Bunt nie tylko na stacji benzynowej, ale i na pokładzie tankowca?! ( tytuł od tłumacza)

Rosja włączyła tryb Bojowego NiedźwiedziaNa początek jak zwykle trochę nowości. Abyś nie myślał, że autor oszalał. Tylko błagam, weź najpierw sznurek lub taśmę i zawiąż szczękę. Cóż, a przynajmniej podeprzyj ją ręką. Nie zrobiłam tego i moja szczęka opadła na podłogę.

Bo co innego przewidzieć takie wydarzenia, a nawet ci je opowiedzieć, pod lawiną kpin wątpiących, a co innego zobaczyć, jak spełniają się twoje przewidywania.

„Przywódcy ZEA i Arabii Saudyjskiej odmówili rozmowy telefonicznej z Bidenem. Według The Wall Street Journal amerykański przywódca chciał omówić z nimi sytuację wokół Ukrainy i możliwość zwiększenia wydobycia ropy w celu obniżenia światowych cen węglowodorów. Zwraca się uwagę, że w ubiegłym tygodniu przywódcy krajów Bliskiego Wschodu przeprowadzili rozmowy telefoniczne z Władimirem Putinem. Nazywa się to oglądanie upadkiem hegemona w czasie rzeczywistym.

Hegemonowi, władcy świata, jak wiecie, nie odmawiają. Ostatecznie, porozmawiają na pewno.

A tu od razu dwa kraje. I musisz zrozumieć, że ci faceci w śmiesznych prześcieradłach ( chodzi o kefiję - PZ) bardzo subtelnie wyczuwają i rozumieją moment, w którym coś jest możliwe, a kiedy niemożliwe.

I zdecydowali, że teraz jest to możliwe.

Stany Zjednoczone doigrały się i nikt w dalszym ciągu nie będzie ich popierać.

Nawiasem mówiąc, Chiny są wściekłe. Jeśli cię to interesuje, poszukaj wczorajszych wypowiedzi chińskich urzędników. Opowieść o laboratoriach biologicznych na Ukrainie i dokumenty, które nasze Ministerstwo Obrony nie zawahało się opublikować w domenie publicznej, doprowadziła ich do białości.

W rzeczywistości wszystkie te laboratoria biologiczne udowadniają, że Chińczycy nie są winni wirusa Wuhan, ale jest to jakiś rodzaj śmieci, które uciekły z amerykańskich laboratoriów.

Sami Amerykanie przyznali, że na Ukrainie były laboratoria.

I oto dla wszystkich w ogóle nie ma znaczenia to, że budynek ONZ znajduje się na terenie Stanów Zjednoczonych. Wiesz, takie żarty grożą poważnymi sankcjami z całego świata.

A co z Europą?


Jeśli teraz wyjrzysz przez okno i spojrzysz na niebo, zobaczysz w nim małą czarną kropkę. Która lata, dostała kopniaka w tyłek i została wysłana w erotyczną podróż ...to UE,

Sankcje zabraniające dostaw surowców energetycznych do Stanów Zjednoczonych (swoją drogą, z wyjątkiem uranu, nagle okazało się, że z niego nie zrezygnowano) dotyczą tylko Stanów Zjednoczonych. Powiedziano Europie, że podobno rozumiemy twoje stanowisko i nie wymagamy od ciebie zakazu dostaw rosyjskich węglowodorów.

W tłumaczeniu z oficjalnego na potoczne oznacza to dosłownie:

„Obiecaliśmy wam wsparcie w walce z Rosją, ale tak się nie stanie. Dalej - sami. Nie oczekujcie nawet realnych dostaw, które zastąpią rosyjski gaz i ropę. Chcielibyśmy sami jakoś wyżyć. I to, że pod naszą presją pokłóciliście się z Putinem – no, przepraszam, tak się stało. Ale dalej - wszystko na własną rękę”.


No tak, UE od kilku lat była ostrzegana, że zostanie głupio porzucona. I Ukraina była ostrzegana. Nie ma co winić lustra, jeśli twarz jest krzywa.

