Generał L. G. Iwaszow wzywa W. Putina do ustąpienia z urzędu prezydenta Federacji Rosyjski

Od Prezydenta Federacji Rosyjskiej, my oficerowi Rosji, domagamy się(...) stworzenia warunków do realizacji art. . 3 Konstytucji Federacji Rosyjskiej i podania się do dymisji.Przewodniczący „Wszechrosyjskiego Zgromadzenia Oficerskiego” generał pułkownik Iwaszow Leonid Grigoriewicz napisał oświadczenie do prezydenta i obywateli Federacji Rosyjskiej

Tekst oświadczenia zarówno w Rosji, jak i poza jej granicami, skłania do wielu pytań, i na pewno pokazuje złożoność wewnętrznej sytuacji Rosji, jak i skutki tego w wymiarze międzynarodowym.

Pierwsze reakcje są różne, dlatego przytaczamy kilka z nich. Najważniejsze jest jednak zapoznać się z treścią samego oświadczenia.

Kim jest, w świetle poglądów wyrażonych w oświadczeniu, wielce zasłużony gen. L. G. Iwaszow:

pacyfistą?, realistą?, kapitulantem?, czy…Patriotą?Przewodniczący Wszechrosyjskiego Zgromadzenia Oficerów Generał pułkownik Iwaszow L.G.


„ Na progu wojny”Odezwa Wszechrosyjskiego Zgromadzenia Oficerów

do Prezydenta i do obywateli Federacji Rosyjskiej

Dziś ludzkość żyje w oczekiwaniu na wojnę. A wojna to nieuniknione ofiary ludzkie, zniszczenia, cierpienie wielkich mas ludzi, zniszczenie zwykłego sposobu życia, naruszeniem systemów życia państw i narodów. Wielka wojna to wielka tragedia, czyjeś – poważne przestępstwo. Tak się złożyło, że Rosja jest centrum tej groźby katastrofy. I, być może, jest to pierwszy raz w jej historii.

Wcześniej Rosja (ZSRR) toczyła wojny przymusowe (sprawiedliwe), z reguły, gdy nie było innego wyjścia, gdy zagrożone były żywotne interesy państwa i społeczeństwa.

A co dzisiaj zagraża istnieniu samej Rosji, i czy są takie zagrożenia? Można argumentować, że rzeczywiście istnieje zagrożenie – kraj jest na skraju zakończenia swojej historii. Wszystkie ważne obszary, w tym demografia, stale się degradują, a tempo wymierania populacji bije światowe rekordy. A degradacja ma charakter systemowy, a w każdym złożonym systemie zniszczenie jednego elementu, może doprowadzić do upadku całego systemu.

I to, naszym zdaniem, jest głównym zagrożeniem dla Federacji Rosyjskiej. Ale jest to zagrożenie natury wewnętrznej, emanującej z modelu państwa, jakości władzy i stanu społeczeństwa. I przyczyny jego powstania są wewnętrzne: nie odpowiadający potrzebom życia modelu państwa, całkowita niemoc i brak profesjonalizmu ustroju władzy i administracji, bierność i dezorganizacja społeczeństwa. W tym stanie żaden kraj nie jest w stanie żyć długo.

Jeśli chodzi o zagrożenia zewnętrzne, to z pewnością są obecne. Ale według naszej oceny eksperckiej nie są one obecnie krytyczne, bezpośrednio zagrażając istnieniu rosyjskiej państwowości, jej żywotnym interesom. Ogólnie rzecz biorąc, stabilność strategiczna jest utrzymywana, broń jądrowa jest pod niezawodną kontrolą, siły NATO nie powiększają się i nie wykazują zagrażającej aktywności.

Dlatego sytuacja wokół Ukrainy ma przede wszystkim sztuczny, korzystny charakter dla niektórych sił wewnętrznych, w tym w Federacji Rosyjskiej. W wyniku rozpadu ZSRR, w którym Rosja (Jelcyn) miała decydujący udział, Ukraina stała się niepodległym państwem, członkiem ONZ i zgodnie z art. 51 Karty Narodów Zjednoczonych ma prawo do obrony indywidualnej i zbiorowej.

Kierownictwo Federacji Rosyjskiej nie uznało jeszcze wyników referendum w sprawie niepodległości DRL i ŁRL, natomiast na szczeblu oficjalnym niejednokrotnie, w tym podczas procesu negocjacyjnego w Mińsku, podkreślano przynależność ich terytoriów i ludności do Ukrainy .

Niejednokrotnie na wysokim szczeblu mówiono też o chęci utrzymania normalnych stosunków z Kijowem, bez wyróżniania specjalnych relacji z DRL i ŁRL.

Kwestia ludobójstwa popełnionego przez Kijów w regionach południowo-wschodnich nie była podnoszona ani w ONZ, ani w OBWE. Oczywiście, aby Ukraina pozostała przyjaznym sąsiadem Rosji, konieczne było zademonstrowanie przez nią atrakcyjności rosyjskiego modelu państwa i systemu władzy.

Ale Federacja Rosyjska taką się nie stała, jej model rozwoju i mechanizm polityki zagranicznej i współpracy międzynarodowej odpychają prawie wszystkich sąsiadów i nie tylko.

Przejęcie przez Rosję Krymu i Sewastopola i nieuznanie ich za rosyjskie przez społeczność międzynarodową (a tym samym przytłaczająca liczba państw na świecie nadal uważa je za należące do Ukrainy) przekonująco świadczy o fiasku rosyjskiej polityki zagranicznej i nieatrakcyjności polityki wewnętrznej.

Próby, aby poprzez ultimatum i groźby użycia siły zmusić do ” kochania” Federację Rosyjską i jej przywództwo, są bezsensowne i niezwykle niebezpieczne.

Użycie siły militarnej przeciwko Ukrainie, po pierwsze, postawi pod znakiem zapytania istnienie samej Rosji jako państwa; po drugie, na zawsze uczyni Rosjan i Ukraińców śmiertelnymi wrogami. Po trzecie, po jednej i po drugiej stronie będą tysiące (dziesiątki tysięcy) martwych młodych, zdrowych młodych ludzi, co z pewnością wpłynie na przyszłą sytuację demograficzną naszych wymierających krajów. Na polu bitwy, jeśli to nastąpi, wojska rosyjskie zmierzą się nie tylko z ukraińskim personelem wojskowym, wśród których będzie wielu Rosjan, ale także z personelem wojskowym i sprzętem z wielu krajów NATO, a państwa członkowskie sojuszu będą zobowiązane do wypowiedzenia wojny Rosji.

Prezydent Republiki Turcji R. Erdogan jasno określił, po której stronie Turcja będzie walczyć. I można przypuszczać, że dwie tureckie armie polowe i flota otrzymają rozkaz „wyzwolenia” Krymu i Sewastopola oraz ewentualnej inwazji na Kaukaz.

