszubi). Zmienianie znaków pod ludność napływową byłoby prawdziwym precedensem.

  Źródło: Warszawa Nasze Miasto.
  Ps... Nie trudno zauważyć jak niektóre kreatury, wykorzystując immunitet sytuacji nadzwyczajnej, robią wszystko by rozbić polską wspólnotę i jednolite państwo. Może zamiast takie bzdury wymyślać zróbcie od razu na granicy napis UkroPolin2. Skandal! To jawne procedury tworzące nowy twór, jakiś UkroPolin! Niech się nie hamują już! Proponuję od razu dołączyć trzecie napisy po hebrajsku! Zamieńmy wszystkie oznakowania z polskich na ukraińskie i hebrajskie, co tu w końcu jest, UkroPolin czy Polska?”. Tacy radni jak Marek Szolc powinni odpowiadać za zdradę a także być pozbawieni obywatelstwa i zwrócić wszelkie pobory w czasie kiedy zasiadali jako radni! To działanie na szkodę interesu Narodu Polski i podstępna ukrainizacja kraju Polaków! Za co tacy radni tak kochają Ukraińców? Za Wołyń, banderowców czy za co? Proponuję jeszcze przyjąć jako uchodźców potomków gestapo itd. ale na prywatne utrzymanie takich „radnych” SKANDAL! Wszyscy powinni odpowiadać karnie! „Uchodźczynie” mogą już składać wnioski o 500+ po ukraińsku. Zdaję się że to pierwszy przypadek na świecie że oficjalnych dokumentów nie składa się w języku urzędowym. Co dalej? No cóż, Juda już zapowiedział UkroPolin, jeszcze niech dołączą hebrajski lub jidisz i już będzie pozamiatane! A język polski wycofać ze szkół i urzędów, a co niech trzeci i sort czyli Polacy uczy się języków!

 • Zełenski: „Wzywam prezydenta Bidena, by był przywódcą świata”

  Zełenski podczas przymówienia do Kongresu USA: „Wzywam prezydenta Bidena, by był przywódcą świata, a bycie przywódcą świata to bycie przywódcą pokoju”. Rosja prowadzi ofensywę nie tylko przeciwko naszym miastom, ale przeciwko podstawowym ludzkim wartościom powiedział w przemówieniu przed połączonymi izbami Kongresu USA prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Jak dodał, pomagając Ukrainie, USA pomogą Europie i całemu światu. Decyduje się los naszego kraju i naszego narodu (…) Rosja prowadzi brutalną ofensywę przeciwko naszym wartościom, podstawowym ludzkim wartościom (…) naszemu pragnieniu szczęścia, bo nasze narodowe marzenie jest takie same jak macie wy, Amerykanie powiedział Zełenski w wirtualnym przemówieniu. Ukraiński prezydent podkreślił, że wspierając Ukrainę, USA wspierają nie tylko ten kraj, ale również Europę i świat oraz „historyczną sprawiedliwość”. Zwrócił się przy tym do prezydenta USA Joe Bidena: Jest pan przywódcą narodu. Chciałbym, by był pan przywódcą świata. A bycie przywódcą świata znaczy bycie przywódcą pokoju. Jeśli strefa zakazu lotów to chcą chociaż systemów obrony przeciwlotniczej, S-300 i samolotów. Jeśli strefa zakazu lotów to zbyt wiele, potrzebujemy systemów obrony przeciwlotniczej, S-300 i samolotów powiedział w środę prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w wirtualnym wystąpieniu przed połączonymi izbami Kongresu USA. Jak stwierdził, Ukraina codziennie doświadcza ataków z powietrza takich jak Ameryka doświadczyła w 1941 roku na Pearl Harbor. Rosyjskie siły wystrzeliły już prawie 1000 rakiet na Ukrainę, niezliczone bomby, używają dronów, by zabijać nas z precyzją. To terror, którego Europa nie widziała od 80 lat i prosimy o odpowiedź na ten terror ze strony całego świata powiedział Zełenski, zwracając się do kongresmenów o ustanowienie strefy zakazu lotów nad Ukrainą. Dodał jednak, że jeśli prosi o zbyt wiele, to istnieje alternatywa. Wiecie, jakich systemów obronnych potrzebujemy, S-300 i innych podobnych systemów, wiecie, jak wiele zależy na polu bitwy od zdolności do używania samolotów (…) te samoloty istnieją i je macie, ale one są na ziemi, a nie na ukraińskim niebie mówił prezydent. Stwierdził też, że każdego dnia Ukraina codziennie doświadcza tego samego, czego doświadczyła Ameryka przy okazji ataków na Pearl Harbor w 1941 roku czy zamachów 11 września 2001 roku. To były ataki z powietrza, nikt się ich nie spodziewał, nie mogliście ich powstrzymać. Nasz kraj doświadcza tego samego każdego dnia, każdej nocy od trzech tygodni zaznaczył. Potrzebne są nowe sankcje. Wzywam was do przyjęcia nowych pakietów sankcji [przeciw Rosji], one są potrzebne cały czas, każdego tygodnia, dopóki rosyjska machina wojenna się nie zatrzyma powiedział Zełenski. Zaapelował do Kongresu, by Stany Zjednoczone objęły sankcjami wszystkich polityków wciąż działających w Rosji, by wycofano z Rosji wszystkie amerykańskie firmy i by wprowadzono całkowity zakaz importu rosyjskich towarów. Członkowie Kongresu, podejmijcie inicjatywę: jeśli macie w swoich okręgach firmy, które finansują rosyjską machinę wojskową i które nie wyszły z Rosji, poddajcie je presji. Proszę, byście zapewnili, że Rosjanie nie otrzymają ani centa, którego mogą użyć do niszczenia ludzi na Ukrainie mówił prezydent.