Trzeba zrozumieć, że cały świat jest szalenie zły na Stany Zjednoczone. Bardzo zły. A ponieważ Rosja w końcu włączyła reżim bojowego niedźwiedzia, to ogromna liczba krajów z przyjemnością powstała, chowając się za naszymi szerokimi plecami, ale opowiadając się za nami.

Tymczasem środa to dzień roboczy i wszystko idzie jak zwykle.

Zamknęli Londyńską Giełdę Papierów Wartościowych. Gdy zamknięte. Nikiel wyszedł na prowadzenie i faktycznie przekroczył 4-krotny wzrost ceny. Teraz w Londynie myślą o ograniczeniu handlu poprzez 10% wzrost cen, aby nie zakłócić całej światowej produkcji, przynajmniej zachodniej, i nie wprowadzić jej w gwałtowny korkociąg. Chociaż de facto już się popsuło. Przy tak szalonych skokach cen na surowce po prostu nie da się pracować. Ale przecież są jeszcze prąd, gaz...

Stany Zjednoczone oświadczyły, że do ambasadorów wszystkich krajów wysłano instrukcje skłonienia ich do nałożenia sankcji na Rosję ze względu na Ukrainę. W rzeczywistości jest to próba obliczenia, kto jeszcze z nimi został.

Rosja również poinstruowała ambasadorów. Wyjaśnijcie przywódcom wszystkich krajów, co stanie się z nimi w związku z dostawą broni na Ukrainę. Nawiasem mówiąc, Polska już posłuchała i zadeklarowała, że nie może dostarczać samolotów na Ukrainę. Jest gotowa wysłać je do Niemiec, do bazy w Ramstein, a dalej NATO niech dostarcza je samo. Nie ma głupców, którzy narażali by się na cios. A raczej już nie ma. Bojowy niedźwiedź to nie żarty.

Teraz należy zrozumieć, że jeszcze nic nie jest skończone. Dolar jeszcze nie upadł. Nie podejmuję się przewidywania dnia i godziny, kiedy to się stanie, ale, jak mówią, tuż, tuż. To tylko logika rozwoju wydarzeń. Jeśli USA nie są hegemonem, to dolar nie ma się czego trzymać.

Zgwałcona i porzucona Europa nie otrząsnęła się jeszcze z szoku. Chiny nie zdobyły jeszcze Tajwanu. Przedsiębiorstwa w naszym kraju i w Chinach nie zostały jeszcze znacjonalizowane. Ale one, z dużym prawdopodobieństwem, będą tu i ówdzie znacjonalizowane. Czy ma sens wspieranie właścicieli niektórych marek, aby tyli dzięki pracy ludzi z innych krajów?

Ha, kiedy pisałam te linijki, w news feedzie pojawiła się wiadomość:

„❗️Największa międzynarodowa firma piwowarska Heineken powiedziała RIA Novosti, że wstrzymuje produkcję i sprzedaż piwa pod marką Heineken w Rosji i odmawia otrzymywania zysków ze swojego rosyjskiego oddziału”

No to znaczy, Rosjanie, korzystajcie, z naszych zakładów. Nacjonalizujcie. Tylko się nie ważcie na swoje piwa stawiać naszą markę.

Szczerze mówiąc, przeżyjemy to.

Łańcuchy logistyczne nie zostały jeszcze przebudowane. Proces toczy się pełną parą, a USA i UE są powoli wyłączane z tych łańcuchów.

Zgodnie ze starym powiedzeniem: „Jeśli spluniesz na świat, to świat się wytrze. Ale jeśli świat na ciebie splunie, to utoniesz".