Ponadto Rosja z pewnością zostanie zaliczona do kategorii państw zagrażających pokojowi i bezpieczeństwu międzynarodowemu, zostanie poddana najcięższym sankcjom, stanie się pariasem społeczności światowej i prawdopodobnie zostanie pozbawiona statusu niepodległego państwa .

Prezydent i rząd, MON nie mogą nie rozumieć takich konsekwencji, nie są tacy głupi.

Powstaje pytanie: jakie są prawdziwe cele wywołania napięcia na krawędzi wojny i ewentualnego rozpętania działań wojennych na dużą skalę? A że będzie, mówi liczebność i skład bojowy tworzonych przez państwa zgrupowań wojsk – nie mniej niż po sto tysięcy żołnierzy z każdej strony. Rosja, odsłaniając wschodnie granice, przenosi formacje w granice Ukrainy.

Naszym zdaniem kierownictwo kraju, zdając sobie sprawę, że nie jest w stanie wyprowadzić kraju z kryzysu systemowego, a to może doprowadzić do powstania ludowego i zmiany władzy w państwie, przy wsparciu oligarchii, skorumpowanych urzędników, utrzymywanych przez siebie mediów i wojskowych, uruchomiło linię polityczną w celu ostatecznego zniszczenia rosyjskiej państwowości i eksterminacji rdzennej ludności kraju.

A wojna jest środkiem, który rozwiąże ten problem, aby przez jakiś czas zachować swoją antynarodową władzę i zachować bogactwo skradzione ludziom. Nie możemy zaproponować innego wyjaśnienia.

Od Prezydenta Federacji Rosyjskiej, my oficerowi Rosji, domagamy się porzucenia zbrodniczej polityki prowokowania wojny, w której Federacja Rosyjska znajdzie się samotnie przeciwko połączonym siłom Zachodu, stworzenia warunków do realizacji art. . 3 Konstytucji Federacji Rosyjskiej i podania się do dymisji.

Zwracamy się do wszystkich pozostających w rezerwie i emerytowanych wojskowych, obywateli Rosji z zaleceniem bycia czujnym, zorganizowanym, popierania postulatów Rady Wszechrosyjskiego Zgromadzenia Oficerskiego, czynnego sprzeciwiania się propagandzie i rozpętaniu wojny oraz przeciwdziałania wewnętrznej wojnie domowej z użyciem siły militarnej.Przewodniczący Wszechrosyjskiego Zgromadzenia Oficerów

Generał pułkownik Iwaszow L.G.

 

za: http://ooc.su/news/obrashhenie_obshherossijskogo_oficerskogo_sobranija_k_prezidentu_i_grazhdanam_rossijskoj_federacii/2022-01-31-79?fbclid=IwAR2PimuTHdfkV3OegwLuOajfjYsbBxmiTWOriThAgNJF-R4rh-NY15DJSLY

(tłum. własne – PZ )

 

Dodatek medialny:

">

">


więcej: https://wiernipolsce1.wordpress.com/2022/02/08/general-l-g-iwaszow-wzywa-w-putina-do-ustapienia-z-urzedu-prezydenta-federacji-rosyjskiej/

stanislav

stanislav - narodowiec, realista, wielopokoleniowy łodzianin, demaskator antypolskiej obłudy

Podobał Ci się post? Wystaw ocenę!

2.37

liczba ocen: 19

 • ???

  Choć treść niniejszego artykułu nie jest zgodna z " linią polityczną" komisarza @Jarosława Ruszkiewicza, należy "ufać", że rozsądek weźmie górę nad małostkowością " beksy" :)))

 • Autor 5*****

  Klimat wśród społeczeństwa byłby ku temu odpowiedni / postępujące zubożenie, plandemia, kłamliwa propaganda mainstreamu oraz obawa przed wojną /, jednak ten czas jeszcze nie nadszedł. "Car i jego kamaryla mocno trzymają władzę, a podgrzewanie nastrojów studzi "rozpalone głowy". Nie po to przeprowadził czystkę w armii i administracji , aby mu teraz zagrażali odsunięci emeryci wojskowi i niezadowoleni, a społeczeństwo jest zastraszone.

 • generał

  Ktoś tam kiedyś powiedział –Chcesz pokoju szykuj się do wojny.
  Gdyby Puitin nie podesłał na granice nieco wojska to armia ukraińska już by od roku szturmowała Donbas
  W sumie jak poczytałem tego generała to doszedłem do jednego wniosku.
  Głupi jak but.

  • generał#Oświat

   Albo staremu dziadowi dali perę zielonych żeby pobredził trochę. Żaden wojskowy przy zdrowych zmysłach nie powiedział by podobnych bzdur. Nawet amerykańscy wojskowi pewnie nieźle się ubawili po usłyszeniu tych majaczeń.

   • generał#Oświat#marek500

    Miałem na działce sąsiada, pułkownika, emeryta.
    Politycznie typowy ciemniak.
    Umarł rok temu.
    Któregoś dnia powiedział – Putin jest gorszy od Hitlera.
    Zapytałem go – Czy Putin też Polskę napadł i rozpętał wojnę światową?
    Któregoś dnia skosił u siebie na działce trawniczek, zapakował skoszoną trawkę do worka, przywiózł synowi pod kurnik i chciał, by mu mój syn dał za nią paletę jajek ( na palecie 30 jaj)
    Na to syn –Spierdalaj z tą swoją trawą.
    Jajka w tamtym czasie syn sprzedawał po 1 zł sztuka.
    Wykombinował sobie pan pułkownik handel, trawka za jajka

   • generał#Oświat#marek500

    Zalecam bardziej merytorycznie i z unikaniem epitetów.

    • generał#Oświat#marek500#ikulalibal

     Bardzo słaby ten Szarij ( jakoś tak fizjonomicznie podobny do "narodowca" Winnickiego) i szczególnie wrażliwy na " antyżydowskość" gen. Iwaszowa. W ogóle nie odnosi się do treści oświadczenia Iwaszowa ( zgoda, że skłaniającego do pewnych znaków zapytania ) , które jest na chłodno konkretne i przewiduje przyszły bieg spraw. Ten młodzieniec w okularkach nie wiem czy ma za sobą jakiekolwiek doświadczenie z rzeczywistego pola walki. Jeszcze raz podkreślam, że to bardzo ,bardzo słabe.