  Źródło: PAP


  Ps...Dzień bez apelu / wezwania / seansu nienawiści w wykonaniu Żeleńskiego jest dniem straconym. Skończyły się już tureckie drony i kasa na nowe? Przyjaciele z Turcji darmo nie dają, co? Jakieś ukryte nawiązanie do globalizacji? Czyżby Żeleński przyznał, że jest prowadzony przez globalistów? Z jakiej racji jakiś osiemdziesięcioletni facet nie bardzo wiedzący co się wokół niego dzieje, kontrolowany przez Wall Street, miałby być jakimś przywódcą świata? Notabene w polskim interesie narodowym jest by świat był wielobiegunowy.

 • CNN: Państwa NATO wysłały na Ukrainę systemy przeciwlotnicze, w tym S-300

  Państwa NATO wysłały systemy przeciwlotnicze produkcji sowieckiej i rosyjskiej, w tym S-300 o które wnioskowała Ukraina podała w środę telewizja CNN, powołując się na źródła w amerykańskiej administracji. Według telewizji państwa które nie zostały wymienione wysłały systemy S-300, samobieżne przeciwlotnicze zestawy rakietowe Osa oraz ręczne wyrzutnie 9K34 Strzała 3. Wszystkie były już na wyposażeniu ukraińskich sił i mają większy zasięg, niż wcześniej dostarczane ręczne zestawy Stinger. Dostawy tej broni są już w drodze podał CNN. Jeszcze w środę prezydent USA Joe Biden ma ogłosić kolejną transzę pomocy wojskowej dla Ukrainy opiewającą na kwotę 800 mln dolarów. W jej ramach na Ukrainę mają trafić kolejne dostawy broni przeciwpancernej i przeciwlotniczej.

  • CNN: Państwa NATO wysłały na Ukrainę systemy przeciwlotnicze, w tym S-300#kula Lis 70

   Czyli NATO już walczy z Rosją do ostatniego Ukraińca ...
   KST

 • Chyba się za dużo naoglądał TV i uwierzył w nieprzerwane pasmo zwycięstw Ukrainy…

  Następny „ochotnik” który przyjechał na Ukrainę by „pobawić się w wojnę z FR” ale mu szybko ę tego odechciało. Cytat „Amerykański najemnik opowiada, jak przyjechał bronić Ukrainy, ale zamiast oczekiwanego bohaterstwa, spotkał się z surową rzeczywistością. Zbombardowano bazę wojskową, w której zgromadzono zagranicznych ochotników. Ci, którzy przeżyli (w tym on), mieli zostać wysłani do Kijowa bez sprzętu i z 10 sztukami amunicji na osobę…A gdy facet próbował wrócić do Polski, musiał uciekać karetką w kamizelce Czerwonego Krzyża inaczej nie zostałby wypuszczony. Pod koniec filmu nie radzi nikomu tu przychodzić „nie pozwolą ci przeżyć”;
  https://t.me/boris_rozhin/32907

 • Putin ostrzega: „Jeśli Zachód sądził, że Rosja się cofnie, to nie zrozumiał Rosji”