Ale proces wydaje się być nieodwracalny. Trzeba będzie pocierpieć - tak. Tylko trzeba uzbroić się w cierpliwość, żeby Stany Zjednoczone wróciły na swój kontynent i stamtąd nie paplały, czy miliardy ludzi na całym świecie są gotowe. A cierpieć z powodu jakiejś Ukrainy - tylko my zawsze byliśmy na serio gotowi. W innych krajach zwykli ludzie, widząc upadek wszystkich i wszystkiego, po prostu nie rozumieją, dlaczego tak naprawdę, cierpieli.

Świat się przebudowuje. I to bardzo szybko. Oto i McDonald's opuszcza Rosję.Autor: Ksenia k_p

 

za: https://cont.ws/@Severro/2230617

 

( tłum. własne - PZ)

więcej: https://wiernipolsce1.wordpress.com/2022/03/11/bunt-nie-tylko-na-stacji-benzynowej-ale-i-na-pokladzie-tankowca-tytul-pochodzi-od-tlumacza/

stanislav

stanislav - narodowiec, realista, wielopokoleniowy łodzianin, demaskator antypolskiej obłudy

Podobał Ci się post? Wystaw ocenę!

5

liczba ocen: 13

 • Szczury uciekają z okrętu

 • I jeszcze o szczurach

 • Wewnętrzna sytuacja w Rosji

 • OK

  krótko,-Dobre

 • Oj, posypie się Zachód

  I wygląda, że będzie to szybko.
  Pytanie: czy przyjmując Ukraińców w ten sposób i takich ilościach - staliśmy się pożytecznymi idiotami systemu?
  Przecież ci obecni uchodźcy to raczej z zachodniej Ukrainy, czyli terenów nie objętych działaniami wojennymi.
  Katastrofa humanitarna dopiero nas czeka. Dobrze, że idzie wiosna, to można będzie tworzyć bazy namiotowe. A i tak czarno to widzę.

   • Oj, posypie się Zachód#Krzysztof J. Wojtas#ikulalibal

    Pan sugeruje,że przez granicę przechodzili ot tak uzbrojeni ludzie?

  • Oj, posypie się Zachód#Krzysztof J. Wojtas

   W mojej okolicy , nie tylko z Zachodu./ Przynajmniej twierdzą, ze z Charkowa, ewentualnie Doniecka czy choćby Krzywego Rogu. Ale trudne do weryfikacji. Moja gmina to jakieś 3000 ludzi a jeden ośrodek wczasowy już przyjął 200 osób i raczej przez sezon turystyczny ich przetrzyma. Reszta społeczeństwa się na to zrzuci. Poza tym, z 50 osób na parafii, po innych ośrodkach, do tego Ukraińcy,którzy są tu od kilku lat i nagle wyjdzie, że ze 20% społeczeństwa to oni.. Konflikty nieuniknione

 • all

  w skrocie - 50 % zapotrzebowania na gaz Niemiec pokrywa Rosja - z tych 50% pochodzi 25 % energii elektrycznej - cena gazu dla nimiec byla bardzo atrakcyjna wynosila za mega cos tam 15 eur bez mala - Sankcje spowodowaly 10 krotna odwyzke . amerykanski gaz ktory ma przyplynac - kiedy nie wiadomo , gdzies trzeba przepompowac ze statkow gdzi nie wiadomo - terminali gazowych nie ma - Cena tego gazu tez nie jest znana : )))))
  Kilka pytan retorycznych jest stawiane - co dalej z polnocnym gazociagiem na ktory wydano 1 mld eur
  " Jaki rzad ( oprocz polskiego ) zgodzi sie na tak drastyczne " uderzenie " w swoich obywateli
  To poczatek braku zgody Niemiec na sankcje
  dzisiejsze otwarcie niektorych gield nie wskzauje na poprawe sytuacji Tokio na minusie NJ na futures nie widac optymizmu -cena ropy oscyluje okolo 110 usd - i czeka na jakis przelom

  • all#rowszan

   https://www.osw.waw.pl/pl/publikacje/analizy/2022-03-10/niemcy-debata-na-temat-wstrzymania-importu-gazu-z-rosji

 • Mc Donalds opuszcza Rosję?, to oznacza, że...