   • generał#Oświat#marek500

    Dziękuję, wyręczył mnie Pan.
    Dodałbym jeszcze, zważywszy na czas i okoliczności oraz formę przekazu, że nie sposób oprzeć się wrażeniu, że jest to element większej całości .
    Obserwujmy bacznie polską scenę polityczną a zwłaszcza spodziewanego uaktywnienie się w mediach GS, politycznych autorytetów minionych lat, szermujących polską racja stanu.
    Wygląda, że to już niebawem rozpocznie się festiwal patriotycznego bicia piany.
    Dla przypomnienia: https://warhist.pl/wiersze-i-piesni-wojenne/julian-tuwim-do-prostego-czlowieka/

 • Dla przemyślenia tutejszym rozgrzanym głowom, którym zalecam trzymać się rzeczywistościi

 • cytat

  Pisze pan pułkownik, cytuję:
  ,, Użycie siły militarnej przeciwko Ukrainie, po pierwsze, postawi pod znakiem zapytania istnienie samej Rosji jako państwa; po drugie, na zawsze uczyni Rosjan i Ukraińców śmiertelnymi wrogami”

  Można by zatem zastanowić się czy jeśli Ukraina dozbrojona i wyposażona przez NATO i przez NATO popchnięta do ataku na Rosję, bo Krym jest obecnie rosyjski, zatem czy:
  ,, Użycie siły militarnej przeciwko ( tu podmieńmy Ukrainę na Rosję), po pierwsze, czy nie postawi pod znakiem zapytania istnienie samej Ukrainy jako państwa; po drugie, czy nie na zawsze uczyni Rosjan i Ukraińców śmiertelnymi wrogami”?
  Warto także zauważyć, że Niemcy napadły na ZSSR w 1941 r. a w 1945 zostały przez Rosjan rozgromiona i niedługo później utworzona NRD była krajem zaprzyjaźnionym i członkiem Paktu Warszawskiego.
  Kolejne pytanie.
  Czy pod rządami banderowskiego reżimu Ukraina kiedykolwiek będzie państwem przyjaznym Rosji?
  Nie wydaje mi się.
  No i na koniec. Jaka wojna z Ukrainą?
  Wystarczy precyzyjnie odstrzelić obecne elity i nieco banderowców i posadzić na ich miejsce swoich i będzie cisza, spokój i przyjaźń.
  Coś tak na wzór ostatnich działań w Kazachstanie.

  • cytat#Oświat

   Postaram się panu @Oświatowi odpowiedzieć na jego pytania:

   1. Pod rządami żydo-banderowskimi Ukraina na długo pozostanie wrogiem Rosji, gdyż po to te rządy zostały zainstalowane. Pozostaje ona ( zdestabilizowana Ukraina ) bardzo poważnym zagrożeniem dla Polski ( dlatego kanalie takie jak Morawiecki, Duda i inne marionetki należy wziąć czym prędzej pod nadzór, gdyż są zagrożeniem dla bezpieczeństwa Polaków)
   2. Wojna z Ukraina to nie kwestia odstrzelenia kilku żydo-oligarchów na Ukrainie, zwłaszcza, że część z nich to kumple " zbiorowego Putina"
   3. Żeby spacyfikować i kontrolować obecną Ukrainę trzeba tam pozostawić ok. 1-1,5 mln żołnierzy rosyjskich ( ciekawe jak będzie z ich motywacja, gdyż to nie jest dla nich wojna ojczyźniana). Rosji na to nie stać ze względów zarówno mobilizacyjnych jak i ekonomicznych.
   4. Dozbrojeni , potomkowie UPA ( to kształtowanie świadomości młodych, naiwnych podobnie jak " polskich narodowców" , trwało 8 lat , i temu się przyglądał Putin i jego otoczenie) pozwala stworzyć tam podziemie i terroryzm na dużą skalę . Zachód będzie temu sprzyjać, bo sam się oczywiście nie zaangażuje, gdyż chodzi mu o wzajemne wyniszczanie się Słowian.
   5. Żydo-oligarchiczne otoczenie Putina tylko czeka, aby się do reszty sprzedać Zachodowi.
   6. Bez wstępnej czystki na szczytach władzy w Kremlu i wśród sprzedajnej, antynarodowej oligarchii wojna z Ukraina jest ryzykowna, bo to nie problem militarny, ale łańcuch następstw wewnętrznych.
   7. Mimo wszystko uważam, że konflikt jest mało prawdopodobny, chyba że nakłonią do tego tego prowokatorów banderowskich lub załatwia to specsłużby z Polski lub Brytanii. Ale nie zmienia to faktu, że Rosja będzie gnić, aż nie zrodzi się oddolna rewolucja ludowa. Z tym jednak coraz gorzej, bo zachodni specjaliści stawiają na nieodwracalne gnicie, a nie na samobójczy konflikt.

   • cytat#Oświat#stanislav

    Z całością się zgodzę z wyjątkiem tego fragmentu:
    ,, Żeby spacyfikować i kontrolować obecną Ukrainę trzeba tam pozostawić ok. 1-1,5 mln żołnierzy rosyjskich”
    Otóż sądzę, że na Ukrainie jest na tyle dużo rozczarowanych obecną władzą ludzi, że z samych prorosyjskich Ukraińców dałoby się zmontować gro sił policyjno porządkowych by zdusić tam proamerykańskich sabotażystów i banderowców. A przecież na Ukrainie jest spora mniejszość obywateli Rosji i nie wszyscy oni jak do tej pory wyjechali. Dać im tylko broń i oficerów.
    Nie byłoby w Odessie palenia ludzi przeciwnych kijowskiemu majdanowi gdyby mieli oni czym się obronić przed banderowcami.
    Poza tym faktem jest, że do władzy majdaniarze nie doszli w drodze parlamentarnych wyborów a poprzez zamach. Zatem są jednak mniejszością.

   • cytat#Oświat#stanislav

    "Żeby spacyfikować i kontrolować obecną Ukrainę trzeba tam pozostawić ok. 1-1,5 mln żołnierzy rosyjskich"

    Nonsense. Największym kłopotem będzie utrzymanie armii ukraińskiej po tym jak przejdzie na stronę rosyjską (tak jak to było na Krymie).

    • cytat#Oświat#stanislav#Pedant

     Znający realia tamtejszego pola walki, praktyk - Igor Striełkow , a nie jak @pedant- teoretyk, określił liczebność komponentu wojsk rosyjskich koniecznego do administrowania banderowska Ukrainą, nawet na ok. 2 mln żołnierzy

 • Mnie się wydaje, że to jest dywersja, coś w rodzaju "majdanu" przeciwko istniejącej władzy.

  A jeżeli to piszą wojskowi, nawet emeryci, to jest normalna zdrada. Takie publiczne wystąpienie podkopuje wiarę i zaufanie do państwa i nie chodzi tu o Putina, ale właśnie wojsko. Jeżeli wojsko zaczyna publicznie stawiać warunki, to szykuje się do puczu, do przewrotu wojskowego.
  Nie wiem jaką siłę mają ci sygnatariusze, ale to wystąpienie nie jest objawem zdrowia politycznego Rosji.