  Władimir Putin stwierdził, że nawet jeśli Rosja przystąpi do rozmów o neutralnym statusie Ukrainy i zakończeniu działań wojennych, to i tak nie zrezygnuje z osiągnięcia swoich celów. Jeśli Zachód myślał, że Rosja się cofnie, to nie zrozumiał Rosji powiedział Putin w 21. dniu wojny z Ukrainą. Za obłudnym gadaniem i dzisiejszymi działaniami tak zwanego kolektywnego Zachodu kryją się wrogie cele geopolityczne. Po prostu nie chcą silnej i suwerennej Rosji dodał. Putin stwierdził, że jest gotów rozmawiać neutralnym statusie Ukrainy w rozmowach o zakończeniu działań wojennych, ale to niczego nie zmienia, bo Moskwa i tak osiągnie cele swojej operacji wojskowej, które zaplanowała. Rosyjski prezydent stwierdził, że wrogie działania ze strony Zachodu tylko wzmacniają Rosję. Putin zapowiedział, że inflacja i bezrobocie w Rosji wzrosną, ale obiecał, że rząd udzieli wsparcia rodzinom z dziećmi. Zachód nawet nie próbuje ukrywać, że ich celem jest zniszczenie całej rosyjskiej gospodarki, każdego Rosjanina oświadczył Putin, cytowany w środę przez agencję Reutera.


  Ps...Jak kiedyś podawałem, nie jest znany historyczny przykład, by ktoś do czegoś trwale zmusił Rosję za pomocą siły. Co innego uzgodnienia z Rosją w drodze negocjacji!

 • Duda na konferencji z Erdoganem o kryzysie uchodźczym: „Jak nie dostaniemy wsparcia, to będzie bardzo, bardzo ciężko”

  Prezydent Andrzej Duda spotkał się w Turcji z prezydentem Recepem Erdoganem. Polski polityk rozmawiał z tureckim przywódcą o kryzysie uchodźczym w Europie. Głównym tematem naszego dzisiejszego spotkania i długiej rozmowy, którą przeprowadziliśmy, za co jestem panu prezydentowi bardzo wdzięczny, były relacje bilateralne, czyli wzajemne polsko-tureckie. Cieszę się ogromnie, że pan prezydent przyjął moje zaproszenie do Warszawy w drugiej połowie roku. Spotkamy się na oficjalnej wizycie pana prezydenta, gdzie między innymi będzie wspomniana rada strategiczna dot. współpracy między naszymi krajami, oczywiście gospodarczej z jednej strony, ale także współpracy militarnej, którą rozpoczęliśmy podczas zeszłorocznej mojej wizyty tutaj, w Ankarze i w Turcji, bo byliśmy wtedy także w Stambule – stwierdził prezydent Andrzej Duda na konferencji prasowej z prezydentem Turcji. Mamy razem taką ambicję, żeby nasze obroty gospodarcze wzajemne, handlowe przekroczyły 10 mld euro. Bardzo na to liczymy, aby tak się stało i będziemy nad tym pracowali, będziemy też do tego mobilizowali naszych przedsiębiorców. Ta przestrzeń, w której możliwe jest realizowanie współpracy polsko-tureckiej i wzajemnej wymiany gospodarczej jest ogromna i z całą pewnością w znaczącym bardzo stopniu niewykorzystana, co chcielibyśmy aby zostało uzupełnione, zrealizowane dodał Duda. Duda stwierdził, że „Turcja chce pokoju w naszym regionie świata jako państwo, które położone jest w miejscu absolutnie strategicznym, jako państwo które sprawuje pieczę nad cieśninami czarnomorskimi, jako państwo które w związku z tym w znaczącym stopniu czuje się odpowiedzialne za pokój w regionie”. Nie mamy wątpliwości, że trzeba uczynić wszystko, aby rosyjska inwazja na Ukrainę została zatrzymana i aby Rosjanie zaprzestali bombardowania ukraińskich miast, miasteczek, wiosek, zabijania ludności cywilnej, tego co najtragiczniejsze i obrazów, których na taką skalę świat nie widział od czasów II wojny światowej powiedział polski polityk. Duda przyznał, że kryzys uchodźczy „przede wszystkim dotyka Polskę w ogromnym stopniu”. – To już prawie dwa miliony uchodźców, którzy przybyli do Polski. To wczoraj było ponad 1 milion 800 tysięcy. Dzisiaj zapewne ta liczba zbliża się do 2 milionów, dlatego że szacujemy ze mniej więcej około 100 tysięcy uchodźców dziennie przybywa do mojego kraju, do Polski. Jest to dla nas olbrzymie wyzwanie mówił warszawski polityk. Śmiało można mówić, że dzisiaj mamy kryzys uchodźczy w naszym kraju. Jeżeli nie otrzymamy wsparcia międzynarodowego, będziemy w bardzo, bardzo trudnej sytuacji i cieszę się ogromnie i jestem usatysfakcjonowany, że mogłem z panem prezydentem na ten temat porozmawiać, usłyszeć także o doświadczeniach pana prezydenta, bo Turcja jest tym krajem, który na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci został chyba najbardziej na całym świecie dotknięty właśnie problemem uchodźców dodał. Apeluję z tego miejsca do całej wspólnoty międzynarodowej o pomoc dla Polski. Jest ona nam w tej chwili bardzo potrzebna. Ogromnie dziękuję i moim rodakom, którzy na co dzień przyjmują uchodźców w swoich domach, którzy pomagają, świadczą różnego rodzaju pomoc. Dziękuję moim rodakom ogromnie, wolontariuszom, organizacjom pozarządowym, nie tylko polskim, ale też z całego świata. Dziękuję wszystkim ludziom dobrej woli z całego świata, którzy przysyłają do Polski pomoc, często przyjeżdżają także żeby pomagać. Proszę instytucje międzynarodowe, aby nas w tym zakresie wsparły jak najbardziej skutecznie powiedział Andrzej Duda.