  Rosjanie przestaną być kanibalami. To tylko jeszcze w Polsce wyjście do Mc Donalda na kanibalizm jest niedzielnym (i nie tylko ) rytuałem.

  Swego czasu (jakieś 15 lat temu) wstąpiłem do przy-autostradowego Mc Donalda na tego hamburgera z ludzi i nieświadomy, stałem się kanibalem...!

  W ten oto sposób, także i ta zbrodnia narodowego kanibalizmu (kto z Polaków nie był w Mc Donaldzie?), obciąża grzechem społecznym, narodowym tą całą Solidarność, która nam tą "wolność" sprowadziła

  Spowiedź święta wymazuje grzechy, ale niestety skutki pozostają.
  Jakie skutki tej grzesznej dziczy musimy znosić?!... widać gołym okiem.

 • nie mów hop

  Nie mów hop, do póki nie przeskoczysz.
  Rosja wojny jeszcze nie wygrała.
  A jak nie wygra?

  • nie mów hop#Oświat

   To przegra. Tu nie ma remisów...

  • nie mów hop#Oświat

   To przgera. Ale róznica potencjałów zbyt wielka. A Ukraina jest sama. Im dłużej to będzie trwało, tym będzie tam gorzej

  • nie mów hop#Oświat

   Ale Ci dokopali za pesymistyczną sugestię.
   Swoją drogą jak to się skończy - nie wiadomo.
   Można by się zakładać jak ktoś lubi ryzyko.

 • ...nir kumam o co labidzicie?...

  ...gaz - uran - ceny?...
  dlaczego nie zaczniecie jezdzic - opalac - itp - NA WODORZE!!
  http://www.okayenergy.cn/
  https://www.hhogenerator.co.uk/ ....oj boli!!
  https://allegro.pl/listing?string=hho
  wody na swiecie - nie brakuje tylko.....aj!....waj!....JEST ZA DARMO!!....a uranu u nas ci dostatek!!
  Kazdy - albo w kilku kupuje generator i po problemie!!...
  Tak na marginesie - jedno z drzew ginekologicznych Rotszylda - ma flage Rosji!!
  ...poszukajcie sami.... https://www.flagi-24.pl/images/panstwa/rosja_z_godlem.png

 • Wojna ekonomiczna

  Wlasnie Micron zaprosil do Wersalu jewrope i na koszt ludu franuskiego przyjmuje ich i ugaszcza za krwawice spoleczenstwa . Satyryczne teksty pokazuja go w wersji "krola slonce"( Ludwik XlV), lecz tamten krol wzmocnil Francje ekonomicznie i militarnie. Tymczasem jewropenczycy obiecuja, ze w 2027 roku bedzie zero eksportu gazu z Rosji. Przez ten czas to bedzie " zero " wladzy micronopodobnych. We Francji benzyna jest tak droga, ze ludzie groza, iz nie oplaca sie im pracowac ( koszty transportu) ! Ceny produktow spozywczych rosna, a Macron zapowiada, ze przedluzy okres pracy o 3 lata ( 65 lat aby miec emeryture - wobec obecnych 62 lat !) . Ludzie sa wsciekli i mam nadzieje, ze "odwdziecza sie" Micronowi przy urnach wyborczych. Wedlug sondazy ma on 30% poparcia, lecz dyrektorem agencji sondazowej jest synalek Brigitte Macron !Taka szydowska demokracja, czyli przy zlobie sami swoi !

 • Bieżące informacje wokół Ukrainy:

  Około 16 tys. wniosków o dobrowolny udział w operacji specjalnej w DRL i ŁRL wpłynęło z Bliskiego Wschodu - poinformował minister obrony Rosji Siergiej Szojgu.

  Ochotnicy z Bliskiego Wschodu, którzy są gotowi pomóc Rosji na Ukrainie, potrzebują pomocy w dotarciu do strefy działań wojennych, powiedział prezydent Rosji Władimir Putin. Według niego zachodni sponsorzy kijowskiego reżimu otwarcie wysyłają najemników na Ukrainę, ignorując normy prawa międzynarodowego.