 • Iwaszow nienawidzi Putina, za jego się TCHÓRZLIWE zachowanie w ostatnim 20-leciu

  Smutna sprawa. Generał Iwaszow (wtedy w randze pułkownika) w czerwcu 1999, w momencie podpisania przez Miłoszewicza kapitulacji Jugosławii po 77 dniach bombardowań NATO, nocą popędził, na czele rosyjskiego oddziału KFOR z Bośni do Kosowa, by zgodnie z warunkami kapitulacji zająć lotnisko w miejscowości Prizren w Kosowie. Co doprowadziło do wściekłości NATO, ale zrobiło zeń bohatera w Rosji. Niestety, już za prezydentury Putina w Rosji, w roku 2000, rosyjski oddział KFOR został z Kosowa wycofany.

  Potem, wciąż w służbie czynnej, był w październiku 2005, na lotnisku Szeremietiewo pod Moskwą był świadkiem jak Putin odmówił wsparcia, kończącego swą kadencję prezydentowi Ukrainy Kuczmie, by ten miał SIŁĘ odepchnąć od pchania się na fotel prezydenta Ukrainy, amerykańskiego agenta Juszczenkę. A w 9 lat później, tenże Iwaszow już emerytowany, był świadkiem jak Kreml w lutym-maju 2014, odrzucał wszystkie BŁAGANIA szefów regionów Ukrainy, o ratunek przed agresją BANDEROWCÓW tamże, po ucieczce prezydenta Janukowicza.

  A teraz ten TCHÓRZLIWY Putin – wzmocniony ideologicznie i siłowo sojuszem z Białorusią Łukaszenki – robi wrażenie że zechce odzyskać ZBANDERYZOWANĄ, od 8 już lat, Ukrainę. Stąd OSOBISTA NIENAWIŚĆ Iwaszowa do tego rosyjskiego skunksa (tchórza).

  Nie piszę tutaj, co by oznaczało „oddanie” przez Rosję, obecnej Ukrainie, Doniecka i Ługańska. Same te mini-republiki przed 100 tysięczną armią Obecnej Ukrainy, zgromadzoną na ich granicy, się nie obronią.

   • Iwaszow nienawidzi Putina, za jego się TCHÓRZLIWE zachowanie w ostatnim 20-leciu#Berkeley72#ikulalibal

    Ups, przepraszam, to było w październiku 2004 roku. Ja wędrowałem przez góry Krymu w lecie 2005 roku, stąd to me przesunięcie daty.

    Akurat na grzbiecie tamtejszych - typu bieszczadów - gór, układano rurociąg dla gazu do Jałty i na rurze, przygotowanej do opuszczenia w ziemię zachowała sie napisana kredą data 31.10.2014. Obok stała gigantyczna maszyna do prac nad tym rurociągiem, jej kierowca ją opuścił zostawiając na oparciu siedzenia swą kamizelkę z długopisem. Przez następnych 10 miesięcy już do swej pracy nie powrócił....

    A akurat na oficjalnej msn.com ustronie przyszła taka wiadomość: https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/ukraina-dow%C3%B3dca-si%C5%82-separatyst%C3%B3w-prosi-rosj%C4%99-o-30-tys-%C5%BCo%C5%82nierzy/ar-AATBMBy?ocid=msedgntp&fullscreen=true#image=1

    Chodzi o to, że dowódca sił separatystów (nazwisko Aleksander Chodakowski) z Donbasu prosi o wsparcie 30 tys. wojska z Rosji.

    Zobaczymy wkrótce, czy Putin znowu nie STCHÓRZY.

    • Iwaszow nienawidzi Putina, za jego się TCHÓRZLIWE zachowanie w ostatnim 20-leciu#Berkeley72#ikulalibal#Berkeley72

     Stalin Ukrainę i Białoruś wprowadził do ONZ jako niezależne państwa i tym samym Ukraina jest tam pod międzynarodową opieką, niestety bez Krymu, bo ten półwysep dołączony do Ukrainy był w roku 1954 tym i nikt nie wpadł na pomysł aby zmienić oficjalnie granice Ukrainy.

  • Berkeley72 //Ups, przepraszam, to było w październiku 2004 roku //#ikulalibal

   Przypominam, ze generał (w stanie spoczynku) Leonid Iwaszow do polowy 1999 roku był ZWYKŁYM PUŁKOWNIKIEM. Został generałem - i przez krótki okres szefem Sztabu) mianowany na to stanowisko przez Jelcyna, zachwyconego jego wyczynem ze "zdobyciem" lotniska w Pristinie przed wojskami NATO.

   Zatem, podobnie jak Wład Putin, który też był PUŁKOWNIKIEM do momentu zostania przezeń premierem a potem i prezydentem FR w 1999/2000 roku, obaj oni nie mogli mieć większego wpływu na wydarzenia w FR przed ta datą. Zwłaszcza że Putin był zatrudniony jako agent w Niemczech, a Iwaszow był dowódcą rosyjskiego SFOR w Bośni.

  • Berkeley72 //Ups, przepraszam, to było w październiku 2004 roku //#ikulalibal

   Mister Berkeley72 urodził się w Zakopanem w stanie California a nie na Arbacie w Polsze, więc takich pytań nie zadawaj tylko pisz co wiesz, byle nie kłam.

 • Powtarzając za Henrym Kisingerem

  można o tym trepie powiedzieć tylko jedno:
  WOJSKOWI TO GŁUPIE I BEZMYŚLNE MIĘSO ARMATNIE UŻYWANE W SPRAWACH ZAGRANICZNYCH

  A ten trep, ti wyjątkowych lotów kretyn

  • Powtarzając za Henrym Kisingerem#Jacek Boki

   Panie Boki, u pana oprócz emocji, to jeszcze jest jakaś krztyna myślenia? Bo jeśli tylko epitety wzorem kilku komisarzy od poprawności politycznej na tym portalu, to będę pana musiał usunąć.

   • Powtarzając za Henrym Kisingerem#Jacek Boki#ali

    Właśnie udowodniłeś Cymbal, że jesteś Jełopem przez duże J do kwadratu. Czy ty w ogóle potrafisz czytać ze zrozumieniem, to co czytasz, to z kolei inna bajka, bo jak widzę jest do zdolność całkowicie ci obca.
    Przeczytaj najpierw uważnie, te wynurzenia tego durnego trepa, a wtedy porozmawiamy, nie wcześniej.

    Wystarczy tylko z całego tego jego belkotu zacytować dwie rzeczy, które pokazują, że mamy do czynienia albo że skończonym idiota w randze generała, wśród nich ludzi inteligentnych i mądrych można policzyć na palcach jednej ręki, ale ten akurat pustogłowy trep się do nich nie zalicza.

    Mówiąc o zewnętrznych zagrożeniach militarnych dla Rosji, pieprz on, że w chwili obecnej na tym kierunku, nie istnieje żadne zagrożenie. Te brednie pokazują, że jest albo idiota, albo renegatom, który albo udaje, że nie widzi coraz większej koncentracji wokół rosyjskich granic wojsk amerykańskich i innych państw NATO, albo to co pieprz robi całkowicie świadomie, jako zwykły zdrajca i renegat.