  Źródło: 300polityka

 • Morawiecki główny żydo-anglosaski obrotowy

  Premier Polski Mateusz Morawiecki wezwał kanclerza Niemiec Olafa Scholza, premiera Wielkiej Brytanii Borisa Johnsona, prezydenta USA Joe Bidena, prezydenta Francji Emmanuela Macrona i innych przywódców UE do odwiedzenia Ukrainy.
  „Wzywam kanclerza [Olafa] Scholza, premiera [brytyjskiego Borisa] Johnsona, prezydenta USA [Joe] Bidena i prezydenta Francji [Emmanuela] Macrona, a także wszystkich przywódców UE, aby udali się do Kijowa” – powiedział Morawiecki w poście na W środę wieczorem wywiad z niemiecką gazetą Bild na temat wyników jego podróży do Kijowa. – Powinni patrzeć kobietom i dzieciom w oczy i pomagać im ratować ich życie i niezależność – dodał.

  Jednocześnie szef polskiego rządu podkreślił, że podczas wizyty w Kijowie wraz z premierami Czech i Słowenii Petrem Fialą i Janezem Jansha przekazał Ukrainie pakiet pomocowy UE. „W porozumieniu z kierownictwem Unii Europejskiej dostarczyliśmy unijny pakiet pomocowy, który będzie obejmował pomoc humanitarną, a także broń defensywną. Ponieważ tego właśnie teraz potrzebuje Ukraina : ręcznych granatników przeciwpancernych, rakiet przeciwlotniczych Stinger, po prostu dla ochrony ich domów” – stwierdził Morawiecki.

  Odnosząc się do propozycji utworzenia strefy zakazu lotów nad Ukrainą i wysłania misji pokojowej, polski premier powiedział, że „Ukraina jako suwerenne państwo może w każdej chwili o to poprosić”. „Może to oznaczać utworzenie strefy zakazu lotów lub wysłanie misji humanitarnej ratującej życie” – podsumował Morawiecki, przypominając, że NATO udziela obecnie Kijowowi pomocy humanitarnej. Jednak teraz, jego zdaniem, potrzebne są „nie słowa, ale czyny”. – Gdyby NATO udzieliło jasnych odpowiedzi, bardzo bym to cieszył – podsumował szef polskiego rządu.
  We wtorek Morawiecki wraz z wicepremierem Jarosławem Kaczyńskim, premierami Czech i Słowenii Petrem Fialą i Janezem Jansha odwiedził Kijów. Wieczorem spotkali się z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim i innymi przedstawicielami władz kraju. Jak informowano w Warszawie, celem wizyty jest potwierdzenie bezwarunkowego poparcia całej Unii Europejskiej dla suwerenności i niepodległości Ukrainy oraz przedstawienie szerokiego pakietu pomocy państwu i społeczeństwu ukraińskiemu.

  Po rozmowach Morawiecki powiedział, że UE powinna jak najszybciej przyznać Ukrainie status kraju kandydującego do przystąpienia do wspólnoty i pomóc w zdobyciu broni obronnej. Kaczyński podjął inicjatywę wysłania na Ukrainę zbrojnej misji pokojowej NATO lub innego formatu międzynarodowego.

  za:https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/14097413