  Liczba uchodźców, którzy przybyli do Polski z Ukrainy przekroczyła 1,5 miliona.


  Siły Ługańskiej Republiki Ludowej wyzwoliły już większość swojego terytorium, około 35-40% terytorium ŁRL znajduje się pod kontrolą wojska ukraińskiego - poinformował oficjalny przedstawiciel Milicji Ludowej ŁRL Iwan Filiponienko.

  „Większość obwodu ługańskiego, w którego granicach administracyjnych istnieje ŁRL, jest pod naszą kontrolą” – powiedział, zauważając, że proporcja terytorium kontrolowanego w ŁRL jest taka sama jak w DRL.

  Przejęcie kontroli nad miastem Wołnowacha to ważne zwycięstwo na drodze do wyzwolenia Mariupola, powiedział Edward Basurin, zastępca szefa Departamentu Milicji Ludowej DRL.

  „Zdobyliśmy twierdzę wojska ukraińskiego, która znajdowała się między Donieckiem a Mariuppolem (Wołnowacha – przyp. TASS). Opór był bardzo poważny. To małe zwycięstwo, które doprowadzi do wielkiego – zdobycia Mariupola. Duch wojska ukraińskich żołnierzy zostanie złamany, przekonali się, że nikt im nie przyjdzie z pomocą . Ludzie póki co są jeszcze w piwnicach, trzeba dokonać ostatecznego oczyszczenia, rozminować miasto, a potem przywrócić je do normalnego życia, " powiedział.

  Rosyjskie Ministerstwo Obrony poinformowało, że rosyjskie siły zbrojne zaatakowały za pomocą precyzyjnej broni dalekiego zasięgu dwa lotniska wojskowe na Ukrainie. Unieruchomiono w ten sposób lotniska wojskowe w Łucku i Iwano-Frankowsku.

  Siły zbrojne DRL wyzwoliły miasto Wołnowacha - poinformował oficjalny przedstawiciel rosyjskiego Ministerstwa Obrony generał dywizji Igor Konaszenkow.

  „Grupa oddziałów Donieckiej Republiki Ludowej wyzwoliła miasto Wołnowacha. Pod kontrolą znalazły się także miejscowości Olginka, Wielki Anadol, Zelionyj Gaj. Głębokość natarcia sięgała 6 km” – powiedział Konaszenkow.

  Liczba osób ewakuowanych do Rosji z Donbasu i Ukrainy przekroczyła 220 tys. Odnotowuje się, że ponad 50 tys. ewakuowanych osób to Rosjanie, reszta to obywatele DRL, ŁRL, Ukrainy i innych państw.

  Twitter ograniczy rozpowszechnianie wiadomości z agencji BelTA, innych białoruskich mediów państwowych oraz ich liderów w związku z sytuacją wokół Ukrainy. Reuters poinformował o tym w piątek, powołując się na szefa działu etyki firmy, Yoela Rotha.
  Amerykańska firma Meta tymczasowo pozwoli sieciom społecznościowym Facebook i Instagram w niektórych krajach nie blokować wezwań użytkowników do przemocy w szczególności wobec rosyjskich obywateli i żołnierzy. Zmiana polityki Meta w zakresie ograniczenia mowy nienawiści jest powiązana z rosyjską operacją wojskową na Ukrainie, poinformował w piątek Reuters, powołując się na wewnętrzny e-mail od firmy.

  Firma Meta uprawia agresywną i kryminalną politykę prowadzącą do podżegania do nienawiści i wrogości wobec Rosjan, poinformowała ambasada rosyjska w Stanach Zjednoczonych. Działania firmy wskazują, że ona wypowiedziała Rosji wojnę informacyjną bez zasad.