    Sprawa Krymu. Ten trep pieprz jakieś oderwane od rzeczywistosci farmazo y, że Krym został przyłączony do Rosji bez zgody Rosjan i zniweczył tym samym relacje z sąsiadami.
    Ten trep i w tym przypadku pieprz bzdury, o co go nie posądzam, albo łzę jak bura suka zupełnie świadomie, jako zwykły zdrajca, którym jest, bo co do tego co wynika z jego wynurzen, nie ma żadnych wątpliwości.
    Mieszkańcy Krymu w referendum w ponad 85% wypowiedzieli się za powrotem Krymu do Rosji, pieprzeniem więc, że Krym został przyłączony do Rosji bez wiedzy i zgody Rosjan jest bełkotem zwykłego renegata.

    Co do tzw. WPS, to Jarek Ruszkiewicz trafił w przysłowiową dziesiątkę obnażają prawdziwe oblicze tego całego Stowarzyszenia, jako oddelegowanych na polski grunt Eskimosów na odcinek pełniących obowiązki Polaków, że szczególnym dopiskiem patriotów.

    • Powtarzając za Henrym Kisingerem#Jacek Boki#ali#Jacek Boki

     Ostatni akapit Pana komentarza Panie Jacku, jest wielce interesujący.
     Z bliska nie widać ale z dystansu, gdy spojrzymy całościowo?
     Ciekawostką jest atakowanie w sposób agresywny ad personam osób,
     z którymi człowiek o szczerych intencjach (sic!) zwykle podejmuje dialog.
     Wyczuwam intuicyjnie, że coś tu nie gra, choć publikacje Stanislava,
     są interesujące; to muszę przyznać.

 • I czego dowodzi to pismo pana zdaniem?

  Przecież pan ciągle pisze o Путине, że to ciepłe kluchy, że nie stawia się USA itd a kiedy się postawił to publikuje pan przetłumaczony przedruk listu gen. Ивашова, który to list jest co najmniej kapitulancki przed tymże zachodem jako dowód na co pytam? może na własną schizę na punkcie Путина. Może niech pan zmieni obiekt zainteresowania, wyjdzie to panu na zdrowie psychiczne i przestanie być pan sekowany przez część blogerów i komentujących.

  • I czego dowodzi to pismo pana zdaniem?#Bez nicka

   A kiedy się Putin postawił?

   • I czego dowodzi to pismo pana zdaniem?#Bez nicka#Oświat

    Takich momentów było kilka np. przyjęcie Krymu w skład FR a Krym miał być bazą USA, obrona Syrii i Asada, zakulisowa pomoc Łukaszence w uniemożliwieniu przewrotu na Białorusi, podobna operacja w Kazachstanie i chociażby ultimatum postawione USA w kwestii gwarancji bezpieczeństwa dla FR w grudniu. A co by Oświat chciał wojny?

  • I czego dowodzi to pismo pana zdaniem?#Bez nicka

   Lud głupi nie takie bzdury kupi . Salute .

  • I czego dowodzi to pismo pana zdaniem?#Bez nicka

   Trollu bez twarzy, do kogo te uwagi?

   • I czego dowodzi to pismo pana zdaniem?#Bez nicka#stanislav

    To nie trolling a wg mnie obiektywna ocena pańskiego miotania się między skrajnościami w ocenie Putina.

    • I czego dowodzi to pismo pana zdaniem?#Bez nicka#stanislav#Bez nicka

     Ja się nie muszę miotać, gdyż od ok. 6ciu lat nie mam wątpliwości odnośnie Putina.

   • I czego dowodzi to pismo pana zdaniem?#Bez nicka#stanislav

    Jestem Polakiem i najbliższy jest mi los mojej ojczyzny Polski i mojego narodu. A uważam, że niestety nasze władze prowadzą politykę zagraniczną, która może się źle dla nas skończyć. Co do Rosji i Putina to jestem przekonany, że jeśli zachodowi uda się rozczłonkować Rosję czy pokonać ją militarnie to Polskę i nie tylko czeka taki sam los tylko kilka lat później. Dlatego kibicuję Rosji i Putinowi w starciu z kolektywnym zachodem jako gwarancji również naszego istnienia. Istnienie silnej Rosji będącej gwarantem balansu sił jest niezbędne nie tylko Polsce i Europy ale i nie boję się użyć tego słowa i Świata. Daj Boże żeby udało się to osiągnąć bez wojny.

  • Oświat // A kiedy się Putin postawił? //#ikulalibal

   Ja sie nie znam na strategii wojennej i nawet na intrygach politycznych .
   Jestem stara baba i okropnie sie boje wojny,,, już 3-ej w moim życiu.

   Bombardowali mnie alianci , zamordowali mi chrzestną matke a mnie przywalili w gruzach. Ratowali mnie z gruzów dwukrotnie,

   NATO zbombardowało mi bliską rodzinę w Serbii ... bez powodu!!!
   W tym małym miasteczku nie było nawet armii. Nie było ani jednego żołnierza.! Nie mial sie kto bronić
   Okropnie sie boje wojny..
   Mam dzieci i wnuki.

   Z ostatnich awantur i pyskówek a takze pohukiwan wojennych, wiem jedno:
   Stany Zjednoczone publicznie i oficjalnie sie przyznały, ze zrobią absolutnie wszystko, żeby nie dopuścić do otwarcia rurociagu jamalskiego NS2
   Juz raz im sie udalo. W 1981 roku.
   Poprosili wtedy o pomoc Polaków.
   Czy teraz znów poproszą Polaków o 'pomoc'??

   W Jugosławii tez chodziło o gazociąg (AMBO Project)
   Polacy zgłosili sie z 'pomocą'

   ENB-KOSOVO: Caspian Pipelines War
   https://enbkosovo.blogspot.com/2008/03/caspian-pipelines-war.html

 • Jeszcze jeden komantarz

  • Jeszcze jeden komantarz#stanislav

   No tak :))))) . Te kacapy i ten putler . Śmiać się czy płakać ? . Salut .

 • Jeżeli chodzi o Ukrainę, to Polska i UK są mają układ wojskowy.

  A to znaczy, że Polskie wojska mają obowiązek jej bronić w razie wojny z Rosją.
  Ukrainy nie mogli przyjąć do NATO, ze względu na protesty niektórych państw, więc ten układ UPA jest łącznikiem dla Ukrainy z NATO w razie wojny z Rosją.
  I to jest jeden niepodważalny dla Polski fakt.

