Z dedykacją A. Dudzie, M. Morawieckiemu, M. Błaszczakowi i Zgromadzeniu Narodowemu

Hańba zdrajcom Ojczyzny!

kaczynski_majdan
Hańba Zdrajcom Polski!więcej: https://wiernipolsce1.wordpress.com/2022/03/13/z-dedykacja-a-dudzie-m-morawieckiemu-m-blaszczakowi-i-zgromadzeniu-narodowemu/

stanislav

stanislav - narodowiec, realista, wielopokoleniowy łodzianin, demaskator antypolskiej obłudy

Podobał Ci się post? Wystaw ocenę!

5

liczba ocen: 10

 • Żydo-banderowski kolaborant J. Kaczyński

 • Wnukowie oprawców są wśród nas

  • Wnukowie oprawców są wśród nas#stanislav

   Z przyszłej rosyjskiej Ukrainy uciekły na Zachód najgorsze męty: pieszczochy obecnego reżimu bojący się rozliczenia, złodzieje majątku ukraińskiego, dezerterzy, przestępcy zwolnieni z więzień, poplecznicy banderyzmu itp.?

 • cd.

  • cd.#stanislav

   Dlaczego wlasciwie doszlo do rzei wolynskiej?
   Ta bidula nigdy w rękach nie miała Sienkiewicza, nigdy nie slyszala o Pokoju w Andruszowie, o Linii Curzona, o historii Polski ani historii Lwowa!!!
   Ona nic nie umie, macha rękami jak w balecie paralityków i każe Polakom zapomnieć historii i prawa Polski do polskiego Lwowa.
   A jest jeszcze taka glupia, ze nie wie, co o Polakach powiedział Pilsudski,
   ze "Polacy , to qrwy".
   I na takiego zbuka historycznego nie ma rady, bo cale polskie społeczeństwo, z rządem na czele po raz kolejny chce puscic Polske z dymem. Jak można porównywać pilowanie kobiet piłami żywcem i rozpruwać im brzuchy- z polskim zachowaniem?? Od kiedy Ukry mieli prawo do... Lwowa?
   To skoro Ukry mieli prawo do mordowania kobiet idzieci w najbardziej bestialski sposób - to jak Polacy powinni traktować ukraińskie dzieci i kobiety?

   Nie ma genetycznych Ukraińców, co najlepiej widać bo mongolsko-tatarskim sposobie mordowania bezbronnych cywilów.

   A polski ciemnogrod osiagnął poziom dołu kloacznego
   Trudno mi uwierzyc, ze to 'tylko' polskojezyczni'. To polska holota.
   To dzieci SS manow z SS Galizien

   Polski Ciemnogród

   WŚCIEKLI Polacy PLUJĄ na Putina | Komentery - YouTube

   • cd.#stanislav#Tiamat

    Pani @Tiamat, ta " bidulka" nie jest intelektualnie tak " ograniczona" jak pani sugeruje, a że uprawia pewien teatr, jakiego ją nauczyli, to sprawa mniej ważna ( " bidulka" jest nota bene aktorką zawodową).
    Niech tylko komentatorka @Tiamat nie odsyła nas do Sienkiewicza abyśmy " uczyli się" historii Polski, bo tego już nie wydzierżę.

    • cd.#stanislav#Tiamat#stanislav

     Niech sie stanislaw nie wygłupia.

     Gdy chodzi o Sienkiewicza - to nie mam na myśli prawdy historycznej, tylko ducha w narodzie.
     Sienkiewicz mial złote pióro i mógł wiele rzeczy wmówić; nawet z pijaka, tchórza, pieniacza oszusta i obiboka - Zagłoby, zrobil niemal bohatera narodowego. A nawet sympatycznego 'prawdziwego patriote’.
     Henryk Sienkiewicz mial znakomity warsztat pisarski.

     Tak samo wolno malarzowi, który wybrał sobie postać np. Wernyhory, Jagiełły czy muszkietera i podkreśla charakterystyczne cechy - tak jak widzi to artysta.

     Ale chodzi tez o ówczesne tereny i granice Rzeczpospolitej. I ducha w narodzie.
     Sienkiewicz nie pisal książek historycznych, Wsadzal swoich bohaterow w konkretne tlo i środowisko i okres historii;

     Trylogia - to nie jest dokument historyczny, To galeria portretów ówczesnych Polaków na tle różnych przygód w pewnym okresie naszych dziejów..