  Przewodniczący Komitetu Szefów Sztabu USA (JSC) gen. Mark Milley omówił w czwartek telefonicznie rosyjską specjalna operację wojskowego na Ukrainie z kolegami z Bułgarii, Polski, Rumunii i Francji. Stwierdzają to w powszechnych pisemnych oświadczeniach oficjalnego przedstawiciela JSC, pułkownika Davida Butlera, dotyczących wyników rozmów.

  W rozmowie z szefem obrony armii bułgarskiej admirałem Emilem Eftimowem i szefem sztabu obrony armii rumuńskiej generałem Danielem Petrescu Milli omówił reakcję państw NATO w związku z sytuacją na Ukrainie. W rozmowie z szefem Sztabu Generalnego WP Raimundem Andrzejczakiem przewodniczący JSC poruszył kwestię „niedawnego rozmieszczenia sił zbrojnych USA w Polsce w celu odstraszenia rosyjskiej agresji i zapewnienia bezpieczeństwa sojusznikom i partnerom z NATO. " Milli i szef sztabu generalnego francuskich sił zbrojnych generał Thierry Burcard „omawiali kwestie będące przedmiotem wspólnego zainteresowania i wymieniali oceny dotyczące trwającej rosyjskiej inwazji na Ukrainę”.

  Na podst.: https://tass.ru/armiya-i-opk/14032183 ( tłum. własne -PZ)

  • Bieżące informacje wokół Ukrainy:#stanislav

   We Francji wyraznie gloryfikuje sie upadline , nazywajac banderowcow "narodowcami" . Oficjalna telewizja panstwowa France 2, nadaje programy , w ktorych dumni banderowcy wybielaja sie, gloryfikujac swoja " narodowosc ".
   Ciekawe dlaczego Francja tak chwalac idee niepodleglosciowo- narodowe banderowcow na swoich narodowcow na Korsyce nasyla oddzialy do pacyfikacji!
   Od tygodnia juz trwaja na Korsyce ROZRUCHY ! Ivan Colonna odsiadujacy kare za zabicie prefekta Korsyki Erignaca( twierdzi on,ze jest niewinny i jest wiezniem politycznym) przebywajacy w wiezieniu w Arles ( na kontynencie) zostal brutalnie pobitey przez wspolwieznia, muzulmanina, ktory walczyl w Afganistanie . Partia separatystow Korsyki nie zgadzala sie na osadzenie I.Colonny poza wyspa i w ogole Korsykanczycy raczej niechetni Francji protestuja obecnie czynnie , co zamienilo sie w rozruchy. Wielu narodowcow korsykanskich jest niechetnych "dekadencyjnej Francji" !

   • Bieżące informacje wokół Ukrainy:#stanislav#babaraba

    W czasie moich pobytów w Rosji i na Białorusi na przestrzenie ostatnich kilku lat musiałem wielokrotnie tłumaczyć, że uznawanie partii PiS za narodową, a nawet, jak wielu sądziło powołując się na UE-bełkot za partię nacjonalistyczną, to grube nieporozumienie.
    Tłumaczyłem, że PiS to czysto proatlantycka, prosyjonistyczna partia, w której władzach zasiadają głównie polskojęzyczni Żydzi, ewentualnie "pokorne sługi" Watykanu.

  • Bieżące informacje wokół Ukrainy:#stanislav

   Rosyjskie media (MSM) już jawnie stawiają Polsce zarzut organizacji i wyposażeniu oddziałów "psów wojny" do walki po stronie banderowców.

 • Znalazłem ten filmik Maciaka o wychowaniu Ukraińców do NAPAŚCI NA ROSJĘ

  Te przygotowania zaczęły się „na całego” od listopada 2021:

  https://www.facebook.com/musisztowiedziec.cw24/videos/1676962329301982

  O wychowaniu młodzieży pod hasłem „baćko nasz Bandera, Ukraina ma i za Ukrainu budemy wojovat’ „ bardzo interesujące sceny zaczynają się od ok. 10 minuty filmiku. TAK ZACZNIE SIĘ WYCHOWYWAĆ MŁODZIEŻ I W POLSCE – i to już w NAJBLIŻSZYCH MIESIĄCACH.