  • Jeżeli chodzi o Ukrainę, to Polska i UK są mają układ wojskowy.#Anna-PK

   Rok 1939 się przypomina , resztę pozostawmy milczeniem . Salut . Cieszy mię ten rym: "Polak mądry po szkodzie";
   Lecz jeśli prawda i z tego nas zbodzie,
   Nową przypowieść Polak sobie kupi,
   Że i przed szkodą, i po szkodzie głupi.

  • Jeżeli chodzi o Ukrainę, to Polska i UK są mają układ wojskowy.#Anna-PK

   Czy na pewno ten układ został podpisany ?
   Jeśli tak, to w razie jakby co wypowiemy Rosji wojnę i siedzimy cicho jak nasi sojusznicy w 1939 roku.

  • Jeżeli chodzi o Ukrainę, to Polska i UK są mają układ wojskowy.#Anna-PK

   Nie podpisywałem z Upadliną żadnych paktów więc nie ma mowy że Polska coś podpisywała. Kto podpisywał dobrze wiemy.

   • Jeżeli chodzi o Ukrainę, to Polska i UK są mają układ wojskowy.#Anna-PK#MariuszO

    Podpis złożył premier polskiego rządu. Jeżeli Pan nie jest obywatelem polskim, to faktycznie Pana to nie dotyczy.

  • No i sprawa się rypła.#ikulalibal

   Komisarzu @ikulalibal niech się pan już bardziej nie kompromituje; używając pana retoryki :

   " (ja pierdziele :))) ale jaja :))) )"

   http://ooc.su/index/0-2

   http://ooc.su/index/sovet_quot_oos_quot/0-4

   http://ooc.su/video

   http://ooc.su/news/oficery_rossii_i_narodnyj_socializm/2022-01-06-78

    • No i sprawa się rypła.#ikulalibal#stanislav#ikulalibal

     Komisarzu @ikulalibal ja wiem, że świat urojeń na temat " zbiorowego Putina" się panu wali. A tych "papierowych żołnierzy" z internetu, jakimi chce pan mnie karmić, a którzy są na smyczy żydowskiej oligarchii, proszę już przestać reklamować- przynajmniej na moim blogu. Ja gram nie w tej lidze :)))

  • No i sprawa się rypła.#ikulalibal

   A kak eti jewrieji prekrasna pajot :)))

    • No i sprawa się rypła.#ikulalibal#stanislav#ikulalibal

     Pan mnie tu mieszasz w jakies dziwne spory a ja w piatek przezylem akcje zielonych ludzikow ze Smolenska - Przyjechal Wiktor i Pietia z zaprzyjaznionego browaru - Juz po wkroczeniu na teren mojego domu natychmiast otworzyli ogien z 50 gramowych dzial Ruskiego Standartu , slabo przygotowana obrona ledwo wytrzymala huraganowy prawie godzinny ogien , no ale wieloletnie manewry i cwiczenia pozwolily uniknac najgorszego .
     wezwalem posilki celem wyrownania sil , przyjechal Tadek przywizol "Ducha Puszczy " zaatkowalismy ich duchem , bylo ciezko walki trwaly do pozna w nocy .
     Dopiero brutalna interwencja sil pokojowych ( dziwnie podobne sily byly do mojej zony ) przerwala wymiane ognia i spowodowala wycofanie sie "sil " do okopow .
     Z tego co pamietam to Smoleńsk zostal sie ruskim , dorzucilismy im Berlin i okolice a w zamian giermancom dalismy Konigsberg i okolice .
     Potem byla sobota czyli imieniny kota .

  • No i sprawa się rypła.#ikulalibal

   Władimir Vladimirowitzsh to gracz mistrz politycznego robienia "w bambuko".
   Słuchajcie, tow.Generale, co było to było. Mam propozycję. Potrzebna mi jakaś mała śmieszna opozycyjka. Wiem, nie docenialiśmy was. Jednak teraz możecie sie przysłużyć.
   Defetysci wylezą spod stołu, wyłapiemy i na pierwszą linię.
   Potem powiemy że zachodnie informatyki bezczelnie zmanipulowały wasz wizerunek.
   Wygłosicie patriotyczną mowę a nasi z pieśnią na ustach ruszą do boju.

   Oczywista rusofobii i ......file podniosą wrzask.
   Jednak nie można lekceważyć umiejętności genseka.

 • Ten człowiek ma rację.

  Tylko gadom zależy na eliminacji drugiego człowieka. Gady rządu światowego prą do wojny i jest to wspólny program z podwykonawcami lokalnymi.

 • obudzony agent

  zdrajca i tyle! Prawdopodobnie zdrajcą, obcym agentem, był od dawna.

 • Rosyjski False Flag

  Zauważyliście, przed paroma dniami mówiła CIA w mediach o FalseFlag, które Rosja szykuje? Dowody? Żadne! Jakoby Rosja planuje nakręcenie filmu, który pokazuje jak Ukraińcy napadają na Rosję. Jest dużo trupów itd. Niemieckie media przedstawiają ten rosyjski FalseFlag w kontekście braku dowodów i przypominają amerykańskie FalseFlag np. w Iraku.
  Czyżby ten generał Iwaszow był kandydatem na bardziej uprawdopodobniony FalseFlag? Po tym jak CIA właściwie się już ośmieszyła informacją bez dowodów o planowaniu filmu z napadu Ukrainy na Rosję.
  Pisanie propagandowych bzdur przez tego gen. Iwaszowa jak
  "siły NATO nie powiększają się i nie wykazują zagrażającej aktywności." dyskwalifikuje jego wypowiedź jako następną próbę amerykańskich prowokacji. Ten generał powinnien się wytłumaczyć przez sądem wojskowym.
  Tu lista:
  Wydatki na zbrojenia w roku 2020 na świecie
  (W miliardach US-dolarów)
  USA- 778
  Chiny-252
  Indie- 72,9
  Rosja- 61,7
  Anglia- 59,2
  Arabia Saudyjska- 57,5
  Niemcy- 52,8
  Francja- 52,7
  Japonia- 49,1
  Korea Poł- 45,7
  Włochy- 28,9
  Australia-27,5
  Kanada- 22,8
  Izrael- 21,7
  Brazylia- 19,7
  źródło: SIPRI

 • "Generał L. G. Iwaszow wzywa..."

  ------------------------------
  Pytanie zasadnicze - czy zmiana Putina cokolwiek da Rosjanom i Rosji? Natomiast neutralizacja tamtejszego czarciego pomiotu, który wywija Rosją jak tylko zechce - przez Rosjan - nie jest możliwa od chwili zamordowania tam carskiej Rosji.
  Bez zgody Putina (jego mocodawców) - zbanderyzowanie Ukrainy byłoby niemożliwe. Zbanderyzowanie Ukrainy - to już jak do tej pory stosy trupów niewinnych Rosjan.
  Wniosek?
  Ukrainy - światowy, czarci pomiot - nie zbanderyzowł tylko dla jaj. Pomiot zrobił to po to aby upuszczać polskiej i rosyjskiej krwi - to chyba jasne! Natomiast Rosjanie w Rosji na to dictum światowego, czarciego pomiotu - mają tyle do gadania co sieroty po Polsce w atrapie Polski.
  Na koniec - rzeczony generał tak naprawdę nic konstruktywnego nie powiedział - bo Putin to taka sama kukiełka w czarcich, kosmatych łapkach jak Biden w USrahellu.