     Pod tym względem jesteśmy tysiac lat za Anglikami, ktorzy od opowiesci o Robin Hoodzie nie wymagaja precyzji historycznej. Ważna była idea, koncepcja przygód Robin Hooda w kontekście historycznym.

     Sienkiewicza trzeba czytac nie tylko w kontekscie zaborów - ale także granic Rrzeczpospolitej.

     Kiedys w PRL-u na lekcjach języka polskiego rozbieraliśmy Trylogie na wszystkie strony, bo mieliśmy wtedy system nauczania oparty na korelacji przedmiotów.
     To właśnie na przykładzie literatury analizowaliśmy historie, geografie, słownictwo, gramatyke i wartości literackie.
     Bardzo to pomagało w ćwiczeniu pamięci n/t i historii i literatury.
     Jednolity program nauczania pozwalal wszystkicm uczniom mieć podobny zasób wiedzy. Dzis w niektórych szkolach uczą np. ulamkow - a w innych , niekoniecznie.

     Teraz juz nie ma w Polsce wykwalifikowanych nauczycieli - a i doskwiera brak cwiczen erystyki i komunikacji .

     Najlepszym przykładem jest nasza dyskusja. Na samo wspomnienie Sienkiewicza możemy wywołać negatywną reakcje.
     Szkoda.

     A ja sie dalej będę upierać, ze bez znajomości Sienkiewicza - nie należy nawet poruszać tematu dzisiejszej Ukrainy.

     A ta pani, jako aktorka, która w dyskusji macha rękami ( czym rozprasza uwagę) i odstawia balety - ( nie traktuje tematu poważnie) a do tego popisuje sie słabą znajomością historii Polski i bałaganiarsko sugeruje , ze mamy zapomnieć o Wołyniu i 'rjezaniu' kobiet i dzieci - jest po prostu wynikiem dzisiejszej bardzo jednostronnej edukacji w Polsce.
     I to wiadac po dyskusjach nie tylko ulicznych.

     Dlatego pan stanislaw nie moze' wydzierżyć ' wspomnienia o Sienkiewiczu w kontekscie polskiej kultury. literatury, historii i... i obecnej degrengolady i nieuctwa.
     Ta pani nie wymienila Pokoju w Andruszowie ani banderowskich flirtow z Hitlerem i okupacji niemieckiej Krymu. O Lwowie nie wspamniała.
     Glupia jest i tyle.
     Dlatego mamy tyle idiotycznych dyskusji i zaprogramowanych opinii.
     Bo… kto nie skacze -ten Moskal.

    • cd.#stanislav#Tiamat#stanislav

     Chciałem dodać coś podobnego. Sam Sienkiewicz nie wystarczy do zrozumienia Ukrainy. Jednak nie należy autorytatywnie odrzucać wartości historycznych w każdym fabularnym dziele. Tak samo jak z filmu "Wołyń" nie dowiemy się większości opisanych przez innych przeżyć.
     Wartości historyczne można pozyskać z dzieł fabularnych, praktycznie z każdego choćby i w najmarniejszym zakresie, o ile potrafi się oderwać od fabuły przekazu i tak samo odłożyć na bok własne emocje.

 • to aktorstwo

  nie wierzę ,żeby ekipa Kaczyńskiego była taka durna,uważam,ze to aktorstwo przed globalistami.Jak w tym skeczu "co innego myślą ,co innego mówią. Po katastrofie Jarosław K wypowiedział słowa "Leszek naraził się potężnym siłom na zachodzie ". W polityce takich przypadkowych słów nie MA

  • to aktorstwo#kazik

   Pamiętam tą wypowiedź, dodał że czy by leciał tam czy gdzie indziej to i tak by to go spotkało.

 • 'Hańba zdrajcom Ojczyzny!

  ------------------------------
  Ano hańba na wieki - ale polskojęzyczni (dzieci diabła) po prostu robią swoje i my ludzie - powinniśmy o tym wiedzieć!
  Wniosek?
  Polacy powinni ich poznać po owocach ostatecznie - jeżeli wcześniej tego nie uczynili - po Balcerpwiczu & Co - kiedy to hasał on po atrapie Polski i całe tabuny Polaków puszczał z dnia na dzień w skarpetkach. Jednak Polacy powinni ten cały zachód poznać po owocach dużo wcześniej - gdzie Hitler był jego integralną częścią - i co? Ano mamy IV Rzeszę! Polacy dalej jak dzieci we mgle - nawet nie zdają sobie sprawy na dzień dzisiejszy, że w kraju swoich przodków stają się ludźmi trzeciej (w najlepszym wypadku) kategorii.