  https://kresy.pl/wydarzenia/batko-nasz-bandera-ukrainska-armia-chwali-sie-uzyciem-javelinow-video/

  • Znalazłem ten filmik Maciaka o wychowaniu Ukraińców do NAPAŚCI NA ROSJĘ#Berkeley72

   //O wychowaniu młodzieży pod hasłem „baćko nasz Bandera, Ukraina ma i za Ukrainu budemy wojovat//
   Drobna poprawka językowa- prawidłowo powinno być, raczej:
   " Batko nasz Bandera, Ukraina maty,
   my za Ukrainu budem wojewaty"
   Co się tłumaczy: Nasz ojciec Bandera Ukraina- matka,my za Ukrainę będziemy walczyć.
   Znam ten filmik i przyznaję,że robi wrażenie, choć nie zaskakuje. O wychowaniu młodych Ukraińców w duchu banderyzmu słyszy się od lat. W szkołach ukraińskich obowiązuje podręcznik pt."Bandera i ja". Ciekawe, czy u nas też będą się z niego uczyć ukraińskie dzieci?

 • do @Wican

  O regionie pochodzenia uchodźców świadczy język, którym się posługują.
  Wprawdzie od kilku lat ukraińskie władze forsowały język ukraiński ale fakty są takie,że ludzie między sobą i w odruchowych odpowiedziach (np. zapytani o coś) używają swojego języka)
  Łatwo odróżnić język rosyjski od ukraińskego.
  W Krakowie( na razie) głównie słyszę ten rosyjski.
  Wiele osób jest z Dniepropietrowska i okolic.

  • do @Wican#Asgard

   Tera małe jajca.
   Dziś byłem z cv w sprawie pracy z "dwójką" w kolejnym zakładzie.
   Kierownik do mnie: mamy Ukraińców ale da się ich zrozumieć.
   No tak, jakby wiedział że ukroski nie jest jeden, miałby problem.
   I na jego widok mogą np. spokojnie powiedzieć: jes't? Budem ryzaty.
   A jemu wcisną że będą jeść ryż.
   Niech dalej "rozumie".
   Poza tym, starsi rosyjski znają z domu czy szkoły.
   A młodzi?
   Jeśli ktoś uważa że wszyscy dadzą się "oswoić"?
   Wcześniej czy później obudzi się z nożem na gardle.
   Lub lufą kałacha w pysku.
   O ile się obudzi.

   • do @Wican#Asgard#brian

    Tak czy siak, trzeba będzie broń kupować. Wolałabym tę kasę przeznaczyć na coś innego, ale trudno.

  • do @Wican#Asgard

   Ja to wiem. W mojej okolicy baby podają, że są z Charkowa a po rosyjsku to nie za bardzo gadają. Ja w Charkowie byłem i rosyjksim trochę władam

 • Wieści z Białorusi

 • Dodam

 • dodam

 • "Tylko trzeba uzbroić się w cierpliwość, żeby Stany Zjednoczone wróciły na swój kontynent

  i stamtąd nie paplały, czy miliardy ludzi na całym świecie są gotowe.
  -------------------------------------
  Co z tego, że USrahell wróci do siebie, kiedy V kolumny światowego, czarciego pomiotu - będą dalej robić swoje w poszczególnych krajach świata.
  Wniosek?
  To nie Ameryka jest problemem dla świata - bo ona też jest wyniszczana na potęgę - przez czarci pomiot - gdzie lansowanie w społeczeństwach śmiertelnych patologii - jest nazywane tzw. demonkraturowymi wartościami.

 • stanislav

  Też mam wrażenie, że pociąg przyszłości odjeżdża z dworca Warszawa Wileńska.

  • stanislav#Maur

   Na razie Ukraińcy i "nasze" media trąbią o wciąganiu Białorusi w wojnę.
   Ponoć Ruscy ostrzelali białoruską wieś od strony Ukrainy.