 • Tu akurat z (specjalistą od) CZARCI POMIOTEM się całkowicie zgadzam

  Salute, dementokrato,

 • Do @demonkracja

  Odpowiadam tutaj na komentarz wyżej mojego ulubionego pana Chłopa Jaga (@demonkracja), bo bezpośrednio pod komentarzem się nie udaje.


  Kto i kiedy zamordował carską "Rosję"?...

 • ...

  Jakieś póltora roku temu dyskutowaliśmy sobie u @Opolczyka z komentatorem panem @Metro o przyczynach odnowionej "pod Putinem" potęgi Rosji.
  Zacytuję fragment. Bardzo istotny fragment.

  -------------------
  „Dlaczego Rosja stała się znowu potęgą” to dobre pytanie [...] choć odpowiedź prosta.
  W warunkach globalizacji i deindustrializacji w Rosji o tym, kto może mieć wojsko a kto nie, decydują ci, którzy rządzą zasadami tworzenia pieniądza i dostępem do kluczowych technologii, na przykład takich co umożliwiają rakiecie po tysiącach kilometrów lotu trafienie do celu wielkości samochodu.

  Na postawione [tamże] przez Kmiecia pytanie odpowiada generał Siwkow:
  .
  .
  To chyba wojak z najwyższej półki intelektualnej. Tu wypowiada się na temat: co się stanie jak międzynarodowe elity (chodzi zapewne o międzynarodowe żydostwo) zniszczą USA, które przez ostatnie 100 lat były wehikułem realizacji ich interesów.

  Siwkow mówi (15:00), pomijając wcześniejszą historię, że pierwotnie centrum kapitału międzynarodowego, ośrodkiem globalizacji, była Brytania. W okolicach 1WŚ i 2WŚ siły międzynarodowe przeniosły się do USA. Teraz porzucają USA.
  Siwkow mówi (17:00) że nowy ośrodek globalizacji – z punktu widzenia kapitału międzynarodowego – musi spełnić parę warunków:

  #1 Dostatecznie duży obszar i dostęp do surowców;
  #2 Wystarczający potencjał wojskowy i naukowo-techniczny;
  #3 Duża armia i potencjał jądrowy, z uwzględnieniem potencjału przenoszenia ładunków jądrowych;
  #4 Naród gotowy do udziału w wojnach (imperialnych);
  #5 Ustrój demokratyczny, który pozwoli odpowiednio manipulować rządami za kulisami.


  Brytania jest za mała. Eurosojuz nie nadaje się na nowe centrum globalizacji, ponieważ ludzie Eurosojuza nie są skłonni nadstawiać tyłków w wojnach imperialnych (pewnie z wyjątkiem Polin). Poza tym Eurosojuz utracił już większość potencjału wojskowego. Eurosojuz nie jest monolitycznym narodem, to po prostu zgrupowanie wielu różnych narodów. Potencjał atomowy Eurosojuza to tylko Francja i nie jest to dużo.

  W rozważaniach można pominąć Amerykę Południową, Afrykę, Kanadę i Australię. W Azji Południowo-Wschodniej odpada Japonia z powodu słabości położenia, zostają tylko Chiny. Chiny to cywilizacja o historii 6 tysięcy lat, dla Chin kapitał międzynarodowy o historii najwyżej 600 lat to parweniusze, oni mogą nie zdołać zdominować chińskiego kierownictwa. Poza tym Chińczycy raczej nie są dobrymi żołnierzami, mogą się nie sprawdzić w wojnach imperialnych.

  Pozostaje Rosja. Duże terytorium o centralnym położeniu, dostęp do całej tablicy Mendelejewa, dobrzy żołnierze o bojowym duchu i historii zwycięstw, potencjał wojskowy i naukowy, potencjał atomowy. Dla kapitału międzynarodowego cenną cechą Ruskich jest przywiązanie do zhierarchizowanej władzy z carem czy sekretarzem generalnym na górze. Wystarczy przejąć centrum władzy aby podporządkować sobie cały kraj. W Rosji funkcjonują memy o sakralnym charakterze władzy, o powrocie monarchii i powrocie Romanowów na reaktywowany tron.
  Gdyby kapitał międzynarodowy wybrał Rosję na nowe centrum globalizacji, wtedy liberalne imperium zaczęłoby przyłączać sąsiednie terytoria, np. Kazachstan. Rosja stałaby się nową wersją USA, i tak jak USA stałaby się obiektem nienawiści na całym świecie.

  Generał Siwkow wypowiada się bez entuzjazmu o takiej roli Rosji bo z przekonań jest komunistą, a dziennikarz przypomina (36:00) że to już było, a ten projekt nazywał się Chazarią. Podobny w charakterze projekt próbowali stworzyć trockiści – Rosja jako centrum światowej rewolucji – tylko że Józef Stalin ten projekt zniszczył realizując hasło „socjalizm w jednym kraju” i wypędzając/likwidując trockistów odtworzył bardziej tradycyjne choć niesłychanie postępowe imperium pod szyldem „ZSRR”.

  --------

  A w filmie przywołanym przez pana Andrzeja Tokarskiego tutaj, sam we własnej osobie (demon w ludzkiej skórze) santa Klaus Szwab twierdzi, że Putin to wychowanek jego satanistycznej szkoły...

  Wystarczy.
  Nie mam czasu. Proza życia (domowego) wzywa.

  EDYCJA.

  Koszer Miły i Uprzejmy Car to słup kryminalnej mafii Międzynarodowego Żyda, obecnie odprysku pod nazwą Habad Lubavitz.
  I tyle.

   • ...#Kmieć#ikulalibal

    //Z tym że Konstanty Siwkow nie jest generałem.Jest skromnym kapitanem//

    No i co z tego? Czy tezy Siwkowa o koniecznych potrzebach Międzynarodowego Żyda w celu przeniesienia Centrali na nowe (jeszcze nie zżarte LICHWĄ) terytorium straciły na wiarygodności z tego powodu, że Siwkow nie jest generałem?

    P.S. Ta miłość do Putina Pana wykończy kiedyś. Po prostu Pan @Ikulalibal zwariuje.
    Gdyby się WSz.P. trzymał ducha Wielkiego Józefa Stalina, to dziś nie byłby Pan zaślepiony...