  • 'Hańba zdrajcom Ojczyzny!#demonkracja

   O ile mniejszość "przechrztów" mogła się doskonale w tym durnym społeczeństwie ukryć to już z nadchodzącą większością "uchodźców" ten numer się nie uda.
   Bardzo szybko naiwni durnie otrzeźwieją jak im tylko ich "goście" w typowy dla nich sposób podziękują. Zresztą na FB są już pierwsze relacje tych, którym zamknięte na wszystko ślepia właśnie się razem z ogromnym bólem du..py otwarły.
   Tak się zastanawiam czy na otwarcie kolejnego roku szkolnego we wrześniu 2022 polskie dzieci będą już nauczone śpiewania po ukraińsku "Ojciec nasz Bandera, a matka upadlina" czy też dopiero na powakacyjnej sesji knesejmu odpowiednia ustawa i środki finansowe na wcielenie tej "nauki" zostaną zapewnione ?
   Będę musiał się spytać o to tego "narodowca-banderowca" Winnickiego co to Polaków od "zaprzańców", "zdrajców" i "skurwysynów" wyzywa ...
   KST

   • 'Hańba zdrajcom Ojczyzny!#demonkracja#KST

    Putin wezwał Niemcy i Francję do wywarcia presji na Ukrainę. Władimir Putin wezwał Emmanuela Macrona i Olafa Scholza do wywarcia wpływu na władze w Kijowie, aby powstrzymały swoje "przestępcze działania". Prezydent Rosji Władimir Putin, prezydent Francji Emmanuel Macron i kanclerz Niemiec Olaf Scholz przeprowadzili w sobotę rozmowę telefoniczną, o której poinformowały służby prasowe Kremla.
    Z oświadczenia wynika, że w odpowiedzi na pytania swoich odpowiedników Putin poinformował ich o "rzeczywistym stanie rzeczy dotyczącym sytuacji humanitarnej na terenach specjalnej operacji wojskowej" jak Moskwa nazywa inwazję na Ukrainę. "W szczególności rosyjski prezydent przytoczył liczne fakty rażących naruszeń międzynarodowego prawa humanitarnego przez siły ukraińskie, a mianowicie pozasądowe egzekucje dysydentów, branie zakładników, używanie cywilów jako żywych tarcz, rozmieszczenie ciężkiej broni na obszarach mieszkalnych w pobliżu szpitali, szkół, przedszkoli" brzmi oświadczenie Kremla, które cytuje agencja TASS. Putin mówił też o "nacjonalistycznych batalionach", które jego zdaniem "systematycznie zakłócają akcje ratunkowe i zastraszają cywilów, którzy próbują się ewakuować". "Władimir Putin wezwał Emmanuela Macrona i Olafa Scholza do wywarcia wpływu na władze w Kijowie, aby powstrzymały te przestępcze działania" napisano w oświadczeniu.

    • 'Hańba zdrajcom Ojczyzny!#demonkracja#KST#kula Lis 70

     Slyszalam w radiu, ze Micron powiedzial, iz to co mowil Putin ( prowokacje banderowcow zaslanianiem sie cywilami itp) to nieprawda, ze on w to nie wierzy ! No bo jakze szyd o dewiacyjnych sklonnosciach mialby wierzyc slowianskiej wersji rzeczywistosci. Niech uwaza, bo w Arabii Saudyjskiej jego sprzymierzncy skazuja na kare smierci "dewiatow" homoseksualistow !! Czy bezpiecznie byloby Micronowi wyslac do Arabow swojego porte parole i przjaciela G.Attal'a oficjalnego homo ( znany jest jego "partner"). Macron bardziej wierzy szydowskiemu aktorzynie, niz slowianskiemu przywodcy !A czy katolicko- muzulmanski lud Francji wierzy szydowskiemu Macronowi ?- Na to pytanie odpowiedz dostaniemy w kwietniu w wyborach prezydenckich !