    • ...#Kmieć#ikulalibal#Kmieć

     Myślę,że wielu ciężko to przeżyje gdy Putin nie pomoże wojskowo Donieckiej i Ługańskiej R. L. Na razie czekam i boję się o tamtejszych mieszkańców.
     Jeśli Putin im nie pomoże to będzie masakra i na pewno odbije się to na naszej psychice.
     Cóż dopiero mówić o tych, którzy wywindowali Putina na piedestał idola. Załamanie nerwowe jak w banku.
     Mogę się tylko pomodlić aby zwyciężyły Siły Dobra.

   • ...#Kmieć#ikulalibal

    //A gdyby za czasów Wielkiego Józefa Stalina ujawniał pan takie nierozumienie momentu jakie pan ujawnia,to zapewniam że miej więcej od zeszłego roku już by pan nie żył.//

    To wielce prawdopodobne.
    Z tego powodu, że zanim by Józef Stalin dowiedział się o moim istnieniu, to żydowska gnida Beria (aka Putin) by mnie zlikwidował.

    Brnij Pan dalej.

    Pażywiom - Uwidim...

 • Kult jednostki

  Mnie to bardzo interesuje dlaczego Putina przedstawia sie jako cara (ale którego?) a Bidena jako dowódcę sil zbrojnych USA i decydenta we wszystkich sprawach dot. Stanów Zjednoczonych.

  I tak sobie wyobrażam, ze car Federacji razem z dowódca sil zbrojnych USA graja w polo, albo popisują sie w zawodach hippicznych na parkurze.

  Przemówienia Bidena cały demokratyczny świat traktuje z wielka powaga i niemal namaszczeniem. A cokolwiek Putin powie - to jest dowód na akt agresji i rosyjskiego imperializmu.

  Joe Biden had a 'disastrous' week of gaffes - YouTube

  Biden has ‘absolutely lost the plot’ and the media is just as bad - YouTube

 • Prostując dezinformację komisarza @ikulalibala

  W swoim czasie prostowałem dezinformację jakiej dopuszcza się na tym portalu komisarz @ikulalibal w stosunku do osoby płk Konstantina Walentynowicza Siwkowa.

  Upór z jakim komisarz @ikulalibal ponownie dezinformuje, próbując dezawuować płk Siwkowa skłania mnie ponownie do sprostowania tych uporczywych działań wspomnianego komisarza.

  Konstanty Walentynowicz Siwkow (ur. 1954) jest rosyjskim wojskowym i działaczem społecznym, znanym analitykiem wojskowym i politycznym , doktorem nauk wojskowych, specjalistą w dziedzinie wojskowych nauk politycznych, członkiem korespondentem Rosyjskiej Akademii Nauk Rakietowych i Artyleryjskich , kapitanem I stopnia, pierwszy wiceprezesem Akademii Problemów Geopolitycznych.

  Biografia
  W 1976 ukończył Szkołę Marynarki Wojennej im. Popowa. Służył w marynarce wojennej. Ukończył Wojskową Akademie Morską.

  W 1992 roku ukończył Akademię Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej.

  W latach 1995-2007 służył w Sztabie Generalnym Sił Zbrojnych FR. Brał udział w opracowaniu dokumentów doktrynalnych określających budowę i wykorzystanie Sił Zbrojnych FR.

  Jest jednym z założycieli Akademii Problemów Geopolitycznych, niezależnej pozarządowej organizacji naukowej specjalizującej się w analityce wojskowej.

  Członek korespondent Rosyjskiej Akademii Nauk Rakietowych i Artyleryjskich.

  Jeden z głównych obserwatorów wojskowych gazety "Kurier Wojskowo - Przemysłowy", publikacja otrzymała nagrodę Złotego Funduszu Prasowego w ramach konkursu Rady Federacji i Federalnej Agencji ds. Prasy i Komunikacji Masowej Federacji Rosyjskiej.

  za:
  1) http://cyclowiki.org/wiki/%D0%9A%D0%BE%D0%BD%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BD%D1%82%D0%B8%D0%BD_%D0%92%D0%B0%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%87_%D0%A1%D0%B8%D0%B2%D0%BA%D0%BE%D0%B2
  2)
  https://www.pdsnpsr.ru/posts/komanda/sivkov-konstantin-valentinovich_18112017


  Jeśli chodzi o stopień wojskowy K.W. Siwkowa:

  K.W. Siwkow posiada nie stopień kapitana, ale stopień "kapitana I stopnia" ( I rangi) nadawany w siłach morskich Rosji, także ZSRR i obecnie w Federacji Rosyjskiej.
  W odniesieniu do stopni obowiązujących w wojskach lądowych - stopień kapitana I rangi jest równoważny ze stopniem pułkownika.

  A zatem Konstanty Walentynowicz Siwkow jest " jedynie" pułkownikiem, który kilkanaście lat służył w Sztabie Generalnym Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej

  Por chociażby:

  https://prizivaut.ru/zvaniya/kapitan-vmf.html


  A zatem komisarzu @ ikulalibal skończ raz na zawsze ze swoją obrzydliwą dezinformacją - przynajmniej nie akceptuję jej na moim blogu.

 • Kmieć

  To co przedstawił Siwkow o możliwym przeniesieniu się światowego centrum finansów Nowego Jorku do Rosji, na przykład do pięknego Petersburga, o planach czy marzeniach, tamtejszych elit wiecznych wędrowników, to ja bym tylko skromnie dodał, że zauważyłem iż wielu żydkom w USA, w Nowym Jorku , na Manhattanie i w okolicach Wall Street bardzo nie odpowiadają niektóre nacje.
  Stąd ich ciągłe żale i postękiwania, że i w Ameryce i gdzie indziej na zachodzie – No place to live.
  Europejski, polski żyd mówił do mnie z rezygnacją w głosie – Terry, no place to live. (nie ma dla nas miejsca do życia)
  A tu taki piękny Petersburg, bez czarnych, bez portorykanów, bez kolorowej hołoty i biedoty i taka kultura jak Tołstoj, Dostojewski, Puszkin i rosyjskie bogactwa, złoto, diamenty, ropa, gaz, czarnoziemy, w skarpetach złote carskie ruble.
  No i ten podły, duszny, śmierdzący klimat i wilgotność tak w Nowym Jorku, jak w Filadelfii Boltimor, Waszyngton DC.
  Latem temperatury do 104 stopni Farenheita, nawet dla murzynów to za dużo.

  • Kmieć#Oświat

   Żydom ciężko robić interesy w krajach gdzie jest dużo Żydów.
   Dlatego co jakiś czas migrują do miejsc gdzie jest ich mniej.

 • Ciekawa rozmowa

  https://radiovesti.ru/brand/61009/episode/2650721/

 • Gratuluję podjęcia tematu

  https://cont.ws/@alex581210/2203709

 • Rozmowa z gen. L. G. Iwaszowem

 • Kolejna rozmowa wyjaśniająca istotę rzeczy

 • Dalsze komentarze