   • 'Hańba zdrajcom Ojczyzny!#demonkracja#KST

    100/100 nic dodać

   • 'Hańba zdrajcom Ojczyzny!#demonkracja#KST

    Winnickiego nazwisko sugeruje pochodzenie z Winnicy na UA. Desant KPZU i KPZB w zbyt oczywistych przypadkach przyjmował nazwiska odmiejscowe, by nazbyt pejsami nie razić tubylców. Nawet im Bierut dekret wyszykował ne tę okoliczność.
    ----------
    - przychodzi niejaki Wiśniewski do USC i chce zmienić nazwisko na Kwiatkowski.
    - po co pan chce zmienić takie ładne polskie nazwisko? - pyta urzędnik USC...
    - bo jak tylko się przedstawię, to wszyscy mnie pytają o poprzednie nazwisko...

   • 'Hańba zdrajcom Ojczyzny!#demonkracja#KST

    Duda daj przykład! Duda a może sam byś się zgłosił na ochotnika i poszedł tam na front, dając przykład? A nie pouczać innych, siedząc wygodnie w pałacu a jak coś zwiać do bunkra albo za granicę? Duda sam chwyć za broń i walcz o Ukrainę przyjemniaczku, a nie wysyłaj tam naszych chłopców. Człowiek, który uwalił najważniejsze ustawy w tym kraju będzie żołnierzy polskich w nie swoją wojnę ładował. Dudzie marzy się przebicie w junackiej chwale L. Kaczyńskiego. Gotów nawet zaangażować Polskę bezpośrednio w wojnę po stronie Ukrainy. Oczywiście sam mocno strzeżony w jakimś bunkrze. Brawo! Ukraina padnie - to pewne! A dzięki drewnianemu Andrzejowi w Polsce powstanie gniazdo banderyzmu i rezuny zaczną rezat Lachiw - to co umieją i lubią najbardziej. Andrzej sprowadza na nas zagładę. Niech mu wreszcie ta jego stara obciągnie, bo na każdym zdjęciu wygląda i wychodzi jakby zaraz miał się spuścić. Taki ważny i napuszony ten drewniany Andrzej.

    Jeśli to prawda, że zginęło przedwczoraj 5 polskich najemników pod Lwowem, to czy odznaczy ich pośmiertnie i czy ich pogrzeby będą państwowe? To przecież bohaterowie.

  • 'Hańba zdrajcom Ojczyzny!#demonkracja

   Gdzie w latach 90-ch byli Ci wielcy obroncy praw dzieci gdy Balcerowicz z dnia na dzien zlikwidował PGR-y,o skali biedy nie piszę,temat znany jako że wszystko było na naszych oczach,masę ludzi do dziś ponosci tego skutki te materialne i społeczne.

 • Help, hilfe, pomoszczi, usku!

  Obszerny komentarz "zeżarło".
  Wamać.
  Maksymalnie skracam.
  Dziadek Wiktor jeździł "na bandy".
  KBW wyrywało go w środku nocy.
  Brał oba motocykle, wracał następnego dnia.
  Czasem później.
  Pytałem.
  Co, jak, dlaczego.
  Już od dziecka obdżektor z zadatkami na anarchistę.

 • Do pi. @Tiamat odnośnie H. Sienkiewicza, Ukrainy i historii

  Pani @Tiamat, jako " pacholę" też wychowałem się na H. Sienkiewiczu, ale także na Z. Kossak-Szczuckiej, na E. Štorchu, na K. Mayu, na A. Szklarskim, na A. Fiedlerze, na J. F. Cooperze, na J. Curwoodzie, na J. Londonie, na J. Meissnerze, na Z. Kosidowskim i innych

  Odnośnie " historycznych legend" Sienkiewicza ( opisanych z wielkim talentem) oraz rzeczywistości historycznej, to polecam chociażby dla przemyśleń:

  https://dzieje.pl/postacie/jeremi-wisniowiecki-1612-1651

  https://ciekawostkihistoryczne.pl/2016/12/28/prawda-o-jeremim-wisniowieckim-wybitny-strateg-czy-zlodziej-i-swietokradca/

  https://www.wilanow-palac.pl/kniaziowie_wisniowieccy.html

  https://www.wilanow-palac.pl/jak_to_bylo_pod_machnowka.html

  https://superhistoria.pl/nowozytnosc/64660/jeremi-wisniowiecki.html

  https://histmag.org/Ugoda-hadziacka-osobista-porazka-hetmana-Iwana-Wyhowskiego-14252

  Książek prawdziwie historycznych tutaj nie polecam, bo nie miejsce i czas.

 • Kronika wydarzeń